Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

23.06.2010
środa

Jeden senator ludowców

23 czerwca 2010, środa,

PSL dostał po wielkiej przegranej Waldemara Pawlaka w wyborach prezydenckich nagrodę pocieszenia. 20 czerwca w wyborach uzupełniających do Senatu  w okręgu płockim wygrał kandydat ludowców – Michał Boszko. Zdobywając 43 proc. głosów (132 tys. 427) został pierwszym senatorem partii Pawlaka w tej kadencji Senatu. Boszko zwolnił miejsce w sejmiku województwa mazowieckiego. Był ostatnim marszałkiem województwa płockiego przed wielką reformą administracyjną. 

Wygrana cieszy ludowców tym  bardziej, że murowanym kandydatem do objęcia mandatu po Janinie Fetlińskiej z PiS, która tragicznie zginęła pod Smoleńskiem był zgłoszony przez tę partię Eryk Martynowski. Jednak na Boszko zgarnął o 4 tys. 981głosów więcej. Zwycięstwo PSL jest o tyle zaskakujące, że w ostatnich wyborach parlamentarnych w okregu płockim PiS dostał 36 proc., PO – 30, PSL – 20 a LiD – 11 proc.

W wyborach uzupełniających zabrakło kandydata PO, czyli nowy senator PSL pozyskał wyborców Lewicy i części PO. Wniosek jest taki, że gdzie nie ma PO i SLD tam jej elektorat wybierze PSL. Idąc dalej tym tropem, gdzie nie ma PSL to jego wyborcy opowiedzą się za Platformą i 1,75 proc. Pawlaka z pierwszej tury pójdzie 4 lipca na konto Komorowskiego. A co z SLD?…

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 9

Dodaj komentarz »
 1. A moze ten pan Boszko zwyczajnie lepiej sie podobal wyborcom i uznali, ze bedzie lepiej reprezentowal ich interesy? W tym miejscu chcialbym czasami przeczytac, kogo ludzie wybrali, a nie z czyjego partyknego nadania. Pliiiiiiz.

 2. Zgadzam się z Kotem Mordechajem. Pan Boszko może być po prostu charyzmatyczną postacią płockiej sceny politycznej.
  Pozdrawiam

 3. Dla ciekawych – senator Michał Boszko walczy ze zmianami klimatycznymi w płockiem
  http://www.tnp.org.pl/images/Zmiany_Klimatu.jpg

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. No to juz ma moj glos!

 6. Wygrał tam konkretny człowiek, widocznie się podobał wyborcom a dorabianie teorii o zasadach głosowania niekoniecznie musi odpowiadać rzeczywistości. Osobiście głosuję na konkretnych ludzi – zwłaszcza radnych i oddałem głos na człowieka który jest pisiakiem, ale to porządny gość ,aktywny, robił konkretne rzeczy dla dzielnicy /mojego osiedla także/ bez nadęcia moherowego czy kaczorowego. Czasem wybieram kogoś innego niż otrzymuję, czyli dostaję funkcjonariusza jakiejś partii choć chciałem innego, ale miał pecha czy brak zasług i umieścili go daleko na liscie.Mieszkam w Warszawie i mam tu problem jak każdy z dużego miasta..
  A PSL jest partyjką obrotową, zawsze spadającą na cztery łapy, kolesiostwo jest tam najsilniej rozwinięte, a własne interesy najważniejsze.
  Ciekawy jest ich stan posiadania gruntów i budynków w stolicy, pewnie od Piasta dostali, tak samo jak nasz kościół katolicki, ma a skąd i w jaki sposób „ma”zamiast „być’ do końca nie wiadomo.

 7. Może są to „przedbiegi” do wyborów w okręgach jednomandatowych. Ludzie wybierają kogo chcą, kogo znają a nie tego kogo „podsuwa” im jakies ugrupowanie wspierane jeszcze przez purpuratów. Może jeszcze takich wyborów się doczekam ! Tak chce PO, a PSL właśnie i PiS chelernie tego się boją. Może po tym przykładzie (w co bardzó watpię, bo jedna jaskółka nie czyni wiosny) pójdą po rozum do głowy i poprą bardzo słuszną propozycję Platformy zmiany ordynacji wyborczej w tej sprawie.

 8. Jeśli ktoś nazywa głosowanie wyborami uzupełniającymi do senatu to, gratuluję poszczucia (nie jest to literówka) humoru. W dniu wyborów prezydenckich doszło do największego skandalu i pogwałcenia reguł wyborów w demokratycznym państwie prawa, a dziennikarze nic, skrobią coś tam o wadach i zaletach dwóch dupków, mających nadzieję na prezydenturę.
  Pani Anno, tak wyglądają wybory?!

 9. Monty, a o co chodzi z tym „największym skandalem i pogwałceniem reguł wyborów w demokratycznym państwie prawa” w dniu wyborow? Musialem przespac! 😈

 10. Szanowna Pani Redaktor,

  wydaje się, ze jest troche za duzo politycznej, czy tz wyborczej teorii w Pani tekście. Czy rzeczywiscie tal jest, ze jak w wyborach uczestniczy przedstawiciel partii ‚X’, a nie uczestnicza przedstwiciele partii ‚Y’ i ‚Z’, to glosy tych, ktorzy nie uczestnicza zgarnia przedstawiciel partii ‚X’?

  „Wniosek jest taki, że gdzie nie ma PO i SLD tam jej elektorat wybierze PSL. Idąc dalej tym tropem, gdzie nie ma PSL to jego wyborcy opowiedzą się za Platformą i 1,75 proc. Pawlaka z pierwszej tury pójdzie 4 lipca na konto Komorowskiego. A co z SLD?…”

  W zwiazku z tym, skad pewnosc, ze 1,75 proc. Pawlaka pojdzie na konto Komorowskiego?

  Łączę wyrazy szacunku
  woron
  http://www.woron.org

css.php