Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

3.04.2013
środa

Winda poselska sprzedana

3 kwietnia 2013, środa,

Windę z hotelu poselskiego, telefony komórkowe, pagery, maszyny do pisania i ekspresy do kawy można było kupić w zeszłym tygodniu na aukcji organizowanej przez Kancelarię Sejmu. Łącznie wystawionych było 721 przedmiotów. A wszystko używane było wcześniej przez posłów. Niektóre przedmioty, jak na przykład 97 telefonów komórkowych, w tym jeden iPhone, wystawione były za łączną kwotę 51 zł. Niestety zainteresowani ofertą już nie porozmawiają przez nie, bo to „składniki majątkowe zużyte i nieodwracalnie zniszczone”.

Kancelaria na nowe wymienia też żelazka, prawie sto biurkowych lampek, stół do składania bielizny i wózek do jej przewożenia. – Oczywiście nie wszystko zostało sprzedane i będziemy organizować kolejne aukcje – mówi Grażyna Przybylska, wicedyrektor biura ds. Inwestycji i Zamówień kancelarii Sejmu. Chętni na windę, którą od 1991 r. jeździli posłowie w hotelu przy Wiejskiej nie mają już na nią szans. Winda została sprzedana za cenę wywoławczą 400 zł. Jak się okazuje sprzęt bardziej opłaca się wystawić na aukcje, niż płacić za jego utylizację. Czasem dla kupujących ma on też wartość sentymentalną, bo w końcu służył wybrańcom całego narodu. W przeszłości na licytacje trafiło m.in. sejmowe solarium a także kultowe tablice świetlne, na których wyświetlane były wyniki głosowań.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 2

Dodaj komentarz »
  1. Tak, to pieknie siedziec przy barku oswietlanym solarium pod którym wylegiwal sie Kwasniewski i jego golen. Problem bedzie jak ktos kto kupil otwieracz do butelek Palikota którego „skladniki uzytkowe zostaly zniszczone ze wzgledów bezpieczenstwa” sie zdenerwuje. Kupi taki na „Allegro” czolg i rozjedzie ten burdel na Wiejskiej zanim „druk 1066” o pomocy jakiegos „Einsatzkommando” na terenie „Warschau” wejdzie w zycie ! Wtedy sie przyda kazda winda – do Brukseli !

    http://sejmometr.pl/sejm_druki/2202449

  2. Uzyskane z aukcji fundusze Kancelaria Sejmu powinna przeznaczyć na cele charytatywne. Dobrze, że jest organizowana sprzedaż takich przedmiotów, a nie zalegają one gdzieś w magazynach.

css.php