Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

14.12.2011
środa

Ziobro z Jurkiem

14 grudnia 2011, środa,

Znając poglądy Ziobrystów można się było spodziewać, że zaproszą do współpracy Marka Jurka (Prawica RP), a nie Pawła Kowala (Polska Jest Najważniejsza) . Najprawdopodobniej w pierwszym kwartalne nowego roku Solidarna Polska połączy siły z Prawicą RP. Razem na pewno mogą więcej. Były marszałek Sejmu, który pożegnał się z PiS prawie pięć lat temu zapowiedział, że wejdzie w układ z Ziobro i Kurskim, jeśli pójdą w kierunku partii katolickiej i konserwatywnej. Wiadomo, że powodem pożegnania Jurka z PiS, był brak zgody prezesa PiS na wprowadzenie do Konstytucji ochrony życia od poczęcia. Rozmowy z szeregowymi ziobrystami nie pozostawiają złudzeń, że zawsze bliżej im było do katolickiego Jurka, niż do koniunkturalnie traktującego Kościół Kaczyńskiego.

W moich rozmowach z posłami Solidarnej Polski sprzed miesiąca o ich tożsamości, wciąż padało nazwisko Jurek. Edward Siarka, poseł z Nowego Sącza, przez dwie ostatnie kadencje w klubie PiS: – Zawsze najbliżej było mi do Marka Jurka. Wtóruje mu Jacek Bogucki, poseł od dwóch kadencji z Białegostoku: – Powinniśmy być partią ludzi otwartych od centrum w prawo, bo inaczej nie wygramy wyborów. Ja sam mam poglądy konserwatywne, bliskie temu co głosił Marek Jurek. Tak samo Mieczysław Golba, poseł z Krosna: – Moja matka mnie i ósemkę mojego rodzeństwa wychowała na katolików. Ja jestem na najbardziej prawym skrzydle PiS, które kiedyś tworzył Marek Jurek.
Siedmiu posłów Solidarnej Polski podpisało przed wyborami Certyfikat Kandydata Przyjaznego Życiu i Rodzinie, którego inicjatorem jest Fundacja organizująca antyaborcyjny Narodowy Dzień Życia.

W tej kadencji Sejmu z inicjatywy Tadeusza Woźniaka z Solidarnej Polski powstał, jako jeden z pierwszych, Zespół na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej. Stawiają sobie za cel m. in. „stałą troskę o zgodność prawa z KNS”, „studiowanie i propagowanie Pisma Świętego oraz udział we wspólnej modlitwie” i „stała łączność posłów i senatorów z hierarchami Kościoła katolickiego i duchowieństwem”. Z dziewiętnastu sejmowych ziobrystów aż szesnastu zgłosiło zwój akces do zespołu, z szefami klubu na czele. Szeregowych ziobrystów na pewno łączy z Markiem Jurkiem konserwatywny światopogląd i wierność Katolickiej Nauce Społecznej. Problem w tym, że Zbigniewa Ziobro i Jacka Kurskiego z Jarosławem Kaczyńskim łączy dość koniunkturalne traktowanie tego, co dla ziobrystów i Jurka jest najważniejsze.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
  1. Po połączeniu będą już naprawdę granicą błędu sondażowni – zwykle 3%.

  2. ..Kurski i Ziobro najpierw musza ponownie nawrocic sie i wyznac grzechy i prosic Pana Boga o wybaczenie ,pokutowac i zmienic swoje myslenie ,ktore zostalo zatrute przez PIS. Pan Jurek robi blad wchodzac w teki uklad i szalency polityczni ich pycha jest wieksza niz kariera R.CZarneckiego dupka 6-ciu parti.

  3. Błogosławieństwo na wspólną drogę – prosto w nicość, byle szybko

  4. Mam nadzieję, że jak Jurek szybko przejdą do historii polskiej polityki.

css.php