Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

13.10.2010
środa

Sejmowe logo i maskotka…

13 października 2010, środa,

Żaden z 1600 projektów nowego logo Sejmu nie zachwycił komisji konkursowej – to wersja oficjalna. Nie ma zwycięzcy, nie ma nowego logo, 5 tys,. przeznaczone dla autora projektu zostaje w sejmowej kasie. Ale nie na długo, bo teraz „odświeżeniem” starego znaku firmowego Wiejskiej 4/6/8, mają zająć się profesjonaliści, którym też trzeba będzie zapłacić.

Jak  powiedział mi jeden z członków komisji konkursowej wicemarszałek Sejmu Jerzy Wenderlich (SLD) lifting starego logo będzie kosmetyczny. A to dlatego, że nie znany jest autor logo, a Sejm nie ma do niego praw autorskich, aby go dowolnie zmieniać. Jak ktoś się do niego przyzna, to nieformalne dziś logo zostanie przyjęte jako oficjalne. Wenderlich zdradza też prawdziwy powód pozostania przy starym: – Ładne były te projekty, ale to już tak mocno w nas tkwi, tak bardzo się do niego przyzwyczailiśmy, że w końcu nieśmiało zaproponowałem, aby zostało stare i inni na to przystali. I tak na przyszłoroczną prezydencję w Radzie UE nie zabłyśniemy nowym logo. I nie będzie trzeba wymieniać szklanek, talerzyków, całej porcelany, papierów listowych, kopert, długopisów i teczek, na których widnieje stary znak firmowy.

Przy okazji przypomniało mi się, jak około półtora roku temu posłowie z komisji regulaminowej debatowali nad rozpisaniem konkursu na sejmowa maskotkę.  „Bo każda duża instytucja taka ma” – argumentowali. Uradzili nawet, że najlepsza byłaby miniaturka laski marszałkowskiej. Pomysł na szczęście umarł śmiercią naturalną, ale podobno mają go wskrzesić. Może jak podniosą się nico słupki oceny Sejmu i parlamentarzystów, to wtedy warto nadać im nowy znak firmowy i nawet dołożyć maskotkę. Tera lepiej, że zostało po staremu.

 

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
  1. Adam2222
    Dotyczy poprzedniego tematu. Przepraszam ale nie jestem w stanie roztrybić tej tabelki z głosowań w Radzie Europy- nie rozumiem również “dzięki uprzejmości redaktor Joanny Podgórskiej” Przybliż mi proszę metodę namierzenia tych nazwisk, bo – nie ukrywam – że chciałbym spopularyzować sylwetki parlamentarzystów od klauzuli sumienia. No ale nie chciał bym popularyzować niewinnych.
    Pozdrawiam

  2. A po kiego grzyba Sejmowi to „logo”?

  3. Jaki Sejm , takie logo Najlepszymi maskotkami są sami posłowie. Dość zabawni.

  4. Nowe logo, 1600 pomysłów? Myślałem, że to żart. Naprawdę Sejm nie ma się czy zajmować!? Kabaret, a na Krakowskim zło wcielone w ludzką skórę sieje burzę.

css.php