Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

10.10.2011
poniedziałek

Aniołki prezesa odleciały

10 października 2011, poniedziałek,

Nazwano je ”aniołkami” prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego. Młode, wykształcone, atrakcyjne kandydatki zostały gwiazdami kampanii Prawa i Sprawiedliwości. Ilona Klejnowska, Aleksandra Jankowska, Anna Krupka, Sylwia Ługowska, Anna Schmidt i Magdalena Żuraw nie zaświecą na parlamentarnym firmamencie. W siedem zdobyły niecałe 27 tysięcy głosów i żadna nie dostała mandatu. Jak wypadły na tle swoich partyjnych konkurentów?
Szóstka na płockiej liście, znana m.in. z prowadzenia kampanijnych konferencji prezesa PiS Jarosława Kaczyńskiego i kilku konwencji Ilona Klejnowska uzyskała 5 843 głosy. W PiS w Płocku najwięcej głosów – 25 955 – uzyskał były minister skarbu państwa Wojciech Jasiński.
Startująca w Bydgoszczy – z miejsca czwartego – Magdalena Żuraw w wyborach uzyskała 2 261 głosów. Tymczasem najwięcej głosów dla PiS w tym okręgu wyborczym zdobył lider listy, Kosma Złotowski, uzyskując poparcie 21 607 wyborców.
Na Sylwię Ługowską, która miała piąte miejsce na łódzkiej liście, zagłosowało 4 447 osób. Zwycięzcą z listy PiS został były wiceszef MSZ i BBN Witold Waszczykowski, uzyskując 36 854 głosy.
Startująca z szóstego miejsca w Gliwicach Anna Krupka zebrała 3 044 wyborców. Zwycięzcą na liście PiS został Jerzy Polaczek, który z dwójki uzyskał 22 310 głosów.
Piątka w Krośnie Anna Schmidt zebrała 4 037 głosów. Najwięcej głosów w tym okręgu wyborczym dostał lider listy PiS wicemarszałek Sejmu Marek Kuchciński – 23 128.
Aleksandra Jankowska, startowała w Gdańsku z czwórki i zdobyła głosy 3 398 osób. W PiS to jednak była szefowa MSZ Anna Fotyga wyszła na prowadzenie – 24 662.
Szósta na liście PiS w Bielsku-Białej Magdalena Wiciak uzyskała 3 660 głosów poparcia. Zwycięzcą z jej partii został poseł Stanisław Szwed, który uzyskał 32 416 głosów. Z kolei najwięcej głosów w tym okręgu wyborczym zdobyła posłanka PO Mirosława Nykiel, którą poparło 43 329 obywateli.

Na hasło z plakatów aniołków „chodźcie z nami” nie zareagowało zbyt wielu wyborców, dlatego aniołki nie doleciały na Wiejską. Ale na pewno w polityce nie powiedziały jeszcze ostatniego słowa.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 1

Dodaj komentarz »
  1. Jeszcze powiedzą przed następnymi wyborami jaki to prezio jest cool i nowoczesny ha,ha,ha

css.php