Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

3.08.2011
środa

Co smakuje premierowi?

3 sierpnia 2011, środa,

Senatorowie PiS Lucjan Cichosz i Grzegorz Banaś postanowili oficjalnie zapytać Donalda Tuska, które truskawki smakują mu najlepiej. Wystosowali więc do szefa rządu oświadczenie senatorskie w tej sprawie.

Przypomnijmy, szef rządu był w Chorwacji 7 maja. Goszcząca premier Jadranka Kosor zaprosiła Tuska na spacer urokliwymi ulicami Zagrzebia. Po drodze premier miał okazję spróbować lokalnych specjałów, w tym dorodnych, czerwonych, miejscowych truskawek. „Lepsze niż nasze” – zachwalał.  W Polsce zawrzało, bo jak premier może zachwalać cudze truskawki kosztem naszych owoców. Na Kaszubach – w zagłębiu truskawkowym, skąd pochodzi Tusk obrazili się na niego szczególnie. Pytany o to przez dziennikarzy tłumaczył się tak: „Byłem w Chorwacji, kupowałem na rynku w Zagrzebiu truskawki, które były lepsze, niż truskawki w Polsce o tej porze roku. Proszę nie robić ludziom wody z mózgu. Mnie nikt nie musi uczyć fascynacji kaszubską truskawką, ale niestety na nie trzeba jeszcze kilka tygodni poczekać”.

Paweł Graś w oficjalnym piśmie, wysłanym do senatorów kilka dni temu wyjaśnia dokładniej o co premierowi chodziło. „Wypowiedź premiera Donalda Tuska podczas wizyty w Chorwacji w dniu 7 maja 2011 r. należy rozumieć jako porównanie jakości truskawek kupowanych tego dnia w Chorwacji z truskawkami, które w tym czasie sprzedawane były w Polsce. Należy zwrócić uwagę na to, że w tamtym okresie (tj. początek maja) na rynku polskim dostępne były wyłącznie truskawki importowane. Porównanie zatem walorów smakowych mogło dotyczyć tylko truskawek chorwackich z tamtejszych upraw z truskawkami z importu dostępnymi wówczas w Polsce, ale nie naszymi krajowymi.”. Czyli premier nie mówił, że nasze są gorsze, tylko te inne, importowane. Szkoda, że od razu Paweł Graś nie podsunął premierowi tej wymówki. A senatorom warto przypomnieć, że oświadczenia służą do poruszania spraw ważnych. Widać, że sezon na polityczne docinki trwa dłużej od truskawkowego.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 3

Dodaj komentarz »
 1. „A senatorom warto przypomnieć, że oświadczenia służą do poruszania spraw ważnych.” pisze Pani redaktor.
  Pouczanie senatorów? – trud bezpłodny i bezsensowny.
  Uzyskanie pozycji senatorskiej dowodzi bezspornie całkowitej odporności na jakąkolwiek przyzwoitośc i zdolnośc zauważania spraw innych niż korzyści własne.
  Odnosi się to do całej tzw „klasy politycznej”.
  Transformacja ustrojowa to klasyczny proces wprowadzania z deszczu pod rynnę.

 2. No ale sie chyba premier zrehabilitowal serwujac kaszubskie truskawki w Strasburgu na sesji plenarnej Parlementu europejskiego 6 lipca, z okazji przejecia prezudencji w Radzie UE?

 3. Jak można brać poważnie tych durni?

css.php