Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

24.03.2010
środa

Sikorski agitował w Brukseli

24 marca 2010, środa,

W ostatni poniedziałek Radosław Sikorski zawitał w  Brukseli. Przybył do Parlamentu Europejskiego, nie jako szef polskiej dyplomacji, ale członek Platformy Obywatelskiej. Na spotkanie zaprosił bowiem tylko członków PO i ich asystentów, których przekonywał do oddania na siebie głosu w prawyborach. Większość naszych eurodeputowanych z PO popiera Bronisława Komorowskiego. Mało prawdopodobne, aby jeden lot do Brukseli przekonał ich do Sikorskiego. Europosłanki już dwa tygodnie temu zadeklarowały, że tylko Marszałek i nikt inny.

Nasi europejscy deputowani, których wysłały do Brukseli SLD, PSL i PiS, mają żal do Sikorskiego, że będąc w PE nie znalazł czasu, aby się z nimi spotkać. Tematów do omówienia z naszą eurodelegacją jest wiele. Jak choćby sprawa powołania unijnej dyplomacji, w której jak wiadomo możemy liczyć co najwyżej na dwa-trzy stanowiska ambasadorów Unii oraz kilka stanowisk dyrektorów średniego szczebla. I tak, chyba można wizytę Sikorskiego w Brukseli, z politycznego punktu widzenia, uznać za straconą.

Prawybory zakończą się planowo już jutro. Oficjalne wyniki poznamy w sobotę po posiedzeniu Rady Krajowej PO. Do tej pory zagłosowała jedna trzecia z 46-tysięcznej armii Tuska. Ale biorąc pod uwagę, że większość Polaków robi wszystko na ostatnią chwilę, to frekwencja powinna skoczyć mocno do góry, ale raczej nie z korzyścią dla Sikorskiego.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 5

Dodaj komentarz »
  1. To dobrze czy źle? A może to nie ma znaczenia?

  2. A Komorowski co robi? Siedzi w gabinecie i przyjmuje poslanki, takie same kuchty jak jego zona.
    Oj, bedziemy mieli znowu prezydenta katolika, konserwatyste z gruba gospodynia.

  3. Ani dobrze ani źle ale znaczenie ma ogromne.

  4. Nie przeceniałbym tego znaczenia

css.php