Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

9.12.2009
środa

Jeszcze jeden rzecznik

9 grudnia 2009, środa,

Powołanie rzecznika posłów, który będzie bronił w mediach i przed mediami dobrego imienia parlamentarzystów i Sejmu, proponuje poseł Piotr Waśko (PO): – Niestety mam złe doświadczenia z mediami. Dziennikarz jednego z tabloidów włożył w moje usta słowa, których nigdy nie wypowiedziałem. Część mediów traktuje posłów jako tanie i łatwe źródło atrakcji. Zamiast zajmować się ustawami, dokumentami i pracą posłów w komisjach, wielu dziennikarzy interesuje tylko to, który z nas bierze pożyczkę z Sejmu, ile kilometrów przejechaliśmy za pieniądze na prowadzenie biura i że za darmo jeździmy służbowo pociągami.
Propozycję powołania rzecznika popiera wielu posłów, nie tylko z PO.
Teraz przyjrzy się jej prezydium Sejmu.

Piotr Waśko nie widzi możliwości, aby marszałek, który jest twarzą parlamentu, zajmował się wszystkimi niesprawiedliwymi atakami na posłów. Jego zdaniem Biuro Prasowe Kancelarii Sejmu nie wywiązuje się z tego obowiązku w sposób zadowalający. Kogo proponuje na rzecznika? –To musi być osoba apolityczna, świetnie wykształcona z dużym doświadczeniem dziennikarskim i znająca to środowisko – odpowiada poseł PO.
Według ostatnich badań CBOS aż 69 proc. Polaków źle ocenia pracę posłów. I to chyba nie od powołania rzecznika zależy poprawa wizerunku parlamentarzystów.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 8

Dodaj komentarz »
 1. Kot Waśka nie ma racji mowiac, ze dla dziennikarzy poslowioe sa „tanim i łatwym źródłem atrakcji” Po pierwszym bardzo drogim zrodlem, a po drugie nie atrakcji tylko zgrzytania zebow.
  Jesli beda sie upierac przy rzeczniku, to proponuje bardzo dobra kandydatke : pania Radziszewska. 😈 A na rzecznika rownego statusu niech dadza kogos kto jest ” osoba apolityczna, świetnie wykształcona z dużym doświadczeniem dziennikarskim i znająca środowiska” – kobiet, mmniejszosci narodowych, religijnych i seksualnych, zamiast te sakramencka dewote. How’s that? 😈
  Rad udzielam 24/7 .

 2. To tylko 99% poslow robi zla opinie reszcie.

 3. Kocie Mordechaju
  Zgoda w sprawie posłanki Radziszewskiej – byłaby wzorcowym Rzecznikiem Praw Posłow o ile oczywiście nieszpory by jej pozwoliły wykonywać nowe obowiązki. Natomiast nie wiem czemu sugerujesz, że Ministrem ds Równego Statusu powinna być jakaś światła kobieta. A czemu nie światły mężczyzna? Czy to nie ogranicza naszych praw, nie spycha nas do politycznego kąta? Znam mężczyzn, którzy lepiej rozumieją problemy kobiet aniżeli same kobiety. Bywają również kobiety lepiej rozumiejące mężczyzn niż oni sami. Na dowód przesyłam Ci film o Minister Obrony Hiszpanii Senioricie Carmen Chacon, która mimo błogosławionego stanu doskonale rozumie potrzeby mężczyzn w samej istocie ich męskości czyli w armii
  http://www.youtube.com/watch?v=n7oJpHPNNkY&feature=related
  Pozdrawiam

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Ps. Kocie Mordechaju, tylko nie zwracaj uwagi na komentarze w tle dwóch męskich szowinistycznych świń. Mam nadzieję, że nie znasz hiszpańskiego.
  Pozdrawiam

 6. Pani Anno, man nadzieje ze pani wydobedzie od rzecznika odpowiedz.

  Polska ma 8.25 razy wiecej poslow-senatorow na glowe mieszkanca niz USA. Mazna by zaakceptowac gdyby bylo ich nawet 2 razy wiecej. Ale 8.25 rzazy wiecej nawet nie mozna nazwac biurokracja. To jest paskudnym zlodziejstwem od podatkowicza.

  Firmy polskie dostaly ‚terapie szoku’ by zmusic je do konkurencyjnosci. To poslowie i senatorowie zatwierdzali ustawy i pipierali w ten spsob rzad by polskie firmy wybraly miedzy konkurencyjnoscia i bankructwem.

  Sejm nalezy traktowac w ten sam sposob. Czas najwyzszy doprowadzic Sejm do przyzwoitego rozmiaru. Nie widze potrzeby na wiecej niz 250 poslow, a Senat nalezy zlikwidowac.

 7. cnota broni się sama

 8. Gospodyni i Blogowiczom wszystkiego najlepszego

 9. Pierwsze pytanie po co? Drugie pytanie czy nie mozna zmniejszyc liczbe tych nierobnow zyjacych z pieniedzy podatnikow i to zarowno w Senacie jak i w Sejmie, czy ich ilosc ma swiadczyc o jakosci i pracy lub jej udawania?. i tyle
  Z powazaniem

css.php