Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

14.05.2010
piątek

1% od polityka

14 maja 2010, piątek,

W tym roku mieliśmy do wyboru blisko siedem i pół tysiąca organizacji pożytku publicznego, którym mogliśmy przekazać jeden procent naszego podatku. O tysiąc więcej niż w roku poprzednim.  Premier razem z małżonką podzielili się jednym procentem -198 zŁ. z sopockim Stowarzyszeniem Hospicjum im. Św. Faustyny. Minister szkolnictwa wyższego Barbara Kudrycka i współautor ustawy umożliwiającej przekazywanie jednego procenta minister obrony Bogdan Klich wsparli fundację Dzieciom Zdążyć z Pomocą. Patronuje jej zmarły prof. Zbigniew Religa, a radzie fundacji szefuje Beata Tyszkiewicz. Nasi olimpijczycy dostali wsparcie z podatku ministra sportu Adama Giersza, który wskazał w PiT Polska Fundację Olimpijską. Waldemar Pawlak zadbał o fundusze Związku Ochotniczych Straży Pożarnych, których jest prezesem i to tam popłynie jego jeden procent. W zeszłym roku Janusz Palikot nie rozliczał się z fiskusem, bo w poprzednim żył tylko z oszczędności w tym wypełniał PiS. Również Janusz Palikot wsparł bliską swemu sercu fundację swojej żony Moniki „Braciom Mniejszym…”, która wspiera jedyne na Lubelszczyźnie przedszkole specjalne. 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Ciekaw jestem czy doczekam czasów w których choć jeden z rzadzących wpłaci swój procent np na Fundację Helsińską zajmujacą się ofiarami ich działalności – w tym reprezentacją prawną w procesach przeciwko panstwu polskiemu za łamanie praw człowieka i nadużycie przemocy państwowej.

  2. Oj, coś mi się wydaje, że rzecznik sztabu PO nie odwonił bo PiS się nawet w zeznaniach podatkowych Palikota pojawia.

    Panie Sławku ,Pan oddzwoni do jasnej ciasnej, bo nam prezes przez Panią Redaktor do drugiej tury wejdzie.

css.php