Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

24.04.2013
środa

Kto się spotyka z prezesem PiS

24 kwietnia 2013, środa,

W ostatni weekend Jarosław Kaczyński odwiedził pięć okręgów wyborczych, był w siedmiu miejscowościach i siedem razy przemówił do zebranych. Przez najbliższe weekendy będzie kontynuował swój objazd po kraju, bo do jesieni ma zawitać w 300 powiatach. Na swojej objazdowej mapie wyznaczył małe miejscowości, gdzie jego elektorat jest najmocniejszy. Tam też jest sporo niezdecydowanych, których chce przekonać do siebie bezpośrednim spotkaniem i docenić uściskiem dłoni.

Odwiedził już m. in.: Środę Wielkopolską, Nowy Tomyśl, Gostynin, Radziejów, Mogilno,  Żyrardów, Opoczno, Skarżysko-Kamienną i Szydłowiec. Wszystkie spotkania są dokumentowane na stronach internetowych PiS, w tym na Facebooku. Obejrzałam dziś kilkanaście zdjęć z ostatnich podróży prezesa PiS, wybranych przez partyjnych speców od marketingu politycznego. Co najbardziej rzuciło mi się w oczy? Charakterystyczne dla wszystkich zdjęć są niemałe sale wypełnione po brzegi. Ale jeszcze mocniej, właściwie na wszystkich zdjęciach, rzuca się w oczy średnia wieku tych, którzy wypełniają te sale.  W większości to ludzie starsi, którzy przekroczyli pięćdziesiąty piąty rok życia (dowody na zdjęciach poniżej).

Z badań wynika, że akurat w tej grupie wiekowej PiS zawsze trzymał się mocno i co więcej w ostatnich latach odnotował nawet spory przyrost poparcia wśród najstarszych wyborców. Pytanie, czy PiS ma jakąkolwiek ofertę dla młodych i tych w wieku średnim, którzy tak naprawdę decydują o tym, kto wygrywa wybory. Wydaje się, że partia Kaczyńskiego nie ma dla nich żadnej oferty i jest bardzo prawdopodobne, że nie jest zainteresowana wygraniem wyborów.

Spotkanie z prezesem PiS w Skarżysku-Kamiennej/ fot. Facebook PiS

Spotkanie z prezesem PiS w Skarżysku-Kamiennej/ fot. Facebook PiS

 

Spotkanie z prezesem PiS w Pabianicach/fot. Facebook PiS

Spotkanie z prezesem PiS w Pabianicach/fot. Facebook PiS

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 14

Dodaj komentarz »
 1. Pani redaktor, z faktu że na spotkanie z Kaczyńskim przychodzą ludzie raczej starsi, nie wynika, iż w wyborach nie oddaliby na niego głosu także i ci znacznie młodsi. Nawet nie muszą go specjalnie kochać, ani tego jego PiSu, wystarczą dwie rzeczy, które gdzieś tam na horyzoncie majaczą: 1) przemożna chęć odsunięcia od władzy Tuska i PO oraz 2) przekonanie, że w związku z 1) trzeba głosować na konkurenta najsilniejszego.

 2. Na Kaczyńskiego będą glosować
  – starsi bo nie chcą eksperymentów z przetargami na wywóz śmieci, swojej palmy pod którą będą przepijać emeryturę.

  – mlodzi bo nie chcą wyjeżdżać za chlebem na zmywak i żyć w normalnym kraju ze starszymi których mieszkania zasiedlą.

  Tusk ze swoimi ministrami szpanującymi pożyczonymi zegarkami jest już na wylocie i to nie bynajmniej do Brukseli… A mialo być taak dobrze – ale skończylo sie. Przyjdzie patrzeć wilczymi ślepiami w pustą salę i czekać na pomoc pismaków z Axel Springer Verlag albo jakiegoś innego Passauer Versager Institut. Ale oni już też powoli się odwracają – pozostanie „haratanie w galę”.

 3. Na pewno żelazny elektorat zagłosuje na Kaczyńskiego.Jednak na miłość boską!Czy Polacy zapomnieli czym była IV RP? Dla mnie rządy pisu wpisały się w działalność grupy przestępczej.Nic pozytywnego dla kraju nie zrobiono.Nic.Ja może przypomnę ujadaczom na obecną władzę z czym musiał się zmierzyć rząd Tuska od samego poczatku:
  -przez cztery i pół roku prezydentury Lech Kaczyński zawetował 18 ustaw,
  cyt.:”- Weta wobec ustaw kładą się cieniem na prezydenturze Lecha Kaczyńskiego. Także dlatego, że utrudniły reformowanie państwa i naprawę finansów publicznych – ocenia Krzysztof Rybiński.”
  -Kilkanaście ustaw prezydent Kaczyński zatrzymał, odsyłając je do Trybunału Konstytucyjnego. Kilka z nich dotyczyło gospodarki.A jedna,ważna dla mas:w lipcu 2008 r. prezydent wysłał do Trybunału nowelizację ustawy o opłatach abonamentowych.Bronił abonamentu i o tym tez należy pamiętać.
  -W marcu 2007 r. na „energetycznym” szczycie Unii Europejskiej prezydent zgodził się na wdrożenie unijnego „paktu klimatycznego” (ograniczenie emisji CO2 o 20 proc. i zwiększenie udziału odnawialnych źródeł energii w UE do 20 proc. bilansu energetycznego do roku 2020).
  -Swój człowiek w NBP:Skrzypek został wyznaczony na prezesa państwowego banku PKO BP. Ponieważ nie miał wymaganych prawem kwalifikacji bankowych, musiał zadowolić się stanowiskiem p.o.
  -prezesa banku.
  -W maju 2009 r. wygłosił w Sejmie niezwykle krytyczne orędzie na temat kryzysu finansowego i stanu polskiej gospodarki. Po dyktat zapewne swojego brata proponował rozwiązania które musiały oznaczać drastyczny spadek wpływów do budżetu a zatem pogrążenie się Polski w kryzysie jak w innych krajach.W 2009 r. I co? Polska okazała się jedynym krajem Unii Europejskiej, który zdołał uniknąć recesji.Rok później prezydent zmienił zdanie: zaczął krytykować rząd za to, że zbyt wolno redukuje deficyt budżetowy.
  Prezydent chciał „Polski solidarnej” i próbował zablokować ograniczenia przywilejów emerytalno-rentowych. A jednocześnie krytykował rząd – zwłaszcza ostatnio – za zbyt duży deficyt budżetowy (!).
  Wspomnę jeszcze o żenujących popisach byłego prezydenta w walce o samolot do którego na siłę wpychał go moim zdaniem żyjący brat.Do tego bezsensowna „wycieczka” do Smoleńska z tragicznym finałem za która moim zdaniem pełną odpowiedzialność ponoszą Kaczyńscy i piloci którzy ulegli presji prezydenta i jego wojskowej świty.To zrozumiałe (ulec presji) w zestawieniu z incydentem gruzińskim.
  Te rząd działając przy permanentnym waleniu w jego działania na oślep przez opozycję zrobił naprawdę wiele.Nie chcę przytaczać osiągnięć tego rządu,są one oczywiste i namacalne jednakże nie akceptowalne i świadomie niezauważalne dla wyznawców prezesa Kaczyńskiego.Temu rządowi przyszło się zmierzyć z największym po wojnie kryzysem gospodarczo finansowym.Nikt inny w tych warunkach nie poradziłby sobie tak jak Tusk.Zwłaszcza prezes Kaczyński ideologicznie (cynizm) związany z kościołem,Rydzykiem i nienawiścią do Rosji,Niemiec i nieprawdziwych Polaków.Premierem nie powinien zostać człowiek, który w poczuciu winy smoleńskiej będzie napędzał swoje działania nienawiścią do Tuska.Ale poczekamy,zobaczymy…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Można robić przysłowiową wodę z mózgu ludziom słabiej wykształconym, mieszkającym w mniejszych miejscowościach, gdzie problemy z zatrudnieniem i lokalne kłopoty doskwierają bardziej niż w większych miastach. Oni uwierzą w wybuchy, sztuczną mgłę i dobijanie rannych w Smoleńsku. A także w recepty Kaczyńskiego na problemy gospodarcze: podnieść zarobki, obniżyć podatki, a resztę zaoszczędzić. Natomiast ludzie wykształceni, bardziej oczytani i zorientowani w świecie to nie jest elektorat Kaczyńskiego czy Macierewicza.

 6. Wszyscy zawsze obiecują gruszki na wierzbie, ale Kaczor i PIS-da wszystkim co tylko będą chcieli. Są w naszym społeczeństwie ludzie wykształceni, ale mają w głowach namieszane przez swoje ortodoksyjne rodziny. Ludzie myślą, że wszystko trzeba dać bo się należy jak za komuny. W małych miejscowościach jest taka mentalność, że ludzie tylko by narzekali, psioczyli na rząd, ruskich , żydów i cyklistów.

 7. Od ludzi mieszkających w malych miejscowościach dla lokatorów apartamentowców na ogrodzonych osiedlach żrących kawior od rana do wieczora – znalezione w sieci :

  „A teraz przykład prawdziwej zdrady: „Chcą sprywatyzować dwie potężne kopalnie zatrudniające 5 tysięcy osób (KWB ADAMÓW, KWB KLECZEW), które przynoszą olbrzymie zyski skarbowi państwa. Najpierw chcą je złączyć z PAK SERWISEM, a później sprzedać Vattenfalowi za śmieszne pieniądze, oczywiście już … rozwiń całośćpodzielone pod stołem. Ogłosili 50% redukcji zatrudnienia czyli ok 2,5 tysiąca ludzi na bruk z okolic Konina i Turka! Pomóżcie, bo nawet regionalna prasa milczy, bo jest opłacana przez te spółki! Przyklejajcie to Proszę na różne fora, nagłaśniajcie, może GP się zajmie tematem, bo my nie rozumiemy dlaczego sprzedawać firmy dajacę calym rodzinom prace, ale i potężne zyski skarbowi państwa (roczny przychód obu kopalni 700 milionów złotych!).”

  Podejrzewam że tych 2,5 tysiąca którzy pojdą dzięki tuskowi* na bruk zaglosują na „Prezesa”. I bardzo dobrze ! Niech tych 2,5 tysiąca przyjedzie na Wiejską a red. Dąbrowska z nimi porozmawia – boi się?

  *Pisownia nazwiska z malej litery nie jest przypadkiem – ten tandeciarz nie zasluguje na dużą literę !

  Do nelly
  25 kwietnia o godz. 7:31
  Ej ty Nelly – poczytaj sobie książke hiszpańskiego socjologa Heleno Saña Alcon pt. „IV Rzesza – pózne zwycięstwo Niemiec” a potem wmawiaj lemingom że Kaczyński jest z kimś „związany nienawiścią do Niemiec”. No i podaj link gdzie można zobaczyć samolot „do którego na siłę wpychał go moim zdaniem żyjący brat”.
  Jak na razie wyprzedzacie PiS w jednym tylko – politycznych mordach na opozycji. Wy macie (oprócz pożyczonych zegarków) krew niewinnych na lepkich lapskach….

  http://www.youtube.com/watch?v=MeB–3N0jIE

 8. @nelly: Nigdy nie byłem zwolennikiem IV RP, ale muszę przyznać, że w wielu wymienionych przez Ciebie „konkurencjach” Tusk już dawno prześcignął swojego poprzednika.

  Lech Kaczyński bronił abonamentu, bo zawsze uważał go za słuszny, za to szczególnie nie egzekwował jego płatności. Tusk – odwrotnie, mimo że obiecał jego zniesienie, nie tylko tego nie zrobił, ale nałożył na niepłacących horrendalne kary.

  Lech Kaczyński wetował ustawy, co zawsze było wymówką Tuska pytanego o brak reform. Lecha Kaczyńskiego nie ma jednak już trzy lata, a jedyne reformy Tuska polegają na nakładaniu kolejnych obciążeń na obywateli. W sprawach takich jak in vitro czy związki partnerskie robi wszystko, żeby nie podjąć żadnej decyzji.

  Lech Kaczyński mianował prezesem NBP człowieka bez wymaganych kompetencji, ale co w takim razie powiedzieć o kwalifikacjach ministrów Tuska, takich jak Mucha, Kosiniak, Budzanowski czy Gowin? Albo o koledze Gradzie, który „chciał się sprawdzić w biznesie” elektrowni jądrowych?

  Zgadzam się, że propozycje PiS dotyczące walki z kryzysem w 2009 r. poprzez zwiększanie deficytu były złe, ale po pierwsze, wtedy wcale nie było to takie oczywiste (są różne metody, wystarczy poczytać ekonomistów), a po drugie, przejście suchą nogą przez kryzys Polska zawdzięcza głównie temu, że nie zdążyła wejść do strefy euro i zachowała własną walutę (dzięki PiSowi).

  Tusk w tej chwili ma niewiele na swoją obronę. Kryzys też go nie tłumaczy, bo na premie dla kolegów nie żałuje, a liczbę urzędników zwiększył o 100 tysięcy (koszty: 4-5 mld rocznie). Jedynym, co jeszcze ratuje jego sondaże, jest histeria smoleńska, która jednak – jak każda histeria – wkrótce wygaśnie w sposób naturalny.

 9. Z takimi jak murator gadać się nie da. To członek ludu smoleńskiego, odporny na wszelkie argumenty rozumowe i dobry w tym, co wyróżnia motłoch kremówkowy: insynuacjach. Można by mu przypomnieć o zamordowaniu przez siepaczy PiS Blidy, zniszczeniu polskiej transplantologii, zniszczeniu poskiej pozycji międzynarodowej, dokończeniu dzieła rozkładu niedorosłej jeszcze demokracji, zniszczeniu zalążków praworządności, powołaniu Instytutu Prawdy Objawionej (IPN) zakłamującego historię najnowszą… Wiele tego. Ale owe przypominanki nie trafią. Ale jedna cecha PIS jest decydująca, ta jedna cecha wystarcza, aby skleślić tę partię zawsze i wszędzie: immanentna, olbrzymia, wszechogarniająca i ordynarna głupota!

 10. Hahaha – cam(m)el jak zwykle się splul z wścieklości. Teraz pewnie zaserwuje mrożące krew w żylach opowiadanie o czarnej „Woldze” która podobno śledzila Blidę. Za kierownicą – 2 facetów w identycznych kominiarkach (blizniacy…!!?). Bredzenie o : „zniszczeniu zniszczeniu polskiej transplantologii, zniszczeniu poskiej pozycji międzynarodowej, dokończeniu dzieła rozkładu niedorosłej jeszcze demokracji, zniszczeniu zalążków praworządności, powołaniu Instytutu Prawdy Objawionej (IPN) zakłamującego historię (obejrzyj obrazek Grossa nad biurkiem czy go już pierwsze much nie obs..y !) najnowszą… Wiele tego” (CZEKAM NA DALSZE PRZYKLADY !)
  Wg. @camela wzmacnianie pozycji międzynarodowej polega na wazeliniarstwie wobec Brukseli. „Niedorosla” demokracja dorośnie jak się wypuści paru bandziorów a tranplantację powierzyć transplantologom kopert z „kasiorą”. IPN należy oczywiście zamknąć a UB-ckich zbrodniarzy zapraszać na pogawędki do szkól i przedszkoli. Nie wypada żeby np. 4-letnia gówniażeria tylko o seksie gaworzyla. Kto namaluje obrazek z życia Stefana Michnika dostanie porno DVD i bilet do Aquaparku. I to jest świat „camela” i „nelly”.
  Wzmianką o kremówkach narobileś mi facet apetytu czyli Twoja wypowiedz nie byla calkowicie bez sensu…. 😉 !

  PS.
  Że nikt nie odniesie się do zamieszczonego tekstu o zlodziejskiej „prywatyzacji” bylo dla mnie jasne. Za dużo na ptasie móżdżki !

 11. Murator.
  Kilka ostatnich twoich stwierdzeń zasługuje na zarzuty z art. 212 kk.

 12. Z Muratorem nie warto dyskutować. Sprowadzi cie do swojego poziomu i zabije wprawą.
  Ja patrzę się na to z boku, bo nie kibicuję ani Tuskowi ani Kaczyńskiemu. Odczytuję sygnały
  – parcie na zajmowanie stanowisk poza rządem, w businesie czy w PE,
  – widoczną zmianę stosunku mediów do PO ( przygotowanie dla siebie lżejszego lądowania po ewentualnej zmianie)
  – Nieskrywana pogarda dla elektoratu. Kiedyś Cimoszewicz przegrał bo powiedział że ludzie powinni się ubezpieczać – co było prawdą. Jaka będzie reakcja przy urnach na szczaw i mirabelki?
  Nawet jeśli rząd Tuska ma jakieś zasługi, to w dniu wyborów ważny jest przekaz emocjonalny – tak jak ta pamiętna pusta lodówka. A z tym jest kiepsko.
  I główny problem. Polska JEST podzielona. Tusk widzi jej warszawską, poznańską czy gdańską cząstkę a przecież jest jeszcze Radom i Siedlce, Kielce i Koszalin. Większym problemem niż sam kryzys jest poczucie braku szans. Dla młodzieży – więc chcą emigrować, dla starszych – więc bronią starych emerytur.
  Za Gierka było marnie ale lepiej niż za Gomułki i oczekiwania były ponad horyzonty.
  Tusku – pokaż prawdziwą wizję która uskrzydli naród, pozwoli czekać tu na lepsze czasy.

 13. Stary Polak z PRL-u
  26 kwietnia o godz. 9:52

  Tylko kilka ? A ja już chcialem zaslużyc „w pelni” – ale „ze lba mnie wyszlo” żeby jeszcze dodać że Stefan Michnik to komunistyczny zbrodniarz ! Gdyby byl kibolem już pewnie poslano by pieska z ENA w zębach do Sztokholmu – ale mordercy polskich patriotów pozwala sie wypuszczać CO² do atmosfery do usranej śmierci na wolności.
  A traktowanie przez „Salon” falszującego historię tandeciarza jako „światowej slawy historyka” ? Toż to kupa śmiechu !
  Szukaj Pan teraz jakiejś rozgrzanej tulei 🙂 !!!

 14. Stary Polaku z PRL-u !
  Następnym razem jeżeli będziesz mnie straszyć § to postaraj się może o parę § z „Kodeksu Postepowania Moralnego” (albo i nie !)

  http://wpolityce.pl/wydarzenia/52301-sprawiedliwosc-w-wersji-iii-rp-sawicka-uniewinniona-sad-uznal-ze-dowody-w-jej-sprawie-zostaly-zebrane-nielegalnie

  PS.
  Lody dla gości jeszcze dzisiaj muszę kupić 😉 !

 15. Na forum jak widzę tradycyjnie sami prawnicy:P

css.php