Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

28.06.2012
czwartek

Zespołowo chrześcijańscy

28 czerwca 2012, czwartek,

W Sejmie zawiązał się parlamentarny Zespół członków i sympatyków Ruchu Światło Życie, Akcji Katolickiej oraz Stowarzyszenia Rodzin Katolickich. To piąty zespół w tej kadencji, który regulaminowo będzie bronił wartości katolickich w przestrzeni publicznej. Jego szeregi zasiliło już 56 posłów, w większości z Prawa i Sprawiedliwości oraz Solidarnej Polski, a także trzech posłów Platformy Obywatelskiej.
Zespół jest otwarty na kolejnych członków i osoby, które chcą we wspólnocie przeciwdziałać jawnej dyskryminacji chrześcijan w przestrzeni publicznej – mówi pomysłodawca i przewodniczący zespołu Robert Telus (PiS). Poseł należy do Ruchu Światło Życie, potocznie zwanego Oazą, i jest wiceprezesem Akcji Katolickiej w Radomiu. Wśród zadań, jakie sobie wyznaczyli, jest „ukazywanie drogi osiągania dojrzałości chrześcijańskiej poprzez wyznaczanie konkretnych elementów określających dojrzałość chrześcijańską, tj. spotkanie ze słowem bożym, liturgia, modlitwa, wspólnota i diakonia” oraz „przeciwdziałanie zagrożeniom wynikającym z obecnych przejawów ateizacji życia publicznego i dyskryminacji katolików w Polsce i w świecie”. Podobne cele stawiają dobie następujące cztery zespoły: na rzecz Katolickiej Nauki Społecznej, następny do spraw przeciwdziałania ateizacji Polski, na rzecz ochrony życia i rodziny oraz zespół obrony chrześcijan na świecie. Wygląda na to, że nawet za czasów Ligi Polskich Rodzin katolicy nie mieli w Sejmie tak dużego zaplecza jak teraz.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 6

Dodaj komentarz »
 1. Pani Redaktor, równo miesiąc temu napisałem na Pani blogu, że po EURO poseł Tomaszewski wróci na łono klubu PiS. No i stało się, wrócił jeszcze przed końcem, ale po wyeliminowaniu Polaków z rozgrywek. I zaraz pan poseł zaczął bzdurzyć, że gdyby grali „prawdziwi Polacy”, to byśmy przeszli do kolejnej fazy rozgrywek. Przydałyby się posłowi rekolekcje z etyki katolickiej. Pozdrawiam

 2. czyli śpiochy Watykanu w akcji

 3. Wspaniała informacja. Szczęść Boże członkom zespołu na dobre dzieło.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. No cóż, i śmieszno i straszno. Coraz bardziej.

 6. Pani Sobecka, Kruk, pan Brudziński – „doborowe towarzystwo” dla kilku posłów PO. Co oni tam robią? Za taki zespół dziękujemy…Sobecka i Brudziński – symbolami dojrzałości chrześcijańskiej…..to chyba jakiś kiepski żart…Dla mnie posłem chrześcijaninem jest John Godson , a nie wymienione przeze mnie „znakomitości”. Nie ma go w tym zespole – i bardzo dobrze.

 7. Przestrzeń publiczna jest wypchana po brzegi katolickimi wartościami. To nie wina ateistów, że trudno zrozumieć ich sens, gdy już zacznie się nad nimi uczciwie rozmyślać.

css.php