Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

4.11.2012
niedziela

Pancernik w Sejmie

4 listopada 2012, niedziela,

Wiele razy pisałam o zespołach parlamentarnych, które tworząc swego rodzaju kółka zainteresowań, nie mają na koncie większych sukcesów. Warto więc zauważyć jak już coś sensownego wymyślą. Kilka dni temu na zaproszenie Zespołu Parlamentarnego ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego w Sejmie pojawiła się wielka, żółta maskotka pancernika.

„Klub Pancernika” to kampania społeczna, promująca bezpieczne zachowania w ruchu drogowym. Wielu przecierało oczy ze zdziwienia na widok wielkiej maskotki przechadzającą się po sejmowych korytarzach. Maskotka zachęcała posłów do podpisywania deklaracji przyjaciela Klubu, co wiąże się z przestrzeganiem sześciu zasad m.in. zapinania pasów w samochodzie, przewożenia dzieci w fotelikach i dbania o bezpieczeństwo swoje oraz pasażerów podczas jazdy samochodem. Nie wszyscy politycy mieli czas i ochotę podpisać się pod deklaracją, ale znalazło się kilku odważnych.

Oto zdjęcia niektórych polityków, którzy swoim podpisem zaświadczyli, że bezpieczeństwo drogowe ma dla nich znaczenie. Ciekawe czy publicznie złożona deklaracja mobilizuje do odpowiedzialnych zachowań na drodze…

 

 

 

 

Killion Munyama, poseł PO podpisał deklarację Klubu Pancernika.

 

 

 

 

Beata Bublewicz (PO), przewodnicząca Parlamentarnego Zespołu ds. Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego.

 

 

 

 

Cezary Grabarczyk (PO), wicemarszałek Sejmu.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 4

Dodaj komentarz »
 1. jeśli to jest pancernik, to ja jestem miś uszatek..

 2. @byk
  On obiecuje, że będzie woził dzieci bezpiecznie. To wymaga dużej odwagi i rozumku. Kubuś ma tego podobno mało. W Sejmie aż 3 osoby.

 3. @zwo:
  trzech na jednego?
  czy to wypada na salonach?a co na to lop(liga ochrony pancernikow)?
  i czy to aby nie dyskryminacja, albo i bezwzgledny wyzysk jakiej mniejszosci?
  a na dodatek kolor(nie mowiac o jakosci pancerza, ktory wyglada jak kupiony na przecenie w „stonce”…)co na to towarzysze w chinach? moze zaniepokojeni?
  same pytania…

 4. kochanej pani @gospodyni z okazji swiat:
  noga z gazu i czasami migacz!
  zyczy wszystkim
  @byk

css.php