Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

23.05.2012
środa

Prezes znów jak nowy

23 maja 2012, środa,

Na profilu PiS w Facebooku wczoraj zawisło zdjęcie prezesa PiS uśmiechniętego, w otoczeniu młodych pracownic partii i rozradowanego Adama Hofmana. W niczym nie przypomina tych zdjęć, które umieszczano w ostatnich miesiącach: smutne marsze, pomniki smoleńskie i znicze. Wczoraj nastąpił zwrot, bo do zdobycia władzy nie wystarczy już żelazny elektorat i trzeba powalczyć o ten miękki.

(fot. Facebook PiS)

 – Nie mamy zamiaru tego czasu zakłócać. Nie mamy zamiaru organizować przedsięwzięć o charakterze ulicznym – oznajmił  Jarosław Kaczyński, na łące nad Wisłą, ze Stadionem Narodowym w tle. Chodziło oczywiście o radosny czas Euro 2012. Z badań PiS wyszło, że Polacy nie lubią jak zakłóca się wielkie przedsięwzięcia, które nabierają świątecznego, międzynarodowego charakteru. Na nic zdała się nachalna krytyka PiS w czasie  naszej półrocznej prezydencji w Radzie UE. Polacy byli z niej dumni i dobrze bawili się na imprezach towarzyszących.  Na czas Euro PiS będzie więc pokazywał spokojne oblicze i przetestuje, czy ta strategia popchnie sondażowe słupki w górę.  Przez ostatnie miesiące było bowiem tak, że nawet jak PO leciała w dół, to partia Jarosława Kaczyńskiego nic nie  zarabiała.

Jeśli obrane wczoraj spokojne i pogodne oblicze zaprocentuje, to będzie utrzymywane dalej,  nawet po finale Euro, jeśli prezes PiS oczywiście wytrzyma. Przez najbliższy czas prezesa , Antoniego Macierewicz i innych harcowników będzie wyręczać protestująca Solidarność, taksówkarze blokujący dziś ulice i „ smoleńska społeczność”, która zbierze się dziesiątego czerwca pod Pałacem Prezydenckim.  Czy dziś ktoś nabierze się na przemianę prezesa? Być może tak, ale problemem Jarosława Kaczyńskiego nie jest język ani charakter, bo Ci, którzy się z nim zetknęli przyznają, że potrafi być sympatyczny. Problemem są  poglądy – na państwo, instytucje, prawa jednostki i funkcjonowanie życia publicznego. One są niezmienne i z czasem się tylko utwierdzają.  Do PiS zraża to, co realnie proponuje i czego doświadczyliśmy przez dwa lata jego rządów. Może gdyby to się kiedyś zmieniło, to wcale nie trzeba by było zmieniać stylu.

 

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 9

Dodaj komentarz »
 1. Miękki czy twardy, na umizgi prezesa i opowieści Hofmana nie dam się nabrać. Wolę już jajko na miękko.

 2. Takimi deklaracjami prezes i jego dwór strasznie się ośmieszają – bo de facto wydają się zgodni z szeroką opinią publiczną, że najcenniejsze, co mogą jej oferować, to brak siebie przez kilka tygodni.

 3. ..zwykla narada u prezesa, w stylu kogo pierwszego bedziemy opluwac po Euro 2102

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. straszne, ze Narod upodlil sie do tego stopnia, by radowac sie na wiesc ze jeden, najwyrazniej oblakany czlowiek, laskawie zgodzil sie zachowywac przyzwoicie. Tak jak powinien kazdy normaly czlowiek, a tym bardzioej posel na Sejm RP i przywodca wielkiej partii. Ta radosc Narodu to jets powod do wstydu!

 6. Pan Prezes jest mistrzem. Wymyślił metodę oddziaływani na duże grupy ludzi. Skuteczną – popatrzcie na te ilości. Może się co prawda okazać, że zatraci wplyw na tę grupę na rzecz innego mistrza w oddziaływaniu na masy? Czy są odważni analitycy, ktorzy rejestrują zdarzenia, by je poukladać w całość i poddac refleksji. To dużo bardziej ciekawe niż analiza masowego wgapiania sie w telewizyjne tańce na lodzie, seriale typu Kiepscy czy familiada….

 7. Nie wiem jak Wy, ale ja wole jak on sie nie usmiecha. Ten garnitur zepsutych pniakow w ustach mnie odraza. Wspolczuje autorce, ze musi sledzic strony PiSu z dziennikarskiego obowiazku, mnie nic by nie zmusilo!

 8. jak długo można odwracać uwagę od przekrętów Tuska i PO
  głupotami Kaczyńskiego ?

  Kiedy premier Tusk ma zamiar pociągnąć do odpowiedzialności prawnej Kaczyńskiego, Ziobrę i ich sługusów za IV RP ?

  Kiedy premier Tusk ma zamiar zwolnic z tajemnicy państwowej agentów ABW, którzy wytarli odciski z broni z której zginęła p. Blida? Wyprali kurtki, mataczyli i nie dzwonili do ABW gdzie wszystkie rozmowy są nagrywane ale do punktów kontaktowych gdzie potajemnie kontaktowali się z przełożonymi ?

  Kiedy premier Tusk zwolni agentów spec służb z tajemnicy państwowej i udostępni akta prokuraturze w sprawie hazardowych przekrętów ludzi z PO ?

  O rozliczeniu mafii drogowej i budowniczych stadionów czy Orlików to nie wspomnę

 9. Jarosław Kaczyński i jego ś.p. brat doświadczyli i doświadczają klasycznego losu jaki funduje od stuleci najbardziej wybitnym jednostkom naród polski. Wyszydzenie, odrzucenie, obelgi. Na to wszystko skarżył się marszałek Piłsudski mówiąc o „potwornym, zaplutym karle”. To dotyka Prezesa PiS – największego męża stanu dzisiejszej Polski.

  Mam nadzieję, że obywatele, robieni w konia przez oligarchów, chciwych brukselskich posad cyników i byłych esbeków przejrzą wreszcie na oczy i pozwolą temu wielkiemu człowiekowi ratować Polskę.

 10. Trochę psychotropków do herbatki i inny człowiek, współczesna medycyna czyni cuda 🙂

  PS
  Widziała Autorka kolejną żenadę Parlamentarnej Grupy Kobiet?

  „nie zgodziły się, by Grupa przegłosowała uchwalę wzywającą rząd Tuska, by wystąpił do Sejmu o ratyfikację konwencji w sprawie przeciwdziałania i zwalczania przemocy wobec kobiet. Czyli poparły stanowisko konserwatysty, ministra sprawiedliwości Jarosława Gowina”
  http://wyborcza.pl/1,75968,11798095,Parlamentarna_Grupa_Kobiet_przeciw_kobietom.html

css.php