Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

24.08.2012
piątek

Korek Platformy

24 sierpnia 2012, piątek,

Wiceszefowa PO Hanna Gronkiewicz – Waltz zgarnęła prawie dwa lata temu 345 tys. 737 głosów i w pierwszej turze została prezydentem stolicy. To były głosy oddane na Platformę Obywatelską, a nie na konkretne i wyjątkowe pomysły kandydatki. Dziś poruszający się po zakorkowanej Warszawie wyborcy będą chcieli ukarać Platformę za to co dzieje się w stolicy. „Około 2009 roku pojedziemy drugą linią metra z Bemowa na Targówek oraz na Gocław. Każda dzielnica położona na obrzeżu stolicy dostanie linię metra lub SKM” głosi program wyborczy Hanny Gronkiewicz – Waltz z 2006 roku.

Drugą linią nie pojedziemy nawet w 2012 r. To trochę kwestia pecha, ale opozycja nie będzie odpuszczać. Nikt nie mógł przewidzieć takich problemów z budową drugiej linii jak zamknięcie tunelu pod Wisłostradą, ale warszawscy radni PiS przekonywali na etapie planowania, by metro szło nad Wisłą (taniej, bez komplikacji) i na pewno na każdym kroku będą o tym przypominać. Sympatia do PO może już pani prezydent nie wystarczyć do wygrania kolejnej kadencji. Co gorsza może przysporzyć problemów premierowi i jego formacji. Bonus za to, że stolica świetnie poradziła sobie z organizacją Euro wyzeruje się, gdy przyjdzie wrześniowa proza życia spędzanego w stołecznych korkach. Jeśli PiS zmądrzał to w kampanii nie będzie mówił o tym, że w stolicy nie stanął, choć jak sądzą powinien, pomnik Lecha Kaczyńskiego, ale odwołają się do emocji poirytowanych komunikacyjnym paraliżem Warszawiaków. Ci, choć pewnie poglądowo wciąż bliżej im będzie zapewne do PO, wymierzą partii karę i albo do wyborów nie pójdą, albo zagłosują na kandydatów z innych komitetów.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 8

Dodaj komentarz »
 1. „Nikt nie mógł przewidzieć takich problemów z budową drugiej linii ” Oprócz geologów, którzy przewidzieli. I jaki pomysł dziwny! Że Warszawiacy odkryją, że HGW źle działa i na nią nie zagłosują. Hehehehe. No bez przesady

 2. A kto Pani powiedział, że głosowali na Platformę, a nie na na Panią Gronkiewicz?
  Przeprowadzała Pani jakieś badania opinii, czy może korzystała z istniejących, chętnie się zapoznam.
  Głosowałam na Panią Waltz i moi bliscy również.
  Żaden z dotychczasowych prezydentów Warszawy nie zrobił dla miasta tyle, co ona.
  Myślę, że niepotrzebnie się Pani denerwuje.

 3. Chytry plan PiS-u: nim Kazio opuścił Ratusz, wydał decyzję zmieniającą przebieg drugiej linii metra, teraz to pływa i PiS ma o czym trąbić.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Szczęśliwie warszawiacy (właśnie tak, z małej litery) w sporej części znają też korki w innych stolicach, jak – nie przymierzając – Paryż czy Londyn (przed ograniczeniem wjazdu do centrum). Oraz luz, jak centrum Sztokholmu czy Londynie (już po ograniczeniu wjazdu). Zresztą: ani te korki obecnie takie straszne, ani te, które są, nie utrzymają się do wyborów.

 6. To nich ukarzą platformersów i zagłosują na SLD, czyli partię rozsądku z największymi sukcesami i doświadczeniami w rządzeniu.

 7. Już dawno powinno się bufetowej podziękować. Na nagrody dla urzędasów topi miliony a na oświatę i inne podstawowe potrzeby miasta brak jej kasy. I tylko grzebie w naszych kieszeniach i doi jak mleczne krowy. Za żadnego prezydenta nie zdrożała tyle komunikacja miejska co za jej kadencji a wiadomo, że z tej korzystają najubożsi bo bogatsi w korkach ale swoimi autami.

 8. Ludzie głupi nie są, wiedzą, że bez rozkopania nie będzie poprawy w przyszłości, może sobie opozycja o korkach opowiadać a ja widzę, że nam miasto się rozwija i postęp jest ogromny.
  A ten tunel, co to go barany wyśmiewały, że wzdłuż Wisły ożywił Powiśle, dał dostęp do wody, żeby tak na Saskiej Kępie Wał Miedzeszyński tunelem puścić, pięknie by było, brzegi rzeki kładką dla rowerów i pieszych połączyć..

 9. Po prostu i PiS i SLD pozbywały się w tych wyborach wewnątrzpartyjnej opozycji i tak naprawdę nie wspierały swoich, skądinąd kiepskich, kandydatów.Te rozgrywki dały HGW zwycięstwo w pierwszej turze.
  Prezydentem jest jednak reprezentującym głownie interesy podległych sobie urzędników, a na dodatek leniwym, niekompetentnym i zajętym małostkowymi gierkami:-(((

css.php