Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

14.02.2011
poniedziałek

Prezydent dziękuje premierowi

14 lutego 2011, poniedziałek,

Platformie spadają słupki sondażowe, zaufanie do premiera też ostatnio dołuje, a prezydent Gorzowa Wielkopolskiego postanowił publicznie wyrazić wdzięczność Donaldowi Tuskowi. Na podziękowaniach prezydent Tadeusz Jędrzejczak nie oszczędzał. W piątkowej Gazecie Wyborczej wykupił całą stronę na ogłoszenie takiej treści: „Szanowny Panie Premierze, w imieniu gorzowian serdecznie dziękuję za podjętą decyzję w sprawie budowy trasy S3. Z wyrazami szacunku Tadeusz Jędrzejczak, Prezydent Miasta Gorzowa Wlkp.”

Zapłacił za nie 16 tys. 260 zł. netto. z budżetu miasta, z paragrafu ogłoszenia. Rzeczniczka prezydenta tłumaczyła mi, że Jędrzejczak wysłał wcześniej list do premiera z prośbą o budowę odcinka S-3 Gorzów – Międzyrzecz i chciał podziękować Donaldowi Tuskowi, że przychylił się do jego prośby. Nie chcę umniejszać wpływów prezydenta Jędrzejaka, ale wątpliwe, aby jego listowna prośba tak bardzo wpłynęła na premiera. Rozumiem, że podziękowania wysłane pocztą nie zrobiłyby tak wielkiego wrażenia jak cała strona w największym dzienniku ogólnopolskim.

Mieszkańców Gorzowa Wielkopolskiego nikt o zdanie w tej sprawie nie pytał. Najpewniej prezydent Jędrzejczak wybrany przez nich jesienią zaszłego roku już po raz czwarty uznał, że podzielają jego wdzięczność wobec Donalda Tuska.  Ufają mu, mimo że toczy się przeciw niemu proces o działanie na szkodę miasta przy realizacji miejskich inwestycji budowlanych. W 2004 roku, w trakcie śledztwa w tej sprawie Jędrzejczak spędził kilka miesięcy w areszcie i odszedł z SLD.

Zaraz po wygranych ostatnich wyborach samorządowych zapewniał, że o kolejną kadencję nie będzie się już ubiegał. Biorąc to pod uwagę, można wysnuć przypuszczenia, że to ogłoszenie w Wyborczej to po prostu mało subtelne zwrócenie na siebie uwagi Donalda Tuska, aby nie zmarnował prezydenckiego doświadczenia Jędrzejaka.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 17

Dodaj komentarz »
 1. Jak dziś wyczytałem Gorzów na utrzymanie przy życiu bezdomnych przeznacza 14 tysięcy złotych rocznie.
  Pozdrawiam

 2. @ Kartko – a ile TY byś wydał by utrzymać się przy życiu, hm? Co taki pan Jędrzejczak mógłby jeść zasmakowawszy kawioru i szampana? By ratować SIEBIE nikt by kasy nie szczędził sczególnie niczyjej

 3. no proszę, nadal są tacy co potrafią bez wazelinki.

  A jeśli prezydent Gorzowa wysłał pismo do Tuska – to może podać jego sygnaturę ? Takie pismo na pewno zostało zarejestrowane w systemie biurowym, jak każde pismo urzędowe.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Wyciąganie ze spasionych fur coraz bliżej.
  Eustachy by sobie z warcholskim plebanem poradził.
  Środzie codziennie należałoby przypominać modlitwę Św. Tomasz z Akwinu o ochronę przed nadaktywnym głosem.

  Trzeba spisać listę polskich warchołów pieprzących za nasze pieniądze.
  I zasypywać ich starym newsem o odrąbaniu ręki maczetą za chęć nie za swoje.

  @sławczan
  Kartkę weźmiemy jak starą biedną ciotkę na dożywocie.
  Ktoś musi pilnować aby archaniołowie nie przelewali do rajów.

 6. Prezydent wykazał się wrażliwością .W tych dniach,tak trudnych dla Pana Premiera.I nie złamał dyscypliny budżetowej.Pojęcia nie mam ile środków jeszcze zostało w paragrafie „Ogłoszenia” .Gorzów to duże miasto.
  Paragraf „Bezdomni” świadczy także o tym,że bogate.Pan Gwiazda opowiadał,kiedyś,w TVN,że w czasie karnawału Solidarności intensywnie poszukiwali bezdomnych.I znależli jednego.W Słupsku.W Gorzowie pewnie jest podobnie.

 7. Żarty żartami, ale powiedzcie mi proszę – po co ten czlowiek to zrobił? Przecież to jest żenujące.
  Pozdrawiam

 8. @Kartko,
  dla mnie,rzecz wygląda dosyc prosto.Esprit de corps i troszkę nadgorliwości.
  Pozdrawiam

 9. Bezdomni nie głosują, więc można ich olać.
  W drodze do domu, przy niewielkiej hurtowni przysiadła obszarpana para z wózkiem załadowanym jakimś czymś. Do moich uszu dochodzi dialog:
  – poszłabyś po ten dowód
  – a na chuj mi ten dowód i jeszcze do fotografa by trza iść
  – no, to jest problem
  Dalej już nie dosłyszałem.

 10. slawczan pisze:

  2011-02-15 o godz. 11:28
  „nikt by kasy nie szczędził sczególnie niczyjej”

  Szanowny Panie,
  to nie jest kasa niczyja,
  to jest kasa WASZA.
  Jak dlugo tego nie zrozumiecie, tak dlugo
  rozne Zbychy i Rychy beda robic was w bambuko.

 11. Normalna cena tej strony na ogłoszenie w GW kosztuje
  ~ 100 000 zł,
  czyli GW sponsoruje Tuska na ~ 80 000 zł

 12. To jest kolejny przykład na to jak władza traktuje społeczeństwo, a mianowicie taki prezydent myśli sobie tak: ja siedzę na stołku, a wy możecie mnie pocałować w d.. Bo przecież żadna kara za ich lekką rękę w wydawaniu publicznych pieniędzy i podejmowanie beznadziejnych decyzji ich nie spotka. Najwyżej zostaną zdymisjonowani albo niewybrani w kolejnych wyborach. Także proponuję wprowadzenie innych kar, tylko kto to uchwali jak podobno z 360 posłów pracuje jakaś 100 i to też nie wiadomo czy na rzecz wszystkich czy tylko we własnym interesie.

  Kocham ten kraj za ilość paranoi i patologi jaka tu występuje na każdym kroku. Choć ta przypadłość dotyka też inne państwa, jak choćby Włochy i ich perypetie z premierem.

 13. Monteskiusz
  Ja się stosunkowi tej pary do panstwa nie dziwię – sam mam podobny.
  Ale Jędrzejczak ma obowiązki również wobec tych, którzy mają gdzieś rozmaitych jędrzejczaków. Za pieniądze wydane na ogłoszenie dziękczynne czy wasalne można by przez całą zimę wydawać ludziom po 50 porcji gorącej zupy z wkładką codziennie. Powinna to Jedrzejczakowi podpowiedzieć wrażliwość lewicowa, bo z lewicy się wywodzi. Można też oczekiwać takiej wrażliwości od faceta, ktory przesiadział trochę w kryminale.
  Pozdrawiam

 14. 50 porcji zupy.I to z wkładką.Na śniadanie,na obiad czy na kolację ? .Niejasne.Wrazliwośc lewicowa i wrazliwośc kryminalna.Zupa na zaślepkę.I już weselej.

 15. Bryka
  Co prawda nie mam wrażliwości lewicowej, epizodów więziennych też, ale wydaje mi się, że miasto zimą powinno garkuchnię wystawić dla tych ktorym się nie powiodło i muszą się błąkać na mrozie. Albo są w drodze, gdzieś sobie idą. Podobno to kraj katolicki na dokladkę z socjalistyczną przeszłością więc można chyba oczekiwać, że gorzowscy podatnicy solidarnie postawią bezdomnym po talerzu kalorycznej, gorącej zupy w mrozy. Myślę, że gdyby spytać mieszkanców Gorzowa czy wolą by ich podatki szły na wazeliniarskie podziękowania czy raczej na humanitarny gest wobec bliźniego to wybraliby to drugie. Tak myślę, bo jeszcze w ludzi wierzę.
  Pozdrawiam

 16. Polscy katolicy (a szczególnie ci w sutannach) @Kartko bardzo by chętnie nakarmili tych porzuconych ludzi, gdyby oczywiście dostali pieniądze z budżetu. Znam co prawda w Radzionkowie proboszcza, który wydaje obiady za co łaska, ale to małe miasteczko, a problem dotyczy tych większych miast.
  Normalnie @Bryka, to puściłbym ci wiąchę, ale nie chce mi się z tobą tracić czasu.

 17. Inwektywy zamiast argumentów.Łaskawcy nie mają ochoty na zainteresowanie się, potencjalnym,
  zapóżnieniem Gorzowa w procesie transformacji,
  objawiającym się kompromitująco niskim poziomem bezdomności,porównywalnym byc może do głębokiego PRL .Sadząc po zawartości odpowiedniego paragrafu.
  Prawdomówności Gwiazdy nie sposób kwestionowac.
  I zamiast drążyc naturę tego zjawiska skupiają się na patologii prezydenckiej.Zgoda,że żenującej,ale nie odbiegającej specjalnie od normy zachowań (esprit de corps) tzw klasy politycznej.Jako środek łagodzący proponują zupki.Podając ,nawet,pewien sposób przeliczenia patologii na ilośc zupek z wkładką.Pewnie z lubością oglądają rytualne świąteczne reportaże TV z poczęstunków charytatywnych dla biednych.
  Okraszonych wywiadem z malowniczym menelem.

 18. # Adam 2222 pisze:
  2011-02-15 o godz. 20:51

  „……….czyli GW sponsoruje Tuska na ~ 80 000 zł”

  Teraz przynajmniej wiadomo ile ten tandeciarz jest wart – tyle samo ile np. 734m³ styropianu. Nareszcie można ten caly burdel wycenić !!!

css.php