Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

16.10.2012
wtorek

PSL walczy do skutku

16 października 2012, wtorek,

Partia Waldemara Pawlaka nie daje spać spokojnie Jarosławowi Gowinowi, który postanowił zreorganizować 79 małych sądów rejonowych. W zeszłym tygodniu, w czwartek, gdy wszyscy żyli już drugim expose premiera politycy PSL protestowali przed Kancelarią Premiera. Przechodnie zastanawiali się, czy PSL jest jeszcze w koalicji, skoro protestuje przed urzędem koalicyjnego premiera. Obok szefa klubu PSL wystąpił  Dariusz Joński, rzecznik klubu SLD. Zgromadzenie nie było liczne (najwyżej 30 osób) i złożone głównie z pracowniczek likwidowanego sądu rejonowego w Pułtusku.

 

Nekrolog sądów przygotowany przez związkowców z Kancelarią Premiera w tle

Nekrolog sądów przygotowany przez związkowców z Kancelarią Premiera w tle

 

 

Jan Bury, szef klubu PSL, solidaryzuje się z protestującymi.

 

Dziś PSL publikuje na swoim facebookowym profilu komiks w którym drwi z Gowina.

 

Komiks PSL

 

W piątek podczas wystąpień klubów po expose premiera Jan Bury kazał zostawić Gowinowi „tabliczki i blachowkręty” z nazwami sądów, które chce likwidować, bo „za kilka miesięcy będą znów wkręcane”. Szef ludowców oficjalnie zwrócił się do Donalda Tuska, by Rada Ministrów uchyliła podpisane przez Gowina rozporządzenie w sprawie reorganizacji sądów. Na pewno minister sprawiedliwości jest pierwszym, którego Waldemar Pawlak, gdyby mógł wymieniłby od ręki. Premier podobno ma zamiar pójść na rękę ludowcom i cofnąć rozporządzenie Gowina. Przyrządzi dwie pieczenie na jednym ogniu: dopieści koalicjanta i utrze nosa Gowinowi, który coraz wyżej zadziera głowę.  Porażka zaboli ministra sprawiedliwości, który na pewno już szykuje rewanż.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop
css.php