Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

28.07.2010
środa

Parlamentarni emeryci

28 lipca 2010, środa,

Januszowi Palikotowi brakuje do emerytury 19 lat, a Jarosławowi Kaczyńskiemu, którego Palikot chce na nią wysłać tylko cztery. Policzyłam, że na 560 parlamentarnych foteli (460 posłów i stu senatorów) aż 67 (12 proc.) zajmują ci, którzy już osiągnęli wiek emerytalny.  Proporcjonalnie najwięcej w  PSL – 9 parlamentarzystów – 29 proc. z całego klubu. Z list lewicy weszło 11 parlamentarzystów emerytów czyli 26 proc. z tych, którzy dostali się na wiejską.  W PO – 28, czyli – 14 proc. z całości, a w PiS – 19 co daje 12 proc. klubu.

Można powiedzieć, że rządowy program 50+ jest w Parlamencie realizowany wzorowo.

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 14

Dodaj komentarz »
 1. Biologoczny wiek parlamentarzystow nie ma zadnego znaczenia poza jego prywatnym ubezpieczcielem medycznym.
  Co z tego, ze posel Gorski jest mlodym mezczyzna, podczas gdy jego IQ jest na poziomie zeliwnych drzwiczek od pieca? Co z tego, ze posel Jaroslaw Kaczynski jest mezczyzna w slusznym wieku, kiedy zachowuje sie jak pijane dziecko we mgle rozpylonej przez ruskich nad Smolenskiem, rzuca sie na chodnik i tupie nogami, wstrzymuje oddech az jest siny na buzi i generalnie zachowuje sie tak, ze nawet we mnie, pokoj milujacym Kocie rozbuza chec zlapania zwinietej w rulon gazety i trzepniecia go po uszach?
  Co mnie obchodzi jego metryka urodzenia, kiedy on juz nigdy nie wydorosleje?
  Pozdrawiam.

 2. Genialne!
  Już wiele wiadomo.
  Co prawda wiek bywa wiązany z mądrością i doświadczeniem, ale jak wszyscy wiemy nie zawsze tak jest. No i w dodatku to porzekadło ze skorupką…

  Zastanawiające, że w PiS najmniej procentowo.

  A może na parlamentarny wiek emerytalny mają wpływ „służby mundurowe” gdzie jak wiadomo granica dużo niższa?

 3. @ Kot Mordechaj (2010.07.29 godz.12.25) – …a co Pan zawinie w tym rulonie z gazety ?…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Sama gazeta, bez lomu. Bo mnie nie zalezy aby go zabic, tylko, zeby dac mu nauczke i zeby sie przestal wyglupiac. Moze sama gazeta nie wystarczy, ale zaczalbym od gazety. A potem sie okaze… 👿

 6. czy emeryci parlamentarzyci pobieraja swoja emereture, czy nie ma prawa w Polsce, ktore mowi ze wysokosc wynagrodzenia nie moze przekrac iles % emerytury?

 7. Pani ANNO, gratuluje celnych spostrzezen i lapidarnych tekscikow. A tak przy okazji… nie wie Pani przypadkiem czym zajmuje sie w rzadzie Pani Radziszewska?. Pytam dlatego ze nawet moj szwagier Zenek nie wie – a przypuszczam ze i premier Tusk rowniez.

 8. Wiek pozornie świadczy o IQ. Indywidualne IQ pozorny ma wpływ na zbiorcze IQ. Niezwykle ważna jest ilość, nieustająca gimnastyka i plastyczność szarych komórek w parlamentarnej zbiorowości oraz chęć ustawicznego dokształtu parlamentarzystów. Niebanalne wydają się być również umiejętności z myślenia logicznego, filozofii, rachunków wszelakich, języków kilku, kultury, nauki, sztuki, dobrych obyczajów i współżycia oraz współpracy w zbiorowościach mniejszych i większych. Nie zawadzi talent w wyciąganiu właściwych wniosków, posiadanie doświadczenia, prezencja beż zbędnych klejnotów. I chyba najważniejsza sprawa – dalekosiężne widzenie perspektyw i horyzontów przy jednoczesnej wrażliwości na potrzeby zbiorowości wyborczej i tej obok wyborczej. Statystyce nic do tego.

 9. Kocie Mordechaju, nie irytuj się. Część populacji na starość dziecinnieje i właśnie pan Jarosław tak ma. Niedługo zapewne postraszy, że jak nie będzie tak jak on chce, to powie na głos „dupa!”.

 10. @ Kot Mordechaj – Szanowny Panie – wydarzenia ostatnich dni pokazują, że jednak koniecznie trzeba do tego rulonu z gazety włożyć „gazrurkę”. Wspomóc to kilkoma wozami straży pożarnej z sikawkami pod wielkim ciśnieniem i wypędzić to towarzystwo Rydzyka na wszystkie strony swiata, by nie mogli długo się pozbierać do kupy – Pozdrawiam Czesław R.

 11. Tak. Te opcje z gazrurka jeszcze raz przemysle. Sa chwile w zyciu Kota, kiedy musi siegac po srodki przymusu. Ostatnie dni mi to uswiadomily. Ojczyzne trzeba ratowac 👿

 12. I o to właśnie chodzi Szanowny panie Kocie. Dzisiejsze zaprzysiężenie Prezydenta RP pana B.Komorowskiego jasno pokazało na co stać tego typa. Taki frustrat jest gotowy na wszystko, i tym nalezy się liczyć, byśmy nie przeżywali ponownie scenariusza jaki zastosowano w przypadku Prezydenta Narutowicza !!!

 13. Moze by starczylo zawinac go w duzy recznik i zlac zimna woda? I dac mu zastrzyk na wscieklizne?

 14. Szanowny Panie Kocie – masz gołębie serce. Ja optuję jednak za kaftanem bezpieczeństwa i przymusowym leczeniem w odpowiednim domu…Ma na to przynajmniej 10 lat. Czy widział Pan tę gębę człowieka chorego z nienawiści, jaką zademonstrował na dzisiejszej konferencji zorganizowanej cholera wie po co. Powody, dla których nie był obecny na zaprzysiężeniu konkurenta na Urząd Prezydenta RP mnie zupełnie nie interesowały. A to czym głędziła ta kobieta, to zupełna klapa, ze o tym Błaszczaku nie wspomnę !

 15. Szanowny Pan Kot chyba gdzieś wyjechał…?

css.php