Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

16.08.2010
poniedziałek

Zespół odzyskania władzy

16 sierpnia 2010, poniedziałek,

Po tragicznej śmierci Przemysława Gosiewskiego stery reaktywującego się Zespołu Pracy Państwowej PiS przejmuje Jarosław Zieliński, z wykształcenia polonista. Za sprawy finansów i gospodarki, którymi wcześniej zajmowały się Aleksandra Natalli-Świat i Grażyna Gęsicka, będzie odpowiedzialna niedawno wybrana wiceszefowa PiS Beata Szydło, etnografka po Uniwersytecie Jagiellońskim. – W ramach Zespołu nadal chcę współpracować z Joanną Kluzik-Rostkowską w sprawach społecznych, z Krzysztofem Jurgielem od rolnictwa, Zbigniewem Ziobrą w ramach resortu sprawiedliwości i Ryszardem Legutką w polityce zagranicznej – mówi Zieliński.

W czasie sejmowych wakacji zespół opracuje plan działania na najbliższe miesiące. Chodzi głównie o propozycje na wybory samorządowe – programy dla każdego z 16 województw. Zieliński zapowiada, że Zespół wróci do projektu Konstytucji IV RP, który zaprezentował w styczniu tego roku, a który mocno krytykowali konstytucjonaliści. Projekt wzmacnia pozycje prezydenta, daje mu możliwość wydawania rozporządzeń o mocy ustaw i samodzielnego ogłaszania referendum. Zieliński zastrzega, że będzie on jeszcze modyfikowany. – Nie odstąpimy też od uważnego monitorowania tego, jak Platforma realizuje obietnice wyborcze, również te prezydenckie. Tym samym nasz zespół przygotowuje się do objęcia władzy – zapowiada Zieliński. Zastrzega, że po ewentualnej wygranej jako szef Zespołu Pracy Państwowej nie będzie sobie rościł pretensji do fotela premiera: – Premier może być tylko jeden: nasz prezes. …

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 28

Dodaj komentarz »
 1. Uff! Tak trzymać PIS-ie, a zagłada przyjdzie bezboleśnie! Nareszcie znam tajemnicę lemingów. Nie wszystkie skoczyły i te co zostały założyły PIS!

 2. A sprawami wspołpracy z Unią, dopłatami unijnymi, w PiSie zajmuje się katechetka ze szkoly podstawowej w moim miasteczku, która następnie poprzez protekcję naszego bylego proboszcza (całe szczęście że już byłego), została dyrektorką liceum społecznego w mieście wojewódzkim, by po kilku dniach protestow zostać wyrzucoą przez rodziców ze stanowiska. Teraz robi karierę bardzo blisko boku kaczora.
  Pozdrawiam

 3. @Andrzej52.
  I bardzo dobrze, ze jest u boku Kaczora. Niczego bowiem nie potrzebuje on bardziej niz jakiejs milej pani katechetki z podstawowki, ktora bedzie go trzeymala za lapke, a ilekroc zoczy dziki blysk w jego oku albo siarke wydobywajaca sie z ust, namowi go na zmowienie pacierza i zaspiewania jakiejs ladnej piosenki koscielnej (polecam szczegolnie „Witaj Kostko. Stanoslaaawie, mlodzieniaszku swiety w niebie – bo sam sie tego uczylem w podstawowce).
  . W ten sposob katechetka moze nam uratuje demokracje.
  Postawilbym tez jakas katechetke przy boku Antka -Psychola. Ale musi miec w zanadrzu takze kaftan bezpiecznstwa, tak na wszelki wypadek.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. „W ramach Zespołu nadal chcę współpracować z Joanną Kluzik-Rostkowską w sprawach społecznych, z Krzysztofem Jurgielem od rolnictwa, Zbigniewem Ziobrą w ramach resortu sprawiedliwości i Ryszardem Legutką w polityce zagranicznej – mówi Zieliński”.
  Czy to jest dosłownie przytoczona wypowiedź pana Zielińskiego? Jeśli tak, to dziwię się, że skończył on polonistykę.

 6. O ile z Kluzik-Rostkowską jako specjalistką ds społecznych można się zgodzić niemal w ciemno, to przy całej reszcie ręce opadają – Jurgiel od rolnictwa, Ziobro od sprawiedliwości i Legutko od… polityki zagranicznej, no dla mnie po prostu bomba 🙂
  Proponuję jeszcze p. Wujkowską do oświaty i nauki a p. Kruk na miejsce Zdrojewskiego, to dopiero byłaby jazda bez trzymanki.

  Zaś już zupełnie rozczuliło mnie ‚ Premier może być tylko jeden: nasz prezes… ‚.

  A to wzmocnienie prezydenta [rozporządzenia z mocą ustawy czy samodzielne ogłaszanie referendum] chyba nie jest szykowane pod Komorowskiego?
  No proszę, oni ciągle się łudzą…

 7. Pamiętam z nieodległej przeszłości zespół – wespół pana w kapeluszu z Krakowa, czyli dwojga imion diabła rokity. Cóż ten mąż nie planował, a skończył marnie, bo bujał w niebiosach/choć diabeł/ a nie chodził po ziemi.
  W zespoły w pisie nie wierzę, bo tam nikt /NIKT/ nie ma nic do gadania
  poza wodzusiem i co sie panu wymysli to stado powtarza jak mantrę bez zastanowienia. Taki zestaw ludzki się tam zgromadził aż miło, bezwolni, bezmyslni i wierni przykazaniu -słuchaj pana swego nie znajdziesz gorszego. Prochu to oni nie wymyslą, bo przeciez w komplecie rozwikłują tajemnicę lotu do Smoleńska.
  Pomysł z katechetką u wodzusia ciekawy, ale czy on wybeczy to „witaj Kostko………..” wątpię.On krzyżem bedzie okładał swoich wrogów w imię Boże. Czy te burze to nie znak że Stwórca ma dość bredni tego firerka i ostrzega nas w ten sposób?

 8. Mnie żaden Zieliński (jak wcześniej Gosiewski) nie wystraszy swą pracą „pro publico bono”. Gabinety cieni zawsze były śmiechu wartymi straszakami na rządzących. Twórcza jest jedynie konstruktywna krytyka prowadzona przez NIEZALEŻNE media.

 9. „Zastrzega, że po ewentualnej wygranej jako szef Zespołu Pracy Państwowej nie będzie sobie rościł pretensji do fotela premiera: – Premier może być tylko jeden: nasz prezes. …”

  A kiedy pożar Sejmu, jeżeli można zapytać? Ein Volk, ein Reich, ein Führer.

 10. Lepiej przyjrzeć się PO, to oni przecież rządzą.

  To Tusk nie chciał rozliczyć Kaczyńskiego i Ziobrę za łamanie prawa.
  Sam zaś zrobił kumpla, Czumę, MS by ten mógł pospłacać długi w USA.
  Tusk ma CBA i Ministerstwo. d/s Korupcji z mila panią min. Pitera, rozliczającą karty kredytowe
  Min. Gras, ciec niemiecki nie podający miejsca zamieszkania by uniknąć wezwań sadowych.
  MSZ Sikorski zamykający placówki dyplomatyczne by mieć pieniądze na zbędne remonty. PiS mu na przekręt z Embraerem nie pozwolił, Tusk owszem.
  Teraz Sikorski chce zmusić Pawlaka by nie kupował odpowiedniej ilości gazu od Ruskich. Jednocześnie chce by osoby prywatne mogły kupiony gaz u Ruskich transportować Jamalem. Czyli, ktoś kupi brakujący Polsce gaz od Ruskich i sprzeda go Polsce przesyłając go Jamalem. To się nazywa dywersyfikacja dostaw gazu.
  MON Klich jest psychiatria. Dalej nie chce mi się już pisać.

  A to media tylko PiS, PiS, PiS i niektórzy łapią się na to odwracanie uwagi od tego co robi Tusk z PO

 11. Panie Adamie 4×2, proszę trzymać się swojego: „Dalej nie chce mi się już pisać.” To niezwykle ciężkie: forsować tezy z gruntu złe. Proszę dopatrywać się pozytywów u rządzących, jeśli opozycja jest indolentna (co sama udowadnia). Mnie nikt nie odwróci uwagi od wszystkich faktów, których bilans ma saldo dodatnie po stronie Tuska – dzięki Bogu jest jeszcze ktoś taki jak On wśród nas, aby oszołomy w rodzaju Kaczyńskiego, Macierewicza, Romaszewskiego, Jakubiak, Klempy, Kurskiego, Brudzińskiego, Girzyńskiego (etc) nie pozbawiły nas nadziei na odrobinę choćby normalności.

 12. @ adamjer pisze:2010-08-18 o godz. 13:23

  Drogi kuzynie, powiem ci, jak Adam, Adamowi.
  Przykro mi, ze nie widzisz różnicy pomiędzy dwa tysiące dwieście dwadzieścia dwa a 4×2. To tłumaczy dlaczego nie rozumiesz o czym piszę.
  Przy okazji, przypomnę kuzynowi, ze obecni właściciele III RP z KOR, S i Krk, mieli za złe właścicielom PRLu, ze tamci kazali dopatrywać się pozytywów u rządzących.

  P.S.
  Czy do pozytywów kuzyn zalicza to, ze obecne ekipy rządzące żyją na koszt przeszłych i przyszłych pokoleń ?

 13. Szanowny Pan @Admajer – ma Pan rację. Obojętne, dla mnie czy chodzi o 4×2 czy o dwatsiącedwieściedwadzieściadwa. Te same bzdury wypisuje u pani Janiny Paradowskiej. Z góry akceptuję myśli pana Kota M. – ja nie miałem żadnych przygód z katechetkami… Czy jest czego żałować ?

 14. Bardzo pana przepraszam panie @ADAMJER – to z pośpiechu!

 15. @ Czeslaw pisze: 2010-08-18 o godz. 23:05

  Bardzo przeprasza za bluźnierstwa i brak patriotyzmu nie zgadzając się z opiniami Ojca Rydzyka, pani Janiny Paradowskiej czy jakąkolwiek, jedynie słuszną i zbawienna polityczna poprawnością.

  P.S.
  Wszystkim zadowolonym z życia na rachunek przeszłych (prywatyzacja) i przyszłych (zadłużenie) pokoleń gratuluje dobrego samopoczucia i dedykuje zegar zadłużenia Polski.
  http://www.zegardlugu.pl/

 16. @Adam2222. Nie mam kuzynów. Jestem luzak. Mogę uznać za kuzyna kogoś z kim się zgadzam. Póki co proszę o zapoznanie się z: Zamiast czytać jałowy potok słów, wystarczy genialny J.Głowacki: “Byłem pod krzyżem, gdzie chór staruszek śpiewał: “Jeszcze Polska nie zginęła, póki MY ŻYJEMY ! Po tym cytacie oddał ten fajny facet tworzenie przyszłości młodym pokoleniom. Brawo Głowacki !

 17. Szanowny panie@Adam2222 – coś mi się wydaje, że zabrakło panu w tekście literki „m” – wyszło z tego, że to ja przepraszam kogoś nie wiadomo za co. Niech pan to naprawi! Ja nikogo nie mam za co przeptraszać. „Ojca” Rydzyka uwazam za zwykłego businesmana, żerującego na biednych i głupich emerytkach, które doi bez żadnych skrupułów. Panią Janinę Paradowską, za jedynie poprawnie i bezinteresownie myślącą dziennikarkę.
  Resztę wytłumaczył panu @Adamjer (godz.13.23 dnia 18.08). Bez pozdrowieN.

 18. Sz.P. Czesławie, jestem dumny z pana.
  Pan, jak mniemam, sam bez niczyjej pomocy doszedł do logicznego wniosku, że literka „m” zgubiła się. Brawo.
  Zgodnie z pana żądaniem już to naprawiłem !
  Panu i panu podobnym proponuje byście nie czytali moich listów.
  Po waszych odpowiedziach widać, że nie rozumiecie treści.

  Serdecznie pozdrawiam i życzę zdrowia.

  P.S.
  „“Byłem pod krzyżem, gdzie chór staruszek śpiewał: “Jeszcze Polska nie zginęła, póki MY ŻYJEMY ! ” czyżby ten genialny Głowacki umiał przyszłość na Krakowskim Przedmieściu przepowiadać ?

 19. Szokor
  A znasz kogoś z Pisu, kto by był fachowcem w swojej dziedzinie? To ich wykształcenie to jakieś takie papierowe jest. No i kadry wybitne. P. Jurgiel, jako minister rolnictwa zanotował jeden sukces – przedsiębiorstwo taksówkowe dla VIPa. Nad p. Ziobrą nie będę się już znęcać. P. Legutko, chyba najlepszy z ministrów edukacji, bo nikt nie zdążył zauważyć, że jest, kiedy go już nie było. No i ta polityka zagraniczna, chyba z czasów Platona, ale Pis nigdy nie miało dobrego kontaktu z rzeczywistością i nie jest partią nastawioną na przyszłość. A p. Kluzik-Rostkowska kiedyś coś sobą reprezentowała, ale w kampanii wyborczej jej kompetencje zostały zredukowane do wyzłośliwiania się nad konkurentem i mimo tych zasłu została odsunięta na bocznicę. Cytując prezesa: „Cnotę straciła, rubla nie zyskała”. I ta miłość do Wodza. Porażające!

 20. Panie Adamie 2222 zwracanie uwagi na zadłużenie traktuje jako fault pas w porządnym towarzystwie pasjonującym wojna krzyżową,relacją Tuska ze Schetyną,zagrywkami Palikota itp itd.Więcej optymizmu !
  Proszę pomyślec,że nim nastanie krach uda się Panu zemrzec .Rozumiem,że jako luzak jest Pan wolny od trosk o przyszłośc potomnych.Nie ma sensu martwic się przyszłą powodzia,która jest nieuchronna ani nadchodzącym zlodowaceniem.CARPE DIEM !!!!

 21. Z tego, co wiem z papierowej Polityki, pani Szydło, była burmistrz, ma skończona nie tylko etnografię. Etnograf jej pierwotne wykształcenie

 22. Niech pan @Adam 2222 sobie wyobrazi, że bez niczyjej pomocy, pomimo moich 76-ciu lat doszedłem do wniosku,że prezydentura tego kartofla była nic nie warta, jako odbicie Jego charakteru – złośliwca (to skutek niskiego wzrostu i kompleksów na tym tle) i nieudacznika. Nie może być tak, żeby taka miernota, z powodu przypadkowej katastrofy na własne ządanie, wracając do Polski w ruskiej trumnie (to Brudziński) stała się mężem stanu. Mam nadzieję, że dochodzenie wykaże Jego „zasługi” w tej sprawie i może jeszcze trzeba będzie opuścić Wawel, bo to miejsce nie dla Niego. Polska bądzie żyć, również bez tego churu staruszek na Krakowskim Przedmieściu !!! Bez pozdrowień Czesław R.

 23. Szanowna Pani @Lilka (13.11. dnia 20.08.) – nie będę się wysilał, skoro Pani uczyniła to wspaniale – w całej rozciągłości zgadzam się z oceną Pani tego pożal się Boże „zespołu” w sprawie organizacji powrotu do władzy PiS-u. Ciekawe, jak to oni chcą uczynic? Pozdrowienia – Czesław R.

 24. Nad prowincjonalnymi politykami prawicy góruje hierarchia: Dziwisz z temperamentem prostego proboszcza, warchoł Głódź, nie znający wstydu Tadek z Torunia. Na lewicy zmiana starej gwardii na kartoflane pokolenie Jotpedwa, póki co niczego dobrego nie wróży. Co sobą zapowiada maestro Palikot, który gdyby nie incydentalne wybryki trafia w oczekiwania publiki. Deficyt roztropności w narodzie, w którym ze świecą szukać przywódcy, zamęcza nie tylko prostaczków.
  Odnosząc się do nieszczęsnego Gosia świętej pamięci, któremu mamusia w swoim obejściu szykuje komnatę pamięci, traktuję to jako kolejną zapaść medyczną „dziwnej” familii.

 25. Szanowny panie @Teobald (18.12 dnia 20.o8.) – z tego co ja wiem, to się pisze, że ktoś ma coś ukończone. Skończonym, to można byc np. draniem. Czy ta pani Szydło ma jeszcze ukończone jakieś kursy podone do tych co „skończyl buły Prezes NBP?

 26. Szanowny panie Czesławie, skoro tak się pan czepia, to wspomnę, że wyraz chór (wpis 2010-08-20 o godz. 21:27) pisze się przez o kreskowane a nie u zwykłe.

 27. Racja, panie @Teobald (10.15 dnia 21.08.) – tyle tylko, że to w niczym nie zmienia sensu wypowiedzi. Dalej twierdzę, że Polska będzie żyć również bez tego chóru. Cholera, jakoś mi to nie pasuje – to nie ma żądnego logicznego uzasadnienia. Piszę zwykle bez zastanawiania się, bo wówczas człowiek popełnia najmniej błędów. Dziękuję za uwagę – Czesław.

 28. To wzmocnienie pozycji prezydenta to prezent dla prezy… pardon 😉 Pana Komorowskiego?
  A tak poważnie – niech sobie wymyślają, co im się żywnie podoba. Po tylu przegranych wyborach i kolejnych niepoważnych wyskokach swojego wodza tworzą już zespół ufoludków i ich powrót do pełnej władzy jest równie prawdopodobny jak wizyta istot pozaziemskich.

 29. Ostrożnie panie @ff. Widać z trgo, że nie czytał pan (nie sądze, że pomyliłem płeć) BOGOW NOWEGO TYSIACLECIA pana Alane F. Alforda. Powrót istot pozaziemskich wg. Niego jest nie tylko prawdopodobny lecz pewny ! Niech dobry Bóg uchroni nas przed tym !!! Pozdrawiam – Czesław R.

css.php