Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

23.10.2013
środa

Zlikwidować zespół Macierewicza

23 października 2013, środa,

Paweł Deresz, mąż zmarłej tragicznie w katastrofie smoleńskiej posłanki SLD, apeluje do Marszałek Sejmu o „jak najszybsze zakończenie haniebnego spektaklu, który toczy się w Sejmie”. Chodzi o to, by Ewa Kopacz zrobiła coś z zespołem Antoniego Macierewicza, który bada jak doszło do katastrofy smoleńskiej. Czy da się coś z tym zrobić?

Do tego zespołu należy dziś 102 parlamentarzystów: w większości z PiS, kilku z Solidarnej Polski i jeden z Twojego Ruchu. „Zespół parlamentarny, kierowany przez pana posła Antoniego Macierewicza (…) nie usiłuje dochodzić do prawdy, lecz, śmiem twierdzić, zbija, oszukując społeczeństwo, kapitał polityczny na śmierci 96 osób” – oskarża Deresz, w liście otwartym do Ewy Kopacz. Dodaje, że „Sejm stał się areną dywagacji pseudonaukowych postaci licytujących się w absurdalnych teoriach i wypowiedziach, w których mamy do czynienia w cynizmem najwyższej klasy, a nawet szaleństwem”. Podpisuję się pod każdym jego słowem. Pytanie tylko co można zrobić z tym zespołem.

Zadał je we wtorek na posiedzeniu Prezydium Sejmu wicemarszałek Cezary Grabarczyk. Po kilku kwadransach kierownictwo Sejmu doszło do wniosku, że zespół ten, tak jak 127 innych w tej kadencji, działa zgodnie z regulaminem Sejmu. Przykro to powiedzieć, ale kierownictwo Sejmu rozkłada w tej sprawie bezradnie ręce. Mam wrażenie, że Pani Marszałek i jej zastępcom brakuje politycznej odwagi, by zlikwidować ten zespół. Nie można już pozwalać na to, by cały Sejm swoim autorytetem autoryzował szaleństwa Macierewicza, jego pseudoekspertów i całego zespołu.

Idea wpisania zespołów do regulaminu Sejmu była taka, by zorganizować posłów w ponadpartyjnych grupach tematycznych. To takie kółka poselskich zainteresowań, tam się po prostu rozmawia, organizuje konferencje wokół różnych branżowych zagadnień, czy wydarzenia, które mają zwrócić uwagę na daną sprawę. Nie są to jednak sprawy tak kontrowersyjne jak katastrofa smoleńska i nikt w zespołach nie podważa kompetencji organów państwa.

Co może zrobić prezydium Sejmu z zespołem Macierewicza? Po pierwsze przyjrzeć się jego regulaminowi. Przeczytałam kilka regulaminów innych zespołów i wszędzie rzuca się w oczy to, że celem zespołów jest: „wspieranie, działanie na rzecz, propagowanie postaw itp.”. Te miękkie określenia najlepiej oddają to, do czego zespoły zostały powołane. Co czytamy z regulaminie zespołu Macierewicza? „Celem zespołu jest koordynowanie prac obu izb parlamentu zmierzających do uzyskania wyjaśnień przyczyn i okoliczności katastrofy Tu- 154 m w dniu 10 kwietnia 2010 r.”. Dlaczego Prezydium Sejmu, do którego zespoły składają swoje regulaminy, nie zareagowało na taki zapis? Zespół Macierewicza nadał sobie nim prawo do koordynowania prac obu izb parlamentu w zakresie badania przyczyn katastrofy smoleńskiej, ale władze Sejmu nie zwróciły nawet na to uwagi. Myślę, że Marszałek razem ze swoimi zastępcami powinna pochylić się nad regulaminem zespołu Macierewicza i unieważnić ten cel.

Poza tym warto szerzej rozpisać w regulaminie Sejmu na jakich zasadach mogą działać zespoły parlamentarne. Zapis o tym, że „Posłowie mogą tworzyć w Sejmie zespoły” daje duże pole do interpretacji i co widzimy na przykładzie zespołu Macierewicza do nieograniczonego szaleństwa, z którym nie wiadomo co teraz zrobić.

 

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 38

Dodaj komentarz »
 1. Jest jeszcze jeden TU-154…..

 2. Co robić? Z Maciorewiczem – LECZYĆ. I poszukać mu psychuszyki daleko – w Watykanie?

 3. W TVN 24 , w „Kropce nad i”, Stefan Niesiołowski komentując ustalenia zespołu Antoniego Macierewicza ws.przyczyn katastrofy smoleńskiej, zażądał dymisji prezesa PAN prof.Michała Kleibera.
  „Profesor Kleiber pomylił role. Polska Akademia Nauk nie jest od tego, żeby wchodzić w spory polityczne, tylko zajmować się nauką. Powinien zostać zdymisjonowany za to, że kompromituje instytucję w której szefuje.”
  Pan poseł Niesiołowski zapomniał, że sam również powinien zajmować się nauką jako profesor Uniwersytetu Łódzkiego. Nigdy również się nie dowiemy, którą instytucję Stefan Niesiołowski kompromituje bardziej, czy Platformę Obywatelską, czy też naukę polską, którą porzucił dla tanich popisów w programach polskiej telewizji.
  Parę tygodni temu profesor Kleiber wysłał do ekspertów z komisji Jerzego Millera oraz do naukowców z zespołu parlametarnego posła Antoniego Macierewicza zaproszenie do wzięcia udziału w dwustronnej debacie, chodziło o merytoryczną konferencję naukową do której zostaną dopuszczone wyłącznie referaty spełniające standardy publikacji naukowych.
  Profesor Kleiber wycofał się z tego pomysłu po wywiadzie jaki udzielił prof. Jacek Rońda w telewizji Trwam.
  Profesor Rońda odnosząc się do wywiadu jaki udzielił w TVP1 , po emisji filmów o katastrofie smoleńskiej, powiedział w telewizji Trwam:
  „Oni /piloci Tu-154M/ niestety zeszli poniżej 100 metrów. Ja w wywiadzie z panem Kraśko trochę zagrałem. Z różnych względów. Ponieważ pan Kraśko grał ze mną, no to tak jak w kartach się gra w niektórym układzie…Z panem nie będę grał w karty, w związku z tym powiem, że oni zeszli poniżej 100 metrów. Byli gdzieś na wysokości pomiędzy 50 a 60 metrów.” – koniec cytatu.
  Profesor Rońda powiedział także, że dokument z Rosji, na który powoływał się w programie, był bezwartościowy.
  Sama inicjatywa profesora Kleibera zorganizowania dwustronnej debaty była słuszna. Okazała się zbyt ambitna dla zapraszanych tam uczestników. Tragedię smoleńską nie można jednak pozostawić tabloidom i politykom do ich wyłącznej eksploatacji jako temat „wiecznie żywej” pyskówki. Argumenty polemiczne obu stron znamy już na pamięć, jednak ogrom tej tragedii będzie źródłem sensacyjnych „odkryć” jeszcze przez wiele lat.
  Media nie żyją tylko polityką, ale codzienną prognozą pogody. Naukowcy Wschodu i Zachodu podzielili się na dwa obozy w prognozach dotyczących najbliższej zimy. Amerykanie twierdzą, że zima w Europie będzie ciepła, a naukowcy ze Wschodu zapowiadają skrajne mrozy, największe od wielu lat. Pierwsza fala mrozów i śnieżyc ma uderzyć na Wyspy Brytyjskie już w listopadzie. W grudniu ma być trochę cieplej, ale już w styczniu będzie znowu bardzo zimno. Jak będzie zimno w Wielkiej Brytanii, to będzie również zimno w Polsce. Zapowiada się ciężka zima, która może mieć większy wpływ na politykę niż się tego spodziewamy.
  Wielu polityków nie przeżyło akcji odśnieżania i dezorganizacji życia w miastach.
  Awantury polityczne bywają również wywoływane w zupełnie nieprzewidywalnych okolicznościach. We wrześniu do awantury doszło tuż po sesji otwierającej XXII Forum Ekonomiczne w Krynicy Zdroju.
  Jak wynika z relacji dziennikarza Money.pl, ministra Janusza Piechocińskiego oburzył program Tomasza Lisa poświęcony homoseksualistom w świecie sportu.
  „Nie widzicie w ogóle gospodarki, ten Lis już oszalał zupełnie! Albo wy zrobicie z tym porządek, albo ja go zrobię. To skandal! – krzyczał minister gospodarki Janusz Piechociński do prezesa TVP Juliusza Brauna.
  – „Ten Lis już oszalał zupełnie!? Kreujcie telewizję gwiazd, proponuję następny program o przygodach rodziny Lisów, Kingi Rusin, i tak dalej” – atakował minister Piechociński zaskoczonego Juliusza Brauna.
  Uwagi ministra są bardzo ważne. Telewizja publiczna zaczyna przypominać telewizję komercyjną. Media komercyjne są na całym świecie bazarem rozmaitości. Poważne problemy są pożywką dla mało poważnych polityków. Tragedie narodowe również można sprowadzić do poziomu kłótni bazarowej. Tysiące godzin programów telewizyjnych trzeba przecież wypełnić gadającymi głowami. To jest najtańsza forma przelewania pustego w próżne. Niby wszyscy zdajemy sobie z tego sprawę, ale karnie siadamy przed telewizorem aby wysłuchać zacietrzewionych polityków.
  A nam się dawniej wydawało, że po transformacji ustrojowej dziennikarze prowadzący programy telewizyjne, „będą stali wyżej niż partyjne baszty”.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Zlikwidować zespół Macierewicza? Wolne żarty!
  PS.Wojtek,
  Załóż Ty sobie bloga!

 6. To nie ma sensu. Zespół może się stać ‚pozaparlamentarny’ i jednocześnie ogłosić ‚prześladowanie i cenzurę’. Nie róbmy z Antka męczennika. Niech dalej opowiada głupoty.

 7. PO najpierw bierze udział w robieniu z miernoty L. Kaczyńskiego, aka Spieprzaj Dziadu, Geniusza i Prezydenta 1000 lecia, a jak akcja wymknęła się spod kontroli PO, to w płacz.

  Obie strony kłamią, by „wspólnie i w porozumieniu” odwrócić uwagę od ich wspólnego braku kompetencji, głupoty, chciwości i przekrętów

  Po glebie w Smoleńsku okazało się, ze ci Geniusze co lecieli ze Spieprzaj Dziadu byli zbędni, tak samo jak on

 8. Potrzeba było Deresza, żeby powiedzieć, jak w bajce Andersena: Król jest nagi. I kropka.

 9. @ Adam 2222
  „Obie strony kłamią, by „wspólnie i w porozumieniu” odwrócić uwagę od ich wspólnego braku kompetencji, głupoty, chciwości i przekrętów ”
  A kto to sa obie strony? Ja tu widze trzy strony, ale jak ktos jest slepy to widzi tylko dwie. No wiec zaczne pouczac tych ktorzy sa ciemni jak tabaka. Po pierwsze jest konflikt interesow pomiedzy Rosja i Polska. Samolot byl nie tylko ze wyprodukowany w ZSRR, ale tez remontowany i to niedawno w firmie ktorej wlascicielem jest maz Anieliny, tak tej co to ocenila ze general Blasik byl pijany i na dodatek w kabinie pilotow wyganial od sterow sam za nimi zasiadajac.
  Zeby bylo wszystko bardziej czytelne na wszelki wypadek Polska nie otrzymala nigdy oryginalu czarnych skrzynek, a wrak zdekompletowany od 3 lat rdzewieje w Smolensku i jak wskazuja na to wszystko do Polski nigdy nie wroci.
  Wlasciwie wszyscy to co pisze znacie, ale nie wiem dlaczego te sprawy nie sa uczciwie oceniane? Druga strona jest oczywiscie strona rzadowa polska ktora sprawy od pierwszego momentu spartolila. Jest nawet przypuszczenie ze spartolila samo to ze pozwolila Rosjanom remnotowac stary sowiecki zlom, ale do tego to juz nikt nie chce siegac, bo po co, przeciez pamiec jest krotsza niz do Smolenska. Teraz dochodzi trzecia strona: tumaniony narod, ktory podzielil sie na dwie czesci: tych ktorzy maja medialne mozgi lacznie z dziennikarzami, oraz tych ktorzy potrafia krytycznie myslec. Na szczescie narod nie jest samotny. Jest nas duza diaspara rozproszona na swiecie ktora aktywnie wlaczyla sie w to aby lemingi nie zakrzyczaly reszty inspirowane przez strone rzadowa. A teraz jeszcze pare slow o „parowkach i workach ze smieciami”.
  To jest wstyd ze w Polsce sa ludzie ktorzy powaznych naukowcow ze swiatowych osrodkow akademickich traktuja jak idiotow. Oni sa posadzani o wszystko, w tym o szukanie slawy, czy oczekiwaniu jakichs pozycji w PiS!!
  Jest to niestety podla manipulacja polegajaca na tym ze wszelkie proby ujawniania klamstw smolenskich wykorzystuje sie do tego aby oklamywac narod iz to sa dzialania „nawiedzonych Antka Policmajstra”.
  Czy ten narod nie dojrzal jeszcze do tego by posiadac panstwo z ktorego moze byc dumny? Na razie widac ze to panstwo jest przedmiotem wstydu, i to wstydu ktory wylazi na caly swiat. Nie ma na swiecie takiego drugiego kraju w ktorym zginelaby w obcym panstwie cala ekipa urzedujacych wladz, w tym prezydenta i zamiast rzetelnego wyegzekwowania przez rzad panstwa pelnej i przejrzystej dokumentacji z tego zdarzenia, popartej jednoznacznymi dowodami. Te sie pozwala likwidowac, albo wrecz sie je likwiduje. Dlaczego to panstwo zlikwidowalo jednostke ktora byla odpowiedzialna za pilotowanie samolotow w dyspozycji rzadu? Czy to nie swiadczy o tym ze chciano sie pozbyc swiadkow ktorzy mogliby za duzo swiadczyc o braku dyscypliny w tej jednostce? Niestety nie bedzie dobrze w tym kraju dopoki takie dziennikarstwo jak w tym artykule bedzie mialo miejsce. Kto ma patrzec wladzy na palce?
  Polonia? Gdzie wy jestescie? Co zrobiliscie aby rozliczyc obecna wladze z jej ignorancji i arogancji w sprawie Smolenska? Polonia to robi za was a wy zamiast to doceniac to ja gnoicie. Wstyd i hanba.

 10. Marcin,
  Idź ugotuj sobie parówkę, a potem patrz jak pęka – jak tutka.

 11. Skoro istnieje 127 zespołów, a tylko o jednym wiemy z mediów, to musi być ważny powód, dla którego kompleks polityczno-medialny drąży prace akurat tego jednego zespołu i podchodząc poważnie do jego niczym nie popartych, ciągle zmieniających się i wewnętrznie sprzecznych sensacji.
  Jedynym czynnikiem, który odróżnia tez zespół od np. kółka wędkarskiego jest zainteresowanie mediów – nie ma on innego zamocowania np. w środowisku pilotów, organizacji lotniczych, czy politycznych organizacji miedzynarodowych. Jego prace nie mają praktycznych następstw, jest to czysty marketing polityczny.

 12. @Marcin
  Ci wspaniali naukowcy zza oceanow sa zapewne doskonalymi fachowcami w swoich dziedzinach. O lotnictwie nie maja pojecia, podobnie jak Ty.
  Glowny przeglad okresowy – zgodnie z obowiazujacymi przepisami – musi byc wykonany przez firme uprawniona do dokonywania tego typu przegladow. W przeciwnym wypadku samolot nie bylby dopuszczony do lotu, a nawet gdyby wladze Polski jakos ten przepis obeszly to samolot ten nie uzyskalby pozwolenia na loty nad terytorium innych panstw. To pierwszy aspekt sprawy przegladu.
  Drugim aspektem jest osprzet, specjalistyczne narzedzia oraz czesci zamienne niezbedne do przeprowadzenia przegladu oraz zwiazanych z tym testow. Samolot to nie rower i bezpieczenstwa ruchu lotniczego nie powierza sie kowalowi.
  I Tobie i Twoim „expertom” dam jedna rade: – Wiecej pokory. Ani Ty ani oni nie rozumiecie nawet jednej tysiecznej z tego co na temat wypadku przeczytaliscie lub ze zdjec ktore ogladaliscie. Przykro mi to wypominac, ale taka jest prawda.

 13. @Marcin godz. 9:28

  Nie nazywaj kolego piso/radiomaryjnych nawiedzencow z Chicago Polonia.
  Co Polonia mysli nie ma nic wspolnego z ich idiotycznymi listami i petycjami.
  Co Polonia czuje, to wielki WSTYD, ze polski prezydent, jak jakis nieodpowiedzialny smarkacz wsadzil do samolotu 90-pare osob i jak szaleniec chcial wyladowac na lotnisku gdzie warunkow do tego absolutnie nie bylo!!! Zaden prezydent jakiejs banana republic z najciemniejszego zadupia nigdy tak nie postapil Do wstydu jaki czuje Polonia trzeba dodac fakt. ze Polonia nie wie dlaczego prezydent, ktory prakycznie nic procz spowodowania katastrofy nie zrobil, jest pochowany na Wawelu. Polonia zawsze myslala, ze jest to miejsce przeznaczone dla ludzi wyjatkowo wybitnych i zasluzonych dla kraju i narodu. A juz najwiekszy wstyd Polonia czuje kiedy widzi ile czasu, srodkow i energii jest poswieconych na kolosalna groteske wybuchwo/zamachowa, jak wysoko postawieni (nie koniecznie powazni) ludzie z powazna twarza PLOTA BZDURY, a najgorsze jest to, ze wielu ludzi w to wierzy. I tu masz racje; Polonia mysli, ze „… ten narod nie dojrzal jeszcze do tego by posiadac panstwo z ktorego moze byc dumny.” bo zamiast zajac sie ekopnomia zajmuje sie bzdurami.

  Bez pozdrowien.

 14. @Marcin
  A kto ci nie daje być dumnym z tego państwa. Z tego, jaką drogę pokonało przez ostatnie dwie dekady z kawałkiem. Rzeczywiście Smoleńsk to jest wstyd, ale nie całkiem dlatego, jak piszesz. „Nie ma na swiecie takiego drugiego kraju w ktorym zginelaby w obcym panstwie cala ekipa urzedujacych wladz”, to jest może i prawda, i to jest ten wstyd, żeśmy sami sobie taki los zgotowali, w imię odwiecznej zasady, „jakoś to będzie”, i nieco nowszej, „debeściaki wylądują”. Drugi zaś powód do wstydu to jest wykorzystywanie tej potwornej ludzkiej tragedii do celów politycznych i opowiadanie coraz to nowych bajek, po to żeby przekonać do nich jak najwięcej ludzi, i zdobyć władzę. Mamy tu wstydy że tak powiem cząstkowe: wiadomy zespół przynosi wstyd polskiemu parlamentowi, jego tzw. eksperci polskiej nauce, sympatyzujący z nimi politycy polskiej polityce, dziennikarze mediom, księża Kościołowi, itp itd. Dziwny jest ten świat, ten kraj. Lecz ludzi dobrej woli jest więcej, i mocno wierzę w to, że ten kraj nie zginie nigdy dzięki nim.

 15. @ aps
  „Drugi zaś powód do wstydu to jest wykorzystywanie tej potwornej ludzkiej tragedii do celów politycznych i opowiadanie coraz to nowych bajek, po to żeby przekonać do nich jak najwięcej ludzi, i zdobyć władzę.”
  Nie, drugi powod jest taki ze caly polinijny swiat widzi iz Polska rzadza ludzie nie posiadajacy do tego wystarczajacych kwalifikacji, albo co gorsze, agenci ktorych teczki sa w Moskwie. Przeciez tam zawsze byly teczki, tez na Bolka.
  Nie ma natomiast teczek na profesorow z poza Polski ktorzy przedstawiaja obiektywne oceny klamstw smolenskich. Na ironie zakrawa calkowite milczenie mediow po skandalicznym oddaleniu przez Strasburg odwolania rodzin pomordowanych w Katyniu. Macki Moskwy siegaja daleko. Tylko ludzie bez wyobrazni moga twierdzic ze motywacja naukowcow zajmujacych sie spolecznie katastrofa smolenska jest chec objecia wladzy w Polsce.
  Ja tez to pisze tutaj bo mam checi znalezc sie w zespole Macierewicza i razem z nim rzadzic Polska. Jestescie wszyscy zalosni w swej klamliwej opinii na temat tego ze kazdy kto nie zgadza sie z tym co sie dzieje w sprawie Smolenska musi byc psiarem. Juz do tego doprowadziliscie swoja zajadliwoscia iz ludzie zaczynaja sie zastanawiac czy przypadkiem aby jestescie Polakami?
  Zapytaj o co mnie chodzi skoro mnie nie rozumiesz? Ja wiec odpowiadam: jeszcze jednej zbrodni nie rozliczyl sasiad ze wschodu, a juz druga na jego terenie popelniono. Przedtem zwalal wine na Niemcow, teraz zwala wine na POLAKOW!!! 50 lat trwalo az sie przyznali ze to oni byli sprawcami, ale coz z tego, skoro to jest tylko pustoslowie. Za tym nie ida w parze czyny. Teraz za katastrofe w Smolensku winni sa Polacy. Gdyby Niemcy nie napadli na ZSRR prawdopodobnie o Katyn byliby oskarzani Polacy, bo przeciez ktos musial byc winien. I co ciekawe jak w tej szopce smolenskiej, w Katyniu tez znalezli sie swiadkowie ktorzy widzieli i podpisywali protokoly, na ktorych jednoznacznie pisali klamstwo iz widzieli Niemcow mordujacych w Katyniu.
  Ci ludzie zgineli na wrogiej ziemii, ona jest symbolem okrucienstwa ktore nie zna i nie moze znac swojego zapomnienia. Nastepna krew wolajaca o krzywdzie. I tej krzywdy nie chca pokazac ci ktorzy rzadza Polska, oni to robia w okreslonym celu. Im chodzi jak tym w PRL-u, zeby Katyn byl wina Niemcow, a Smolensk wina nas, a wlasciwie tych ktorzy sa ofiarami. I nie bedzie spokoju w narodzie dopoki prawda o Smolensku nie znajdzie swego miejsca w mediach.
  Polonia nie ustanie w swych usilowaniach jej ujawnienia, chociaz bedzie ja powstrzymywal caly aparat w rekach slugusow Moskwy.

 16. Powalająca siła argumentów, panie Marcin.
  Ale zaraz… argumentów… przecież nie napisał pan ani słowa konkretu poza durnymi hasełkami!
  Polonijny świat niech więc będzie tam gdzie jest i zostawi nas w spokoju. Niech każdy kompromituje się na własny rachunek. Bolanda z tuskiem i maciewerą, wy z kobylańskim i jemu podobnymi.

 17. Marcin
  24 października o godz. 21:57

  co bys zrobil i pisal, gdyby nie bylo Ruskich?

 18. Część zespołów sejmowych jest sprzecznych z konstytucją, część ze zdrowym rozsądkiem, ale one wszystkie nie powinny mieć w nazwie przymiotników „sejmowy” czy „poselski”. Jeśli kilku panów do spółki z paniami założy zespół głaskania piesków i kotków pod włos, to to, że akurat przypadkiem są posłami daje im prawo dawać nazwę sejmowy? Jest zespół zwalczania rozumu i krzewienia głupoty, tylko troczę inaczej się nazywa. Chyba przeciwdziałania ateizacji, czy jakoś tak. Są i inne kółka zainteresowań, czasami niezdrowych, czasami chcących na zewnątrz dopiec konkurencji. Te zespoły nie mają nic wspólnego z pracami sejmu, a jeśli udało się w sejmie znaleźć ludziom o niezbadanej psychice, to i później ich rozrywki pozaparlamentarne przyobleczone w zespół i przyklepane tytułem sejmowy tylko robią cyrk z sejmu, co i tak często dzieje się bez pomocy nadprogramowych świrów. Jeśli posłowie chcą się zrzeszać w kółka zainteresowań pozaparlamentarnych, niech się zrzeszają, ale to są zainteresowania nadprogramowe i nie powinny być przez sejm w żaden sposób firmowane. Jakby to inaczej brzmiało, gdyby poważny pan w telewizji zapowiedział: „A teraz wystąpi przed państwem kółko zainteresowań Antoniego Macierewicza”. A jeszcze lepiej „Amerykański naukowiec z kółka zainteresowań Macierewicza”. No to i mamy gotowy scenariusz na kabaret.

 19. @otu
  W zapasie pozostają jeszcze Żydzi, masoni i cykliści 😉

 20. wystarczy że do takiego zespołu zapisze się np. 150 posłów PO i zmienią kierownictwo zespołu na normalniejsze, lub go rozwiążą w głosowaniu.

 21. @marcin
  Jak masz jakiś tytuł naukowy, to masz wielką szansę znaleźć się w zespole Macierewicza, wystarczy chcieć, jak nie, to było się uczyć, nic na to nie poradzimy. No ale to ciekawe, bo według tej koncepcji jeśli pojadę do Rosji i walnę po pijanemu samochodem w drzewo, to stanę w jednym szeregu z ofiarami Katynia i jeszcze na pewno ten niecny Tusk całe śledztwo w mojej sprawie odda Rosjanom. Kubica się rozbił w Ligurii i co, do Włochów ma mieć pretensje?
  Wielkość kraju polega też na tym, że jest się w stanie powiedzieć: tak, to nasz bajzel zawinił. To nasza wyłączna sprawa, nasz spektakl, Ruscy posłużyli tylko jako dostarczyciele kulis. Właściwie to nawet powinni mieć nam za złe, że nie mieliśmy się gdzie rozwalić, tylko u nich. Ale ta „nieludzka ziemia” widziała już tyle ofiar, że i z tymi 96-ma sobie poradzi. To o co by chodziło to rzeczywiście pokłonić głowy nad ich grobami, zapalić świeczkę 1 listopada i powiedzieć sobie, trudno, stało się – życie toczy się dalej. Wielu błędów przeszłości można uniknąć. Pozdrawiam.

 22. @ Marcin 24 października o godz. 9:28
  „… ale jak ktos jest slepy to widzi tylko dwie. No wiec zaczne pouczac tych ktorzy sa ciemni jak tabaka …”, dzięki za odpowiedz.

  Co do Rosjan, zrobili przysługę „polskim patriotom”, by nie musieli taszczyć dup z dalszej odległości do Katynia i pozwalali im na lądowanie na nieczynnym lotnisku w Smoleńsku.

  W III RP zaczęło się gdy Sikorski był MON u Kaczora i tak zmieniał członków Komisji Przetargowej d/s kupna samolotu dla VIP, tak by zaakceptowali nie nadający się do tego Embraer. Sam to potwierdził kilka miesięcy temu, mówiąc, ze Embraer jest zły i trzeba kupić nowe samoloty dla VIP.

  Tusk dał 350 mln. Sikorskiemu na przewał kupna bez przetargu Embraer długo przed Smoleńskiem. Ten kupił od razu symulatory lotów dla Embraer. Wiec MON Klich nie miał kasy na szkolenie pilotów TU 154, dlatego na remont Tutki wybrano firmę tańszą bez szkolenia pilotów na symulatorach. Jak przystało na psychiatrę, szkolił ich na symulatorach lotów Embraer !

  Dodatkowo w 36 pułku panowały „porządki” jeszcze z czasów MON hr. Komorowskiego, który twierdził, ze polscy piloci powinni latać na drzwiach od stodoły. Dlatego nagminnie fałszowano dzienniki lotów, nie tylko w 36 pułku.

  Marcinku, gdybyś był bardziej obrotny to sam byś sobie to znalazł na Necie, lub w „Skrzydlata Polska” itp

 23. @ aps
  „Wielkość kraju polega też na tym, że jest się w stanie powiedzieć: tak, to nasz bajzel zawinił. To nasza wyłączna sprawa, nasz spektakl, Ruscy posłużyli tylko jako dostarczyciele kulis.”
  Nie wiem czy bajzel moze swiadczyc o wielkosci kraju? Paradoksem jest to ze
  gdyby ta katastrofa miala miejsce gdziekolwiek indziej, na przyklad w Gruzji, nikt by nie dopatrywal sie jakichs machinacji, wrak znalazlby sie szybko w Polsce, a ciala by byly poddane sekcji zwlok w Warszawie. I tu jest ta roznica. Wrak juz jest w hucie, na miejscu brzozy powstal salon samochodowy. Jestesmy w domu.
  Ograli nas, tylko ktos jest temu winien. Mysle ze obydwaj wiemy kto.

 24. @ Adam 2222
  Ja wcale nie twierdze ze sie z tym co piszesz nie zgadzam. Staram sie zrobic eksperyment myslowy (niepopularne w Polsce) jak by sie zachowaly Niemcy gdyby 96 osob na czele z cala prezydencka swita rozbili sie w Smolensku?
  Wiem ze ktos powie iz to nie mogloby sie przydarzyc, bo to czy tamto.
  Zalozmy jednak ze sie stalo. I tu juz nie bede dalej grzebal, odpowiedz sobie sam.
  Ja tylko powiem tak: byloby conajmniej kilka osob ktore podalyby sie do dymisji, dlatego ze nie stanely na wysokosci zadania ze katastrofa miala miejsce.
  Oczywiscie sledztwo wzielaby w swoje rece nowa ekipa nie pozwalajac na zadne mataczenie, bo te osoby nie mialyby zadnego wplywu na te sprawy.
  I tak mialo byc w Polsce, a nie jest, ale Wy tego nie widzicie. Co do roli Rosjan, czy innych Czeczneow, etc. to w zaden sposob nie wyklucza.

 25. Marcin
  26 października o godz. 6:56

  Niemcy przede wszytkim nie dopuscili by do takiego ba…u jak to zrobiono w Polsce.

  Nieco wczesniej byla podobna katastrofa w Polsce, w ktorej zginela cala grupa najwyzszej rangi oficerow, niestety nie wyciagnieto z tego zadnych wnioskow i sytuacja sie powtorzyla tym razem w Rosji.

 26. Po co likwidować ten zespół. Niech się dalej ośmieszają.

 27. Ja myślałem, ze Marcin to taki prost umysł, okazuje się że o żadnym umyśle, w jego przypadku, nie ma co mówić.
  Te brednie jakie tu wygłasza, są na poziomie wiejskiego głupka.

 28. Marcin !

  bzdziuuuuuuuuuuuuuuuuuu ! bzdziuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuuu !

 29. zamach smoleński jest bardziej prawdopodobny niż wypadek – co wynika z matactw i kłamstw tuska i jego klakierów, takich jak głupkowaty Deresz i z postawy putina; gdyby teraz tusk i reszta jego sfory miał wypadek i zginął w obcym kraju to podejrzenie zamachu byłoby oczywiste… a wypadek byłby tylko hipotezą

 30. sugadaddy
  Wejdź na blog Pana Kasprowicza, tam wygłasza dopiero brednie.

 31. Czego chcecie trolle, macie jakies pytania? Jak nie to nie zasmradzajcie dyskusji.

 32. @ otu
  „Niemcy przede wszytkim nie dopuscili by do takiego ba…u jak to zrobiono w Polsce.”
  Operujesz tutaj terminami: Niemcy, Polacy. Wlasnie dobrze powiedziane ze Niemcy by nie dopuscili. Powiedzmy bardziej dokladnie: kto? Oczywiscie osoby sprawujace wladze w Niemczech. W Polsce osoby sprawujace wladze dopuscily do jednej i do drugiej katastrofy i zeby bylo wszystko jasno: te same wladze.
  I nawet bym powiedzial iz takie rzady gdzie nikt za nic nie odpowiada bardzo odpowiadaja Polakom. Zobacz co sie dzieje na tym forum? Oni wybrali po dwoch katastrofach znowu PO i w szczegolnosci przywodce tej partii znowu szefem rzadu. Nic tylko pogratulowac doskonalego samopoczucia. Zastanawiam sie co jeszcze bedzie zanim ten elektorat przyjdzie po rozum do glowy i dostrzeze ze to wlasnie on jest winien a nie jakis tam Kaczynski, Macierewicz, czy moze Ronda, albo Binenda. Choroba ktora opanowala ten kraj raczej jest nie do wyleczenia. Chwasty zarosly ten kraj.

 33. Święta racja ! Przeciez każdy wie, że „jak rąbneło, to się złamało”, a tutaj jacyś naukowcy bredzą o symulacjach, obliczeniach, trajektoriach, kątach natarcia, wytrzymałościach materiałów i innych głupotach. A że przyjaciele Rosjanie tuż po katastrofie zmielili wrak to co z tego !? Jak go mieli niby przetransportować na lotnisko ? Gadanie, że nie przeszukali dokladnie terenu. A my niby święci jesteśmy ? Każdy naród ma jakieś przywary, ani są nieco niedokładni. Czepia się Macierewicz, że serce Wassermanowi wszyli w nogę. Co za problem, przecież on i tak już nie żył ! Marudzenie o niedostarczeniu jakiś czarnych skrzynek, nagrań z wieży kontroli lotów, niezwróceniem wraku itd, itp., etc., to i tak każdy wie, że to szukanie dziury w całym. My słowianie musimy wszak mieć do siebie odrobinę zaufania, prawda Panie Deresz ?

 34. „…z zespołem Antoniego Macierewicza, który bada jak doszło do katastrofy smoleńskiej.” – pisze Autorka.

  Nie jeste celem komisji Macierewicza badanie czegokolwiek; Celem Macierewicza i całej tej komisji jest UDOWODNIENIE, że w samolocie miał miejsce wybuch (liczba nieistotna), czyli, że doszło do zamachu.

  Oni nic nie „badają”. Oni usilnie szukają możliwości wciśnięcia ludziom bajdy o „wybuchu” i „zamachu”.

 35. usuwac, likwidowac?
  odetchnac, zdystansowac sie od „meksyku”, ktory jest w kazdym z nas;
  czego pani( i nam wszystkim na tej planecie) najserdeczniej zycze…

 36. obecnie widze, z perspektywy diaspory, dwie platformy w polsce:
  jedną zwą obywatelską, a drugą – smolenską;
  struś kontra feniks, a narod pośrodku: co z tego wyniknie?

 37. „Przykro to powiedzieć, ale kierownictwo Sejmu rozkłada w tej sprawie bezradnie ręce. Mam wrażenie, że Pani Marszałek i jej zastępcom brakuje politycznej odwagi, by zlikwidować ten zespół. Nie można już pozwalać na to, by cały Sejm swoim autorytetem autoryzował szaleństwa Macierewicza, jego pseudoekspertów i całego zespołu.”
  Może Pani, absolwentka politologii, zechce zajrzeć na scholar.google.com
  aby tam dowiedzieć się czegoś więcej o „pseudoeskspertach”. Uzyskane tam informacje proszę skonfrontować z „tablonewsami” i wyrobić sobie własne zdanie na temat kondycji mediów.

 38. Uważam, że to jest skandal, że pieniądze podatników idą pracę ludzi, którzy okłamują i nie mają pojęcia o tym co robią. Ich działania nie służą odkrycia prawdy tylko manipulowaniu;/

css.php