Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

10.06.2013
poniedziałek

W ilu procentach zgadzasz się z Gowinem?

10 czerwca 2013, poniedziałek,

Choć jeszcze nie powiedział tego głośno, to wszystko wskazuje na to, że Jarosław Gowin powalczy z Donaldem Tuskiem o przywództwo w PO. Najpierw wysłał list do członków Platformy, w którym wezwał do zmian w partii. Teraz zaprasza wszystkich, nie tylko tych z partyjną legitymacją, do wypełnienia internetowej ankiety o tym, jaka powinna być Platforma.

W ankiecie pyta między innymi o zmniejszenie liczby posłów, likwidację Senatu, o finansowanie partii z budżetu państwa, o politykę prorodzinną oraz o prawa dla par homoseksualnych. Po odpowiedzi na wszystkie pytania można sprawdzić w ilu procentach jesteśmy zgodni z odwołanym niedawno ministrem sprawiedliwości.

Jarosław Gowin na specjalnie stworzonej stronie internetowej prezentuje też swoje odpowiedzi na zadane w pytania. Na to czy sześciolatki powinny być objęte obowiązkiem szkolnym, odpowiada: „Trudno powiedzieć. Zmiany cywilizacyjne i potrzeba zwiększania konkurencyjności polskiej gospodarki wymagają wcześniejszego rozpoczynania edukacji. Jednocześnie mam świadomość, że to rodzice najlepiej wiedzą, czy ich dzieci gotowe są do nauki w szkole. Wobec tych wątpliwości wydaje się, że należy poważnie potraktować kilkaset tysięcy podpisów pod wnioskiem inicjatywy „Ratujmy Maluchy” i rozważyć przeprowadzenie referendum w tej sprawie.”. W ten sposób po raz kolejny wprost zdystansował się do linii rządu. Ostatnio premier Tusk powiedział, że pod żadnym wnioskiem o referendum w sprawie sześciolatków się nie podpisze. Co więcej mówi, że on te podpisy zebrane przez Rodziców i  ich samych potraktowałby poważnie, a w domyśle, że premier raczej nie

Logo strony z ankietą Gowina jest łudząco podobne do logo Platformy Obywatelskiej. Z jedną tylko różnicą, że w pomarańczowy kontur Polski zamiast uśmiechu wpisany jest znak zapytania. Pewnie taki właśnie znak zapytania wciąż stawia sobie Donald Tusk w kontekście być, albo nie być Gowina w Platformie Obywatelskiej. I gdyby nie zbliżające się wybory na szefa partii i ryzyko lawiny oskarżeń o wycinanie niewygodnej konkurencji, Tusk już dawno powiedziałby mu „żegnaj”.

 

W ilu procentach zgadzasz się z Gowinem?

W ilu procentach zgadzasz się z Gowinem?

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 11

Dodaj komentarz »
 1. Chociaż nie zgadzam się wieloma sprawami, ponieważ jestem czerwonym, to bardzo szanuję Gowina, za jego transparentność. Teka Ministra Sprawiedliwości była wręcz idealnym dopasowaniem człowieka do funkcji jaką powinien On pełnić. Nie wiem czy Gowin nadaje się na polityka w ogóle, bo w polityce na sto wypowiedzianych słów tylko kilka jest prawdziwych, a ten Człowiek chyba tego nie potrafi

 2. Powiedział, że walczy o dusze. „Walka o dusze” to najkrótsza definicja oszołomstwa.

 3. Najbardziej mi się podobało w ankiecie, że dając wymijające odpowiedzi na wszystkie pytania wychodzi, że w 54% zgadzasz się z Gowinem. Czyli jest to typowa zagrywka propagandowa.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. 0%

  Przekrętem jet podawanie zgodności poglądów w % … bo on jest katolik z Opus Dei a ja ateistą i to wystarczy do tego, żeby bez badania wiedzieć, że jestesmy w 100% przeciwstawni … więc w 0% zgodni, bez straty czasu na ankietke …

 6. Az sie zachlysnelam popijana kawka jak mi wyszlo 62% zgodnosci z Panem Gowinem. Za kazdym razem jak go slucham w wywiadach mam wrazenie, ze pochodzimy z innych swiatow. Cos rzeczywiscie jest chyba nie tak ze sposobem liczenia tych %.

 7. Szkoda że nikt nie wpadł na pomysł podsunięcia Gowinowi ankiety: „W ilu procentach zgadzasz się z programem NSDAP (dla celów ankiety nazwę partii zaczernić)?”. Wynik należałoby interpretować, jako procentową zawartość Hitlera w Gowinie. Pomysł Gowina jest tak samo idiotyczny jak on sam i nie potrzebuję tego chyba specjalnie dowodzić, wystarczy zapoznać się z jego „osiągnięciami” w roli posła i ministra.

  Mam taką malutką propozycję dla opozycji biorącej w obronę maluszki, którym to będzie się działa niesłychana krzywda, jeśli pójdą rok wcześniej do szkoły. Otóż niech się postarają wzorem greckich rodziców o to, ażeby nie oceniać dziatwy szkolnej do trzeciej klasy szkoły podstawowej, bo przecież taki stres może uszkodzić ich milusińskich (Grecy już zbierają tego owoce ). A tak na marginesie tej szkolnej nawalanki, to jestem pewien, że Gowin jest takim liberałem, że pozwoliłby się kształcić tylko tym dzieciom, które by same tego chciały.

 8. Mi równiez wyszło 62% zgodności. Sztuczka polega na tym: pytania są sformułowane tak mgliście, że nie sposób na nie odpowiedzieć inaczej niż „to zależy”.

  Większość ludzi będzie wybierała odpowiedzi ze środka skali. Trzeba być ciężkim radykałem, aby odpowiadac na te pytania „zdecydowanie tak”, „albo zdecydowanie nie”.

  Sam poseł Gowin odpowiedział na wszystko własnie na środku skali, więc większość umiarkowanych ludzi będzie z nim zgodna w 50-80% niezależnie od orientacji politycznej. Pytania nie są przekrojowe tylko dotyczą wybranych dziedzin, co do których większość ludzi może jedynie stwierdzić „to zależy”.

 9. Ankieta Gowina ma na celu manipulację: Każdy powinien wierzyć, że tak naprawdę to się zgadza z Gowinem.

  @jorguś1: To Ci się tylko tak wydaje, że Gowin jest transparentny. Na tym wydawaniu się właśnie polega udana manipulacja. Jako członek Opus Dei – m u s i – się znać na manipulowaniu ludźmi.

 10. Aaaa, to takie buty ! Mieliśmy zbadać, ile jest Gowina w każdym z nas, odpowiadając na pytania typu: czy chcesz być pięknym, młodym i bogatym ?
  No, mnie wyszło, że jestem Gowinem w 39 %, ale nawet gdybym dociągnęła do 100% nie zagłosowałabym na niego NIGDY, w żadnym wypadku.

 11. Kiedy są wybory w Platformie na prezesa? Na jesieni?

 12. Mi wyszło, że zgadzam się z Go Win w 58%, a nie zgadzam się z nim w ogóle. Gdzie tu logika?

css.php