Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

4.06.2012
poniedziałek

Skołowani sympatycy

4 czerwca 2012, poniedziałek,

Na forum sympatyków i członków PiS, na oficjalnej stronie partii, zawrzało, gdy prezes Jarosław Kaczyński ogłosił pokój na czas rozgrywek Euro 2012. Niektórzy czują się zakłopotani, wielu tej decyzji nie rozumie, inni nawołują, by zaufać prezesowi, który przecież wie lepiej. Jozio pisze, że nie raz był zaskoczony strategią Kaczyńskiego, ale w niedługim czasie okazywało się, że prezesa „i tak było na wierzchu” i dodaje „Ja głęboko wierzę, że ostał nam się ostatni mohikanin, który może wskrzesić Polskę” [w cytatach oryginalna pisownia].

To trochę zdenerwowało Nancy „Bez urazy jozio ale ciekawa jestem co powiesz jak J. Kaczyński zmieni zdanie !!?? Będzie to Twój racjonalizm czy J. Kaczyńskiego ??”. Jej dezorientację podziela Zorba „nie bardzo wiem jak Prezes chce to rozegrać. Z jednej strony apel o bojkot EURO na Ukrainie, za sprawą Tymoszenko, z drugiej apel o spokój w czasie EURO”. Pyta „Czemu miałoby służyć przerwanie wpół drogi marszu ku zwycięstwu politycznemu i narażanie się na to, że części elektoratu (w tym głównie związkowcy) bardzo jednoznacznie i negatywnie ocenią ten krok?”. Inny użytkownik uspokaja, że na pewno „Jarosław Kaczyński dokonał analizy strat i zysków jako mąż stanu i przewidujący wielowymiarowo polityk”. Sympatyk o nicku Madej nie oszczędza jednak szefa partii: „Prezes po raz kolejny pokazał swoją dwulicowość. Najpierw myślał że zdobędzie chwałę jako wojownik, bojkotując euro, obecnie się z tego wycofuje i teraz chce się pokazać jako przyjazny euro kibic”. Vlodar uważa, że prezes, „deklarując spokój na Euro, postąpił bardzo rozważnie i podsuwa dalsze propozycje” jako mąż stanu powinien ogłosić , że miesięcznica Smoleńska zostaje w czerwcu odwołana lub np. przeniesiona do Krakowa pod Wawel. Jako były premier RP powinien mieć na uwadze, że jednak zjedzie do Polski masa kibiców, których sprawy polityczne w ogóle nie interesują”.

Pless tego „zamotania” zrozumieć kompletnie nie może „Jak na razie geniusz prezesa i jego doradców to same sukcesy od wielu lat!!! Cały czas żyjecie w przekonaniu że wygraliśmy kolejne wybory. Super doradcy typu Błaszczak czy Hofman wpuścili prezesa w maliny z bojkotem. Teraz zaś nagle polityka pokoju i kibicowanie. Do tego bzdury p. Tomaszewskiego. Ja jako sympatyk PiS-u, ale też wieloletni kibic nie rozumiem już niczego”.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 12

Dodaj komentarz »
 1. Wśród normalnych ludzi, przydomek „Wielki Strateg” jest już od lat jedynie pośmiewiskiem, a ci dalej „tłumaczą”.

 2. Nadążać za wyskokami Kaczyńskiego? Po co? Szkoda czasu.

 3. W dniu meczu, 12 czerwca, prezes Kaczyński wygłosi przesłanie „do przyjaciół Moskali” …To będzie piękna mowa tłumaczona symultanicznie z polskiego na rosyjski

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Przypomina się Zamachowski w jednym z filmów. Idąc w pochodzie i demonstrując ( sam nie wiedział co i przeciwko komu-czemu ) krzyczał : Na Kowno ! Za chwilę zas : Zydzi na Madagaskar ! Ot prekursor J. Kaczyńskiego. Zjesć ciastka i mieć ciastka jak mówił nieodżałowany Jonasz Kofta.

 6. Bo to po prostu tzw. mądrość etapu (zresztą nie pierwsza, nie ostatnia), za którą szaraczkowie nie nadążają… „Skołowani sympatycy” muszą więcej czasu poświęcać na lekturę artykułów „niezależnych publicystów” pokroju braci Karnowskich, Zaremby czy Semki. Oni sztukę tłumaczenie każdego kolejnego zwrotu giganta intelektu z Żoliborza opanowali w sposób mistrzowski…

 7. dopiero teraz poczuli sie skolowani? a gdzie byli jak prezes bral Leppera do rzadu?

 8. Symptomatyczne jest to, że żaden z cytowanych wpisów nie zawiera pytania, czy Pax Kwakwa na Euro jest dla Polski korzystne. Jedyne co ich zaprząta to to, czy pomoże im się dopchnąć do publicznego koryta.

 9. wielu z piszących wie co pisze, —— bo pamiętają na co kaczora stać! Ale są też ci, którzy jeszcze liczą na dojście do władzy kaczora…………………. to nie jest ten licznik.
  Mania władzy, obsesje i problemy z rozsądkiem.
  Kaczor?
  Pamiętam pielęgniarki bez podpasek i czynnych telefonów komórkowych, widziałem armatki wodne i radiowozy czekające na rozkaz ataku na te Panie, widziałem też przerażonego sytuacją kaczora.
  „niech się boi ten kto zbroi”.
  O sprawach typu Ziobro i afery – nie piszę. Dużo by tego było.
  Chwalcie kaczora, tylko przed tym pomyślcie co będzie dalej.

 10. Są skołowani bo jeszcze Sakiewicz w swoich „niezależnych” mediach nie wytłumaczył dlaczego to dobre posunięcie Wielkiego Prezesa.

 11. to wielbiciele kameleona jeszcze sie do tego nie przyzwyczaili trzeba lepiej poznac swoje zwierzatko domowe

 12. Wrze, bo jest gorąco.

 13. … ktory nie widzi roznicy mziedy krytykowaniem a obrazaniem i nawolywaniem do przemocy.Tak, jesli jedyne co macie do „powiedzenia” to kalumnie, pomyje, pomowienia i chamskie odzywki – tak, lepiej i swoje blogi i swoje geby pozamykajcie. Bo inaczej was sie pozamyka.

css.php