Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

10.12.2010
piątek

PJN chce komisji ds. katastrofy

10 grudnia 2010, piątek,

Klub Polska Jest Najważniejsza  chce powołać w Sejmie nadzwyczajną komisję do zbadania przyczyn katastrofy smoleńskiej.  To jedna z pierwszych inicjatyw klubu Joanny Kluzik – Rostkowskiej. W poniedziałek złożą u Marszałka Sejmu projekt uchwały w tej sprawie. Dlaczego ogłaszają to już dziś? Zmobilizowała ich data miesięcznicy katastrofy. PiS ma dziś swoją mszę, pochód, którą Jarosław Kaczyński woli nazywać procesją i swój zespół parlamentarny ds. zbadania katastrofy. PJN będzie miała komisję. O ile Sejm ją powoła, co biorąc pod uwagę sceptycyzm PO może się nie udać. Ale w świat poszedł przekaż, że rozłamowcom z PiS też zależy na wyjaśnieniu katastrofy. Z 17-osobowego klubu Kluzik – Rostkowskiej 8 posłów należy do parlamentarnego zespołu Antoniego Macierewicza. Gwiazdy nowego klubu Kluzik – Rostkowska, Poncylisz i Jakubiak do zespołu nie przystąpili. Ciekawe kiedy Macierewicz ich wyprosi z tego grona, które przywłaszczyło sobie prawo do żałoby i straty po kwietniowej tragedii.
Komisja o którą zabiega PJN na pewno może więcej niż zespół parlamentarny, który jest czymś w rodzaju kółka zainteresowań.  Komisja może wezwać ministrów oraz kierowników naczelnych organów administracji państwowej, a także kierowników innych urzędów i instytucji państwowych. Regulamin Sejmu zobowiązuje ich „przedstawiać sprawozdania i udzielać informacji oraz uczestniczyć w posiedzeniach komisji, na których rozpatrywane są sprawy dotyczące ich zakresu działania.”  Pewnie skończy się na tym, że zespół, który nic nie może będzie funkcjonował dalej, a komisja, która może trochę więcej powstać nie będzie mogła.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 15

Dodaj komentarz »
 1. Po czynach ich poznacie.

  PJN rozpoczyna działalnośc od ścigania się z kwiatem PiS ,pod wodzą znanego specjalisty od spraw beznadziejnych,
  o własnośc katastrofy.Chce ją ,z pewnością,zawłaszczyc.
  (Krew mnie zalewa na tą obftośc znaków diakrytycznych.Reforma pisowni potrzebna a nie kolejna komisja).Reductio ad absurdum.Sejm winien,niezwłocznie,zamianowac się sejmem komisyjnym,(kontraktowy i nieustający już były) obradującym permanentnie.W tzw „międzyczasie” Pan Premier (na wszelki wypadek piszę dużymi literami) powinien znależc odpowiedniego kandydata na króla.Habsburgowie wykluczeni.Korzystając z permanentnej już utraty kontaktu sejmu z rzeczywistością będzie mógł ,spokojnie,uzyskac decyzję sejmu o ustanowieniu monarchii.Konstytucyjnej.Jakąś konstytucję zawsze można wyklepac.
  Podejrzewam,że plany PJN nie pokrywają się z przedstawioną propozycją. Cóż ,zawsze można pomarzyc.

 2. Zawsze zastanawiam się co może jeszcze chorego wymyślić polityk,poseł,senator czy inny za przeproszeniem członek tego „przypadkowego społeczeństwa” ,pamiętacie taką osobistość nazywała się chyba…nie pamiętam. Tak mówiła o Polakach.Nazywanie głupotą pewnych rzeczy nie oddaje ładunku emocjonalnego kiedy słyszę taką Kluzik czy innych pisuarów.Proponuję powołanie nadzwyczajnej komisji d/s zdrowia psychicznego złożonej z autorytetów psychiatrii i psychologii i to w trybie natychmiastowym.Tych ludzi należy leczyć ,bo trudno przwidzieć co się wydarzy,wiem jedno; nic dobrego.

 3. Przestrzegania zasad bezpieczeństwa nie można zastąpić komisją sejmową.Warto przypomieć,że z tego powodu na drogach, rocznie, ginie tysiace ludzi.Bolesne ,że nawet sam Pan Prezydent nie zabronił lądowania w tak ekstremalnych warunkach.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Pytanie do marszałka sejmu: za co my – podatnicy – płacimy posłom i senatorom?

  Czy „wybrańcy narodu” podlegają dyscyplinie pracy obowiązującej w każdym normalnym zakładzie pracy? Czy mają i znają swoje obowiązki (prawa znają z pewnością i nawet często ich nadużywają…)?

  W przypadku negatywnej odpowiedzi na powyższe, proponuję rozpędzić to towarzystwo na cztery wiatry i ogłosić konkurs na schemat organizacyjny Parlamentu, nową ordynację wyborczą i szczegółowy zakres obowiązków posłów (senat zlikwidować raz na zawsze).

 6. „Żarty z pogrzebu” – chciałoby się skwitować „nową inicjatywę” PJN. No, ale czegóż się spodziewać po kimkolwiek okadzonym złotymi myślami „romantycznego realisty” ? Szkoda, że tęgie mózgi postulujące powołanie speckomisji ds. katastrofy smoleńskiej nie doprecyzowały wniosku, że chodzi o udowodnienie, iż 10.kwietnia 2010 była sztuczna mgła, piloci doskonali, a samolot był zdalnie sterowany przez Kreml.

 7. Przecież J.K-R już wie, że trzeba powołać komisję, żeby rozliczyć zaniedbania rządu w tym względzie.

 8. PJN = PIS-BIS
  Dzisiaj u Beaty Michniewicz Kuchciński twierdzi, że LK był wielkim mężem stanu, bo prowadził „właściwą politykę historyczną”
  -… (tu chciałoby się siarczyście zakląć !!!) – od polityki historycznej jest ROPWiM, IPN, instytuty historyczne w każdym Uniwersytecie i PAN-ie.
  Od czynnych polityków oczekujemy kształtowania TERAŹNIEJSZOŚCI i tworzenia podwalin pod lepszą PRZYSZŁOŚĆ.
  No ale coż się spodziewać po miernotach – łatwiej rozprawiać o tym co już było niż zaproponować coś nowego..
  .. a zresztą – szkoda zdrowia i nerwów ..

 9. Jak widać PJN jest drugą, obok PiS, prowincją zakonu kaczogrobców. (Wiem, w normalnych warunkach nie należy tak się wyrażać o bliźnich, ale ci bliźni sami stwarzają warunki nienormalne.) Ta sama mentalność średniowiecznych fanatyków. Nie dajmy się zwariować!

 10. Niestety ktokolwiek spodziewał się nowej jakości na prawicy gorzko się musi rozczarować. Tą inicjatywą PJN pokazał wyraźnie, że w Pisie przeszkadzał im tylko jarosław, cała resztę, łącznie z politycznym wykorzystywaniem katastrofy, uważają również za swoje cele.

 11. Ile można o tej Kluzikowej … .

 12. A w czym widzi Pani gwiazdorstwo posła Poncyla ? że odmawia pracy w różnych zespołach w których są rządzący ? czy jest najwyższy wzrostem ? czy dlatego że wmawia udziom studia ekonomiczne, których po kilkunastu latach nie może ukończyć ? czz też , że kiwa głową podczas rozmowy ?

 13. Mamy 2 biuletyny smoleńskie: NDziennik (light) i Gazetę Prapolską (hard),
  Możemy też mieć 2 partie katastroficzno/lotnicze.

 14. @ jokates
  Podziwiam. Szczerze. Słuchać co mówi pan Kuchciński. Ileż musisz mieć w sobie samozaparcia.
  Z poważaniem W.

 15. A kogo to jeszcze obchodzi? Święta idą, ceny karpia w supermarketach byście lepiej podali. A choinki w lesie zasypane i jak tu którą wybrać? Do kroćset, nikt jeszcze nie zlustrował czerwonego barszczu z uszkami? A te uszka to czyje? I jak tu coś takiego ma jeść patriota? Może niekoszerne? Makowiec piec, czy nie piec? Może to już opiaty? Zakazali? Co za czasy, nawet gwiazda betlejemska ma w nazwie gwiazda. IPN stracił czujność? Tak nie może być. Nawet Owsiak już wymyśli światełko. Może nie zastrzegł nazwy, to i podebrać legalnie by można. No, ale proces byłby jak w banku. Tylko w jakim? Ale, ale, przecież proces mógłby się odbyć w zamku i przy kafce. O co chodzi? Sam nie wiem.
  Wesołych świąt.
  Za wcześnie?
  A jak odwołają?

 16. Palikot wczoraj byl u Olejnik, Parandowskiej i u Lisa..

css.php