Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

20.03.2013
środa

Krystyna Pawłowicz: „geje żyją na kartę rowerową”

20 marca 2013, środa,

W środę komisja etyki poselskiej miała zająć się wypowiedziami Krystyny Pawłowicz o „jałowych związkach”, „Grodzkim” i „żarciu hormonów”. Pawłowicz dostała zaproszenie na posiedzenie, by mogła wytłumaczyć swoje intencje, ewentualnie przeprosić, wyrazić skruchę. Nie skorzystała z tej możliwości, za to wysłała do komisji etyki poselskiej czterostronicowy list.  „Za kuriozalne uważam konstrukcje wniosków, na których podstawie miałabym zostać napiętnowana przez Komisję kierowaną przez Panią Przewodniczącą.” – napisała Pawłowicz.

Przepraszać też nie zamierza, bo „Moi wyborcy i podobnie myślący obywatele Rzeczypospolitej dają liczne dowody poparcia moich działań i solidarności ze mną wobec prowadzonej przeciw mnie kampanii.”  Ci podobnie myślący solidaryzują się z posłanką w stałości jej poglądów. Pawłowicz wytyka za to wielką elastyczność etyczną  Donalda Tuska, „ który raz publicznie zapowiada kastrowanie pedofilów, kiedy indziej jest wzorowym katolikiem w świetle jupiterów i w zasięgu kamer, innym znów razem chce uwolnić drogich sobie gejów od dyskomfortu wspólnego życia „na kartę rowerową” – każdorazowo zależnie od kalkulacji sondażowych i od potrzeby zdobycia osobistego uznania w tych czy innych kręgach za granicą”. Jakby tego było mało, to w liście przeprasza też wszystkich, którzy uprawiają boks, że za sprawą jej wypowiedzi (o Annie Grodzkiej która zdaniem posłanki ma twarz boksera)  „wmawia  się ludziom, że twarz boksera to określenie pejoratywne.” I dodaje, że „ jak wielu moich rodaków uważam boks za sport zdecydowanie męski i przez „twarz boksera” rozumiem twarz o wyglądzie zdecydowanie męskim, nic więcej.”

Na końcu listu Krystyna Pawłowicz przestrzega komisję przed ukaraniem jej. Jest w tej kwestii pionierką, bo nikt się do tej pory na to nie odważył. Posłowie z komisji etyki, z którymi dziś rozmawiałam traktują to jako zastraszanie. „Osoby w nim (red. w gronie komisji) zasiadające muszą ponosić odpowiedzialność za możliwe do przewidzenia skutki swoich działań. Proszę nie lekceważyć zagrożenia i nie dolewać oliwy do ognia! W III Rzeczpospolitej na razie doszło tylko jeden raz do odrażającej zbrodni na tle długo podsycanej nienawiści do polityka – o jeden raz za dużo. Wszyscy chyba pamiętamy, kto szczuł i co było grane” – napisała Pawłowicz.

Swoją korespondencją, która ocieka sarkazmem, pogorszyła tylko swoją sytuację.  Sama dolała oliwy do ognia. Dziś nie ma najmniejszych wątpliwości, że wyrok komisji etyki, która w jej sprawie zbierze się na następnym posiedzeniu Sejmu,  nie będzie dla niej łaskawy. Komisja etyki ukarała już raz Krystynę Pawłowicz zwróceniem jej uwagi (według stenogramu, w czasie wystąpienia jednego z posłów z mównicy sejmowej, posłanka PiS powiedziała: „spier…”).  Ale i tak daleko jej jeszcze do rekordzisty wśród ukaranych – Janusza Palikota. Na 21 wymierzonych przez komisję etyki kar, aż sześć adresowanych jest  właśnie do szefa Ruchu Palikota.

Sala posiedzeń komisji etyki poselskiej

Sala posiedzeń komisji etyki poselskiej

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 39

Dodaj komentarz »
 1. Całkowicie popieram p. Krystynę Pawłowicz. Moim zdaniem związki homosiów są całkowicie jałowe i szkodliwe społecznie. Dlatego pod żadnym pozorem nie powinno się ich legalizować. Inną sprawą jest to, że tacy ludzie istnieją. mają oni prawo żyć w społeczeństwie ale jako osoby chore tak jak daltoniści, gruźlicy itp.

 2. Rozumiem, że gdy podobnie (nie)myślący popierają prof. nadzw. Pawłowicz, to ją to usprawiedliwia, ale Tusk kierujący się opinią wyborców zbadaną w sondażu jest niemoralny.

  Aha, to kiedy zabronimy daltonistom czy gruźlinkom wchodzenia w związku i płodzenia dzieci?

 3. Mądrzy nie zajmuja się gadaniem idiotÓw.Chyba w Sejmie jest kilku mądrych.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. @Piotrek Czy mógłbyś mi odpowiedzieć na dwa pytania:
  1. jak legalizacja związków dwóch gejów lub lesbijek wpłynęłaby na Twoje życie?
  2. jaka jest „szkodliwość społeczna” takich związków?

 6. No i znowu będzie o niej głośno, zaproszą ją do mediów itd. O to chodzi.

 7. Pani Profesor jest jak najbardziej godna pochwaly – jasno pokazuje gdzie ma homoterror & propagandę i jasno określa swoje stanowisko w poruszanych publicznie kwestiach. Nie wolno jej ? A może Pani Dąbrowska chce być „równiejszą” krówką w tym sterowanym z Brukseli folwarku i pouczać innych co mają myśleć !?
  Z tym „spier…” to oczywiście przesada ! 😉 Wystarczy „podać nogę” !

  PS.
  Zanosi się na bitwę na torty ! Jak tak dalej pójdzie to Bruksela przyśle okręt szkoleniowy z kurtuazyjną wizytą do Gdańska a rząd wyda „Bekanntmachung” czyli Obwieszczenie o nagrodzie za zlapanie jątrzącego noblisty – glówna nagroda to dlugopis od Prezydenta !

  http://wiadomosci.onet.pl/regionalne/trojmiasto/gdanski-cukiernik-poparl-kontrowersyjna-opinie-lec,1,5448890,region-wiadomosc.html

 8. mpn
  20 marca o godz. 14:29

  „Aha, to kiedy zabronimy daltonistom czy gruźlinkom wchodzenia w związku i płodzenia dzieci?”

  Szanowny Panie,
  daltonizm w plodzeniu dzieci akurat nie przeszkadza. Watpie jednak, czy zechcialby Pan
  wsiasc do samolotu prowadzonego przez osobe dotknieta taka przypadloscia.
  Jesli natomiast chodzi o gruzlikow, to nie maja szans nigdzie tam, gdzie wymagana jest
  aktualna ksiazeczka zdrowia (nauczyciele, wychowawcy przedszkoli, kucharze, kelnerzy itd.)
  Jak Pan widzi, rodzaj „dyskryminacji” dopasowany jest do charakteru ulomnosci.
  Nie kazdy nadaje sie do wszystkiego, co oczywiscie nie musi automatycznie oznaczac,
  ze kazdy ulomny (a do takich z pewnoscia nalezy zaliczyc ludzi dotknietych homoseksualizmem) jest zupelnie do niczego. Ulomnosc w jednej dziedzinie
  nie wyklucza przydatnosci spolecznej w dziedzinach innych.

 9. Pani Posłanka ma
  łóżko posłane.
  Nikt nie ma ochoty
  legnąć na tę damę.
  Na wsi mówią
  i w mieście ulica
  że chociaż to krowa,
  jednak jałowica.

 10. @Levar:

  Co ma piernik do wiatraka ???
  Co mnie obchodzi z kim mój kolega z pracy śpi i kogo kocha ?

  Do pilotowania samolotu potrzebne są uprawnienia –
  do uprawiania seksu żaden certyfikat nie jest potrzebny.
  Poza tym, że trzeba mieć skończone 15 lat.

  Tak się złożyło, że tu gdzie mieszkam małżeństwa homoseksualne
  są legalne i to od wielu lat. Małżeństwa, nie jakieś tam związki cywilne.
  I co ? I nic !
  Jakoś nie zauważyłem, żeby to z kim mój kolega śpi miało
  zgubny wpływ na moją rodzinę…
  Oczywiście pani Pawłowicz ma prawo wypowiadać się jak chce,
  tylko nie powinna się dziwić jak jej ktoś wyleje na głowę wiadro pomyj.
  Zgłaszam się na ochotnika !

 11. Wyrazić skruchę? Moim skromnym zdaniem, to ta żałosna komisja powinna wyrazić skruchę z powodu swojego istnienia i natychmiast się rozwiązać, po czym wymierzyć sobie na wzajem po 10 solidnych batów, tak dla pamięci. Brawo Pani Profesor, jeszcze są normalni ludzie w Polsce. A Bęgowski? No twarz boksera, bez dwóch zdań.

 12. Nawiasem mówiąc, Pani Pawłowicz nawet karty rowerowej się nie dorobiła.

 13. Fakt, że niejaka Pawłowicz dotknięta jest ułomnoscią głupoty i wszystkich konsekwencji z tego wynikających, to już trudno – taki jej (Pawłowicz) los parszywy. Ale że częsci piszących na ty blogu, wiedza że homoseksualizm, czy transsekualizm nie jest ułomnoscią a jedynie innoscią, NIE MIESCI się w głowach (chociażby mieli tak jak ceber duży łeb) – to już katastrofa. Temat zadania domowego: jaki jest związek pomiędzy katolicyzmem Polaków a ich bojaznią przed INNYMI.

 14. Prezes
  20 marca o godz. 18:07
  „do uprawiania seksu żaden certyfikat nie jest potrzebny.”

  No wiec po co ta cala walka o „malzenstwa”?

 15. @Levar,
  no właśnie, po co? Heteroseksualiści nadal mogą uprawiać seks, bez względu na istnienie (lub nie) związków homoseksualnych czy partnerskich jako takich.

 16. nie chodzi tu o Pania Pawlowicz, gejow, zydow czy adwentystow..
  w gre wchodzi wylacznie wolnosc wypowiedzi ..
  i o ile wypowiedz zrzucajmy gejow na Plac defilad z tarasow Palacu Kultury powinna byc karalne o tyle wypowiedz homoseksualizm jest schorzeniem czy zydzi, moim zdaniem, ponoszas duza odpowiedzialnosc za problemy finansowe Ameryki, powinna byc chroniona moca konstytucji..
  bo o ile nie bedzie, cofniemy sie w miare szybko do lat 50 ..
  a nowy wiekszy brat okaze sie jeszcze grozniejszy od tego, ktory wydawaloby sie schronil sie na dworze Lukaszenki ..

 17. Cos mi niestety mowi, ze im glosniej o tej agresywnej pannie i jej barbarzynskich pogladach, tym wiecej gwarantuje sobie glosow tluszczy w najblizszych wyborach 🙁

 18. Wszyscy,ktorzy tak pluja jadem na gejow powinni miec dzieci homo,ciekawe co wtedy beda mowic

 19. Dlaczego Pani Piotrowicz tak jawnie nienawidzi Pana Prezesa Kaczyńskiego?

 20. Berenika
  Nic, zatłuką w milczeniu.

 21. Piotrek, a gdybys ty był homosiem? Mowiłbys inaczej.

 22. @Żabka konająca

  Dokladnie, koltunstwo z niektorych forumowiczow wychodzi drzwiami i oknami. A jak przystalo na koltuna pogladow swych sie nie wstydzi i glosno je szerzy, nie wazne jak prymitywne, uwlaczajace godnosci czlowiek i rozumowi by byly.

  Zadanie numer dwa : jaki zwiazek ma wychowanie w sprzecznosci nauczania z praktyka kosciola katolickiego na chow koltuna w Polsce ?

 23. @Piotrek
  Na Twoim miejscu nie wypowiadałbym się, co jest wartościowe a co nie, bo już jeden pan z czarnym wąsikiem dokonywał takiego wartościowania ludzi i wprowadzał swoje wizje w czyn. Bardzo wygodnie jest mówić o czymś, o czym nie ma się zielonego pojęcia. A tak nawiasem mówiąc to ludzki pan z Ciebie, że pozwalasz homoseksualistom żyć na tym świecie. Pozwól jednak, że to lekarze będą się wypowiadali o chorobach a nie dyletanci, którzy nie mają jakiegokolwiek pojęcia o świecie.

 24. a to nam sie pani krystyna profiluje na joanne, no i matke, od aniołow 😉

 25. Skąd się bierze ta nienawiść do ludzi. Tak zawsze rodziły się wszelkie totalitaryzmy, które niszczyły świat. Pal licho posłankę Pawłowicz, ale to co napisał [Piotrek]’ ręce opadają. Jak pisałas polski papież, zło jest zawsze brakiem jakiegoś dobra, które w danym bycie powinno być-jest w niedostatku.

 26. Polska to jednak, wciaz, europejski przedsionek i metalny skansen!

 27. Tej pani można by wręcz współczuć, gdyby nie to, iż na współczucie zasługują raczej ludzie dostrzegający swoją ułomność – fizyczną, socjalną i umysłową. Także dzieci i zwierzęta. Osoba dorosła, wygłaszająca oczywiste brednie, zasługuje wyłącznie na pogardę oraz błyskawiczne skierowanie na konsultacje ze specjalistami (także, o zgrozo, jej ograniczeni mentalnie wyznawcy). Szkoda tylko, że na koszt podatnika w obliczu poważniejszych potrzeb.

 28. Do licha, gdzieś czytałem o rosnących nakładach na polską naukę (idzie to już w miliardy), ale jak dotąd nie zauważono efektów, co mnie jakoś nie dziwi, mając na uwadze pannę Pawłowicz i tabuny podobnych profesorów dyskutujących o smoleńskiej brzozie. Pomysły, a bardziej ich brak tej grupy zawodowej (elity elit podobno) stosownie docenia Bruksela, która uparcie odmawia przyznawania im grantów naukowych. Żeby nie było, że się czepiam osobliwych poglądów panny Pawłowicz, ja bym jej to nawet wybaczył, gdyby tylko jej sława nie ograniczała się do niemądrych tyrad. No, obrońcy kapuścianej głowy panienki P., dajcie no jakieś świadectwo mądrości tej niepokalanej wiedzą dziewicy, bo może ja coś przeoczyłem.

 29. Poseł Atrakcyjna Krystyna całkiem słusznie sama zrezygnowała z wyrobienia sobie karty rowerowej, bo to śliski temat. Kiedyś w dawnych latach TV komentator Wyścigu Pokoju w euforii zwycięstwa palnął „cudowne dziecko dwóch pedałów” po zwycięstwie któregoś z naszych. Nie dziwię się, że Atrakcyjna unika wszystkiego, co mogłoby się kojarzyć z rowerem.

 30. Pani poseł Pawłowicz jest Pani wspaniałą godną osobą !
  STOP brutalnemu lobbingowi agentów lgbt na posłów RP !
  NIE CHCEMY, by nasze dzieci dostały przyzwolenie na homoseksualizm !
  STOP tolerancji dla polityków promujących w sejmie legalizację związków pederastów i innych dewiantów moralnych !

 31. @ Piotrek 20 marca o godz. 13:34
  „Całkowicie popieram p. Krystynę Pawłowicz. Moim zdaniem związki homosiów są całkowicie jałowe i szkodliwe społecznie. Dlatego pod żadnym pozorem nie powinno się ich legalizować. Inną sprawą jest to, że tacy ludzie istnieją. mają oni prawo żyć w społeczeństwie ale jako osoby chore tak jak daltoniści, gruźlicy itp.”

  Czyli braci i żony Jezusa, łącznie z Pawłowicz porównujesz do gruźlików.

 32. Do Piotrek
  Piszac, ze to kuriozalna wypowiedz wpisalbym sie w nurt eleganckiego wyrazania sie, poprawnosci epistolarnej etc.
  A nie chce, wiec zapytam – skad troglodyta i pierwszej kategorii jelop jak ten powyzej posiadl nie latwa przeciez sztuke skladania liter?

 33. Piotrze masz takie ładne imię jak wielki kreator kultury polskiej z „Piwnicy pod baranami’ a opowiadasz waść takie farmazony, proponuje edukacje to zajęcie godne z podłego stanu podnoszące, stare powiedzenie mówi „kultura łagodzi obyczaje” a ja dodam że edukacja przynosi zbawienie

  pozdrawiam

 34. @plautilla
  bardzo ciekawe spostrzeżenia – myślę,że więcej chamstwa u p.Pawłowicz wyzwala u niektórych więcej uwielbienia,a to już zaczyna być groźne bo głupota nie boli ,gdyby bolała
  to niektórzy zostaliby męczennikami.

 35. Sonda tylko dla zdecydowanie heteroseksualnych osobników płci męskiej.
  Gdybyś miał do wyboru posła Biedronia i posłankę Pawłowicz, kogo wpuściłbyś do łóżka?

 36. Niby,że żyją na kartę rowerową?A jak mają żyć jak nikt nie chce im dać ślubu?

 37. Czytajac wypowiedzi szanownych blogowiczow odniesc mozna wrazenie,
  ze gejow w tych okolicach geje przewazaja liczebnie nad gojami.

 38. Napisała…znaczy…pisać umie…szkolona…he

 39. @Levar:

  Małżeństwo nie jest licencją na seks o czym chyba każdy
  kto skończył 12 lat wie.

  Małżeństwo daje bardzo szerokie przywileje finansowe i prawne.
  Np. Jeśli w czasie podróży służbowej mój samolot wyląduje na dachu
  to moja małżonka dostanie spore odszkodowanie od mojego pracodawcy.
  Takie samo odszkodowanie dostanie mąż mojego homoseksualnego kolegi,
  który ze mną podróżował feralnym lotem.
  To jest kwestia elementarnego poczucia sprawiedliwości.

  W analogicznej sytuacji w Polsce SO homoseksualnego kolegi nie dostałby
  ani grosza.

  Podobnie w sprawach spadkowych, ulg podatkowych, odwiedzin w szpitalu, opieki nadz dziećmi, ubezpieczeń zdrowotnych itp. itd.
  Dlaczego moi homoseksualni koledzy i koleżanki nie miałyby możliwości
  korzystać z tych samych pracowniczych benefitów, z których ja mogę korzystać ? W czym są gorsi ode mnie ?

 40. Pani Krystyno, o jak potrzeba naszej ojczyźnie takich twardych ludzi, którzy myślą sercem. Nasza ojczyzna kleka, upada pod ciężarem bezmyślnych prostaków . Gdzie wiara moich dziadków i rodziców, którzy przy każdej okazji w radosciach w pieśniach i w modlitwie stawiali na pierwszym miejscy Ojczyznę.jak wyjeżdżam na kresy na dawne Polskie ziemie ,pytają ! Co robicie z Ta Polska!. Pozdrawiam serdecznie,jestem z panią i proszę a zarazem dziękuje ze mamy jeszcze, Polaków którzy głośno krzyczą i wołają. Waszynkton USA

css.php