Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

9.06.2013
niedziela

Narodowcy zorganizowani

9 czerwca 2013, niedziela,

Na I Kongres Ruchu Narodowego w Warszawie przyjechało ponad tysiąc osób, które zamierzają „odzyskać Polskę dla Polaków”. Jeden z ojców założycieli RN Przemysław Holocher mówi, że budują Ruch Narodowy od fundamentu po dach. Dodaje, że są „najwierniejszymi z wiernych, synowie i córki wielkiego, wolnego narodu”.

To oni, jak twierdzą, stoją naprzeciwko całej klasy politycznej, naprzeciwko elit III RP i chcą im powiedzieć wyraźnie: „wasz czas dobiega końca. Nie wierzymy w system, który zbudowaliście w naszym kraju. Gardzimy wami.”. A wszystko to wypowiadają z pozoru ułożeni, młodzi ludzie, dobrze ubrani, którzy mijani na ulicy nie zwróciliby niczyjej uwagi. Nie mają ogolonych głów, nie palą unijnej flagi i nie przemaszerowali przez Warszawę z płonącymi pochodniami. Teraz ma być grzecznie i poważnie, co oznacza tyle, że na serio myślą o tym, by wystartować w wyborach. A jeśli tak, to zaczyna być groźnie, bo pod płaszczykiem normalności kryje się coś niebezpiecznego i radykalnego.

Jesienią w wewnętrznym referendum mają zdecydować czy wystartują w wyborach do Parlamentu Europejskiego, a potem na Wiejską. Wszystko wskazuje na to, że będą na to gotowi. Lider RN Robert Winnicki dość precyzyjnie przedstawił program RN: – „Trzeba wybrać system albo prezydencki, albo kanclerski, a nie nieustanne wojny między kancelarią premiera i prezydenta. Stop biegunce legislacyjnej w polskim systemie ustawodawczym. Ukróćmy wszechwładzę sędziów, większe kompetencje dla ławników. Policja, służby nie mogą być wykorzystywane do walki z kibicami, organizacjami patriotycznymi czy narodowymi, nie do tego zostały powołane. Kultura narodowa? Tożsamościowa w treści, nowoczesna w formie: walczyć o prawdę historyczną, o jednoznaczny stosunek do komunizmu”. I jeszcze klasycznie, jak to u radykalnych narodowców: liberalizm w gospodarce, krótka smyczy i tradycja w edukacji, egoizm narodowy w polityce zagranicznej, religia katolicka na specjalnych prawach i żadnego multi – kulti.

Ruch tworzą przede wszystkim Młodzież Wszechpolska (ok. 2 tys. członków) oraz Obóz Narodowo-Radykalny. W Radzie Decyzyjnej znaleźli się:  Robert Winnicki (28 lat, honorowy prezes MW), Krzysztof Bosak (31 lat, były poseł LPR), Artur Zawisza (44 lata, były poseł PiS), Sylwester Chruszcz (41 lat, były europoseł LPR), Przemysław Holocher (26 lat z Obozu Narodowo- Radykalnego) i Witold Tumanowicz, który organizuje listopadowy Marsz Niepodległości.

W niedzielę po kongresie Winnicki napisał na swoim facebooku „Kongres był pierwszym, dużym sukcesem Ruchu Narodowego!”. Pierwszym…bo wierzą, że następne przed nimi.  Rzecznik Prawa i Sprawiedliwości Adam Hofman mówi, że on się tą sobotnią manifestacją siły specjalnie nie przejmuje: –W Polsce nie ma miejsca na inne ugrupowania po tej stronie sceny politycznej. Boleśnie przekonuje się o tym Solidarna Polska i inne inicjatywy polityczne. Ale z tego co wiem, w PiS się narodowcami jednak przejmują. Bo o ile Solidarną Polskę tworzą politycy w średnim wieku, kojarzeni ze znienawidzoną przez narodowców elitą polityczną, to w RN jest młoda krew, na którą młodzi mogą zagłosować. Jak wynika z badań Instytutu Spraw Publicznych młodzi, z którymi Narodowcy chcą zawrzeć pakt, nie ufają politykom i chętnie zagłosują na tych, którzy mają radykalne poglądy. Ruch Narodowy pasuje do tego idealnie i waśnie dlatego staje się groźny i to nie tylko dla PiS.

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 25

Dodaj komentarz »
 1. Faszystom z Ruchu Narodowego powinno się postawić jednoznaczną barierę i tępić jak największe dla Polski zło. Wystarczy spojrzeć tylko na
  nazwiska pojawiające się na kongresie czy innych spędach tej hołoty żeby zdać sobie sprawę z tego co by było, gdyby tacy ludzie, co nie daj Boże doszli do jakiejkolwiek władzy.

 2. Sped bydla o brunatnym podniebieniu zwany kongresem narodowcow powinien odbyc sie w odizolowanej i dobrze strzazonej zagrodzie . Kazdemu uczestnikowi powinno sie wypalic bardzo gleboko na czole i na zadzie znak FALANGI. Gdy pojawia sie tacy osobnicy w naszym otoczeniu nalezy natychmiast otoczyc ich gestym drutem kolczastym.
  Tak nalezy traktowac faszyzujace bydlo i to co napisalem nalezy przyjac do zastosowania jako instrukcje obslugi .
  TOTALNA OBSTRUKCJA !

  Gdy w 80 roku trwaly strajki i rodzila sie Solidarnosc kard. Wyszynski w kazaniu o ile pamietam wygloszonym w Wierzchoslawicach powiedzial ” nie zawiazesz pyska muczacemu wolu” . Nie zawiazesz.
  Z bydlem zgromadzonym na kongresie nalezy obchodzic sie troche inaczej . Im tez nie mozna zawiazac ryja zeby zamilkli ale nalezy wobec nich stosowac
  TOTALNY BOJKOT !

  Wszyscy ktorzy beda probowali debatowac o miejscu dla nich na scenie politycznej beda w przyszlosci wspolwinnymi efektow ich dzialalnosci . Dopuszczanie do glosu plugawach ryjow ociekajacych nienawiscia ( w jezyku polskim slowo to brzmi lagodnie dla ucha w j.niemieckim odpowiednikiem jest HASS ) zemsci sie po wielokroc. Gdy slysze ich przemowy to w moich uszach brzmi tylko jedno slowo

  HASS

  Gdy ktos napomknie o delegalizacji organizacji skrajnych dziwne ze narodowcy nie maja problemu z powolaniem sie na przypadek NPD w niemczech . Robil to jakis czas temu red Michalkiewicz w TV Trwam . We wczorajszych Informacjach Dnia nie wspomniano tam ani slowem o imprezie narodowcow ani tym bardziej o tym ze wziol w niej udzial ich czolowy propagandzista.
  Te ugrupowania maja wrecz nieograniczony potencjal arogancji i agresji . Reke wzniesiona do gory nalezy bezwzglednie odrabac a nie czekac az zacisnieta w piesc spadnie nam na glowe . Nie wolno dawac sie wciagac w ponizajace rozwazania czy zamawiane sa dwa piwa czy trzy cole.Oby nie przyszlo nam w przyszlosci liczyc ofiar tej reki. Jeszcze niedawno nikt w niemczech nie byl w stanie przewidziec ze na prawicowej , skrajnej i radykalnej scenie pojawi sie ugrupowanie terrorystyczne. Toczacy sie w Monachium proces Beate Zätsche powoli pokazuje z jaka latwoscia moze nastapic uwiklanie sie w zbrodnicze akty.

 3. Kongres elementow zdeprawowanych, ciemnych, czarnosecinnych sil, gotowych pojsc
  w kazdym kierunku.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Polska musi mieć RN ,bez tego ugrupowania panuje scisła lub mniej poprawność . Co to takiego poprawność to czuje to wokół gdzie tylko sie ruszę.Ludzie od tej poprawności dostali
  choroby samocenzury. Męzczyzn o odwadze głoszenia swoich poglądów trzeba szukać ze świeczką. Na spotkaniach towarzyskich unika sie tematów o Polsce o naszej tradycji i historii
  Naród w przewazającej liczbie boi się własnego cienia,a przepotwarzona wroga komuna robi z Polską co chce.Mnożą sie deviackie ugrupowania i choć jest ich niewiele to krzykiem ibezczelnym zachowaniem spychają do rowu tych co nie zgadzaja sie na to.Głoszenie prawd o Polsce -Naszej Ojczyźnie jest NIEMODNE .Co to ma znaczyć ,czy chcemy być niewoleni przez tych niby polaków którzy mają zadanie spacyfikować Naród?

 6. Jak zawsze,a uczy nas tego choćby historia Niemiec,skrajna prawica dochodzi do głosu ,kiedy jest już bardzo źle.Polska to miejsce gdzie przeciętnemu człowiekowi z roku na rok żyje się coraz skromniej.Coraz więcej jest zakazów,obowiązków a coraz mniej praw.Mam 54 lata i praktycznie walczę o każdy dzień dorywczymi pracami bo na zatrudnienie nie mam szans.Jeśli tak mają wyglądać spełnione obietnice rządów z ostatnich 20-tu lat to powstaje dobry grunt na skrajną prawicę.Proszę tylko pamiętać,że za taką sytuację odpowiedzialni są ci,którzy rządzili lub rządzą.Jakoś nie odczułem do tej pory żeby ktokolwiek zasiadał w sejmie dla mojego dobra.Dziękuję

 7. Mam ogromną nadzieję, że sie uda. Polacy trzymają za Was kciuki!

 8. uuuuu powiało grozą! „czarnosecinne (cokolwiek by to nie znaczyło- brzmi groźnie) siły” atakują. zdeprawowane elementy jedne. a u władzy powinni być ludzie młodzi, o uczciwych poglądach i nieskalanej przeszłości, wiarygodni, otwarci. tacy jak kiszczak, urban, oleksy, czyż nie, panie ozzy?

 9. Kryzys w kraju, to i element wywrotowy się uaktywnia. Jak w całej Europie – smutno i groźnie. Ale większość nie da się otumanić.

 10. No nie, skad ta skromnosc? „Pierwsze prawdziwe sukcesy” narodowa prawica odniosla doprowadzajac do wladzy Hitlera, zas drugim sporym sukcesem bylo wywolanie II wojny swiatowej.
  Winnicki jest albo bradzo skromnym chlopcem albo ma zla pamiec. A ma przeciez wszelkie szanse aby zostac z czasem pomnjejszym hitlerkiem.

 11. Mnie się najbardziej podoba bełkot o naszej tradycji; tylko nie wiem co należałoby reaktywować – powszechny analfabetyzm? (to akurat się realizuje), powrót panów i niewolników? więcej władzy oddać kościołowi?, bo to co mają to stanowczo za mało – porównując z przeszłością, czy gotowanie kartofli przez całą zimę w tej samej raz osolonej wodzie?
  Jest z czego czerpać, zaiste.

 12. Prawdziwa demokracja wymaga, aby mogly w niej miec swoja reprezentacje (w tym parlamentarna) takze partie ze skrajnej prawicy oraz skrajnej lewicy (inaczej to demokracja staje sie tylko parodia samej siebie). A jesli te partie zaczynaja miec coraz wieksze poparcie, to znaczy, ze zle sie dzieje w danym panstwie. Rzady centrowe doprowadzily Polske do upadku – upadku gospodarki (w tym glownie przemyslu – najwazniejszej jej czesci). nauki, systemu edukacji oraz systemu opieki zdrowotnej, doprowadzily takze do wielomilionowego bezrobocia i jeszcze wiekszej emigracji zarobkowej oraz do zapasci demograficznej. Trudno sie wiec dziwic, ze w takim panstwie skrajna prawica podnosi swoja glowe.

 13. Narodowiec: „Nie oddam Polski bez walki”.

  Tusk: „Odzyskam Polskę dla Polaków”.

  „Polityka” o Tusku: „to zaczyna być groźnie”.

 14. Kot Mordechaj
  10 czerwca o godz. 9:55
  Szanownej Pani najwyrazniej sie kraje pomylily.
  Ten osobnik, o ktorym Pani pisze to z pewnoscia nie nasz.
  (niektorzy twierdza, ze w 1/4 Wasz, ale kto go tam wie?
  Ludzie, jak ludzie rozne rzeczy gadaja)

 15. mulat
  10 czerwca o godz. 0:46
  Szanowny Panie,
  wiekszosc trwa w otumanieniu juz od lat, dlatego tez jest, jak jest.
  Niektorzy zaczynaja sie powoli budzic. Byc moze z powodu chlodu
  ciagnacego od reki zanurzonej w nocniku.

 16. AKwz53
  9 czerwca o godz. 22:37
  „TOTALNY BOJKOT !”
  Szanowny Panie,
  oczywiscie jako wolny obywatel wolnego kraju ma Pan prawo bojkotowac,
  kogo Pan chce i to nawet totalnie. Dla zapewnienia skutecznosci bojkotu proponuje
  wylaczyc komputer, wylaczyc telewizor oraz radio, przeciac kabel telefoniczny,
  zasunac zasuwe w drzwiach, zaslonic okna, schowac sie pod pierzyne.
  A przede wszystkim nie zawracac ludziam glowy wlasnymi fobiami.

 17. A niechaj tam młodzi będą ojcami ruchu narodowego. Oby tylko sami płacili rachunki za swoje ojcostwo. Nie da się ukryć, że część ich postulatów jest słuszna. To wynik niedoróbek lub ignorancji dotychczasowej klasy politycznej, która obciążyła swoimi rachunkami całe społeczeństwo. Prawdziwa demokracja wymaga, aby na forum społecznym wszyscy mogli się wypowiadać, organizować i popularyzować swoje poglądy. Zabronione muszą być tylko pewne formy ekspresji społecznej grup, czyli uliczne burdy, bijatyki i niszczenie mienia. Tyle, że taki zakaz winien dotyczyć wszystkich bez wyjątku.

 18. Już bym wolał po połączone z pis niż ta holote u władzy
  osądzić i zamknąć morderców . teraz czuje sie jak w prl,a później będę jak w 3 rzeszy. tym krajem powinni rządzić patrioci a,jak na razie to nie ma żadnej sensownej partii. Wszystkie partie patrzą tylko na swoje zyski

 19. Te wszystkie wystapienia radyklnych grup to zolta kartka ( jesli nie czerwona) dla wszystkich partii politycznych. Ci ludzie nie pojawiaja sie znkiad, sa krzywym zwierciadlem frustracij spolecznej, braku politycznej wrazliwosci na jakiekolwiek problemy spoleczne. Niby jak spoleczenstwo ma dac wladzy znac, ze nie ma juz na kogo glosowac ? Ze ma dosc wiecznej wojny na gorze, ktora nie sluzy nikomu poza politykami ?

  Pierwsi wychodza radykalowie, ale jak za nim pojdzie tlum, to w efecie kuli sniegowej obudzimy sie pewnego dnia w Budapeszcie Bis.

 20. @mc gnach
  ” teraz czuje sie jak w prl”
  Ludzka pamiec jest bardzo krotka jak widac. Ten system nie ma prawie nic wspolnego z PRL. Nie ma darmowych przedszkoli, wolnej niedzieli czy pelnego zatrudnienia. Sa za to pelne sklepy, kapitalistyczny wyzysk i iluzja wyboru politycznego (bo wszystkie partie sa takie same, jak Demokraci i Republikanie w USA). Jedo co je laczy to bezsilnosc spoleczenstwa i gluchota rzadzacych na problemy spoleczne.

 21. Levar
  Nic nie powstrzymuje mnie przed nazwaniem nacjonalistow i prawicowcow brunatnam bydlem poniewaz czytam sluchem i patrze i rozumie co sie wokol mnie dzieje czyli posluguje sie zestawem umiejetnosci i zmyslow dostepnych kazdemu czlowiekowi. A to u brunatnego bydla umiejetnosc mocno ograniczona . Przyczyna tego ograniczenia jest fanatyzm , zaslepienie , hass ( po polsku ninawisc ) i niczym nieograniczona agresja. Jedyna ozdoba pasujaca do tych bydlakow jest dzierzaca knypel uniesiona piesc.
  Zapewniam ze tacy maja u mnie obligatoryjne ” wpierdol”.

  trasat
  zadaniem prawdziwej demokracji jest eliminowanie z zycia ugrupowan skrajnych .

 22. AKwz53
  10 czerwca o godz. 14:25
  „Zapewniam ze tacy maja u mnie obligatoryjne ” wpierdol”.”

  Szanowny Panie,
  a ja gotow jestem sie zalozyc, ze gdyby choc jeden z „takich” tupnal noga,
  polozyby Pan uszy po sobie niczym fredrowski Papkin.
  Wiec moze lepiej sie nie nadymac i nie wystawiac na posmiewisko.

 23. Benek
  9 czerwca o godz. 22:29
  tylko skad wziac w Ruchu Narodowym faszystow?

 24. spęd kolejnych warchołów

 25. bede glosowac na Ruch Narodowy. przekonala mnie Pani.

 26. 21 czerwca oskarżony o oszustwo Zawisza będzie zeznawał w lubelskim sądzie! Narodowcy powinni posłuchać złodzieja, kłamcy i oszusta!

css.php