Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

21.08.2014
czwartek

Kolejne krzyże w Sejmie?

21 sierpnia 2014, czwartek,

Robert Biedroń oburzył się ostatnio na swoim profilu na Facebooku: „Kolejne krzyże pojawiają się w salach komisyjnych Sejmu. Kto wydaje pozwolenia na powieszenie? Czy ja też mogę sobie wieszać co chcę w tych salach? Coraz dziwniej się robi”. O co chodzi z tym krzyżem?

Krzyż wisi w sali, w której odbywają się posiedzenia komisji, już dobrych kilka lat. Dłużej niż poseł Robert Biedroń jest posłem. To dziwne, że poseł tak wyczulony na symbole religijne wieszane w miejscach publicznych wcześniej go nie zauważył.

Przy okazji warto wspomnieć, że sala z krzyżykiem znajduje się w XIX-wiecznym budynku, w północno-wschodniej części zespołu sejmowego. W okresie międzywojennym był on siedzibą Senatu, a po wojnie – Kancelarii Rady Państwa. Były plany zaadaptowania go na muzeum parlamentaryzmu, jednak po zakończeniu w 1992 roku prac remontowych zapadła decyzja, że będą w nim obradować komisje sejmowe.

Wracając do krzyża. Wisi on już ponad 10 lat w sali numer 18, w budynku komisji sejmowych, dzięki inicjatywie Ligi Polskich Rodzin. Pamiętają Państwo tę partię? Przewodził jej przez długi czas Roman Giertych, była w koalicji z PiS i Samoobroną.

Wiem, trudno ten czas zapomnieć, choć pewnie wielu by chciało. Kancelaria Sejmu przydziela klubom parlamentarnym sale, w których te, kiedy nie ma posiedzeń komisji sejmowych, mogą organizować posiedzenia klubów, spotkania, konferencje. Za wystrój tych pomieszczeń i za ich techniczną obsługę odpowiada Kancelaria Sejmu. LPR krzyż w „swojej Sali” powiesiła dobrowolnie.  Liga swoją sejmową karierę zakończyła po dwóch kadencjach w 2007 r., ale – jak dowiedziałam się w Sejmie – krzyż pozostał, „ponieważ nikomu to nie przeszkadza”.

Teraz zaczął chyba przeszkadzać Robertowi Biedroniowi. Być może po sejmowych wakacjach podejmie poselską interwencję w tej sprawie.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 45

Dodaj komentarz »
 1. I bardzo dobrze krzyży nigdy za mało. A obok powinny wisieć najświętsze serca Jezusowe.
  Tylko laikacie nie pomyl naszego z (tfu!) prawosławnym albo jeszcze jakim (tfu!) innym.
  A jak już krzyże zawisną to będzie całkiem jak u mnie w ośrodku.
  Biedronia zakwateruje się z Gowinem, Hoffmanem i Pawłowicz i będzie porządek.
  Hosanna i Alleluja.

 2. Brak slow na glupote i pozorna bezsilnosc.Jest premier,jest prezydent-czy ich nie ma?
  Polska to kraj stojacy wciaz na glowie…
  Kiedy nareszcie oddzieli sie panstwo od kosciola?

 3. należy całkowicie okrzyżować parlament, dwa krzyże to o wiele za mało.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. na zdjeciu Jezus jest monitorowany 🙂

 6. Poseł Biedroń ma rację, ale on jeden wiosny nie uczyni. Polska to ciemnogród. Pasujemy do Unii jak kwiatek do kożucha. Pytam wraz z innymi, gdzie Prezydent, Premier no i Pani Marszałkini.Co za ch… zajmuje się chrystianizacją sejmu. Sejm ma chyba jakiegoś administratora, a i regulamin wystroju też by się przydał. Nie mówcie mi tylko, że krzyże nie oszpecają. Jest ich tak dużo, że zaśmiecają ten kraj.

 7. I między innymi za to gościa szanuję. To ma być sala sejmowa świeckiego państwa czy kościół, czy sejm państwa wyznaniowego? Bo już się gubię. Krzyże są obrzydliwe.

 8. A ja mysle ze na czubku kopuly jemu powinnie stanac taki jebitny krzyz na 5 metrow, bo caly ten Sejm to jedna wielka watykanska klika I zgromadzenie dewotow. Powinni rozpoczynac obrady od wielkiej modlitwy , a nie stukania laska marszalkowska. A Kopacz powinna przywdziac czarna chuste na leb , jak Suchocka w Watykanie.

 9. Komsomolskaja Prawda (przepraszam: Polityka) pisze: „Wracając do krzyża. Wisi on już ponad 10 lat w sali numer 18, w budynku komisji sejmowych, dzięki inicjatywie Ligi Polskich Rodzin. Pamiętają Państwo tę partię? Przewodził jej przez długi czas Roman Giertych, była w koalicji z PiS i Samoobroną.”

  A czy przypadkiem nie było tak: „W nocy z 19 na 20 października 1997 posłowie Akcji Wyborczej Solidarność i Unii Wolności podpisali umowę koalicyjną. Nocą, po zakończeniu posiedzenia klubu AWS[1], Tomasz Wójcik z pomocą posła Piotra Krutula powiesili krzyż na ścianie Sali Posiedzeń Sejmu (poseł Wójcik podczas mocowania krzyża spadł z oparcia fotela marszałkowskiego, którego użyto z powodu braku drabiny). Całe zdarzenie zostało zarejestrowane przez kamery filmujące Salę Posiedzeń.” http://pl.wikipedia.org/wiki/Krzy%C5%BC_sejmowy

  Czyżby zatem Liga Polskich Rodzin już istniała, kiedy jeszcze nie istniała? I czyżby ci z AWS-u i Unii Wolności to nie Kuroń, Geremek, Mazowiecki oraz wielu, wielu, którzy dziś w PO… Czego zatem się nie zrobi dla propagandy…

  Ps. Przepraszam, nie propagandy, a Propagandy.

 10. To może niech pan Biedroń powiesi sobie durszlak a ja, jak kiedyś zostanę posłem to będę wszędzie rysował pentagramy 🙂 Czemu tak katolikom zwykłego szacunku do innych brakuje? Każdy musi chodzić do kościoła i modlić się do boga? Jesteście z tymi krzyżykami, jako katolicy, gorsi niż Świadkowie Jehowy. Nie narzucajcie się tak z tą swoją jedynie słuszną religią to może was ludzie zaczną akceptować.

 11. Jedyna rzecz ktora udała się PO przez 7 lat to wieszanie i stawianie krzyży i beneficje dla czarnych kosztem obywateli.Amen !

 12. @atalia polecam przeczytac raz jeszcze ten tekst. Autorka opisuje sytuacje powieszenia krzyza „W SALI NR 18, W BUDYNKU KOMISJI SEJMOWYCH” a to jest inna sala niz SALA POSIEDZEN SEJMU. pozdrawiam

 13. @ Konrad: jestem za pentagramami stanowczo , moj glos masz 🙂

 14. „Świeckie” państwo.

 15. Krzyż w Polsce jest jedynie przez zasiedzenie. 10 i więcej lat na ścianie to i mu się należy. Mimo że łamie to konstytucję. 10 lat wisi i już. …

 16. Maciej
  21 sierpnia o godz. 14:51

  Istotnie, co jednak nie zmienia problemu: propaganda komsomolskoj prawdy – dokładne opisanie marginalnej sprawy (krzyż poza salą plenarną i pisowcy), a bagatelizowanie sprawy głównej (krzyż w sali plenarnej i peowcy).

 17. Czyżby obecność Chrystusa w Polskim Sejmie była niepożądana? Czy być może komuś przeszkadza polskość jego matki Królowej Polski?
  Za co ci lewacy tak strasznie nienawidzą dobra i miłości? Czyżby gryzło ich sumienie z powodu masowego zabijania nienarodzonych dzieci i obecnej ustawy pozwalającej na ich zamrażanie przed śmiercią?

 18. Ma pan rację panie Włodzimierzu, my wielbimy najświętsze serce jezusowe, dążymy do świętości a im przeszkadza polskość jego matki. Oj chciałabym ich dostać do mojego ośrodka.
  To zamrażanie najgorsze! Siedzą w okropnym zimnie, czasem kilka lat.
  Niech najwyższy pana prowadzi.

 19. Z Włodka widzę przedni jajcarz 😀

 20. „Polska to ciemnogród. Pasujemy do Unii jak kwiatek do kożucha.”

  Przepraszam, ale naiwnością jest spodziewać się, że wszędzie indziej w Unii obywatele mają otwarte umysły i są wolni od przesądów. Unia jest bardzo barwnym konglomeratem i Polska bynajmniej nie jest sama w czołówce krajów zdominowanych religią.

 21. Mnie bardziej przeszkadza karykatura czlowieka, jaka jest Biedron. Cwiercinteligent, o umysle i mentalnosci niedorozwinietego dziecka.

 22. A w czerwonym tramwaju „Polityki” kolejny temat religijny.Tygodnik „Polityka” to teraz najbardziej religijne pismo w Polsce.Polska jest jedynym krajem na Swiecie gdzie openly gay politcian zajadle, zawziecie i programowo, jeszcze ze wskazowkami XX zjazdu KPZR, atakuje inny swiatopoglad.Sluchaj wiec cala czerwona zarazo. Krzyz w Sejmie byl uczczeniem wizyty najwiekszego Polaka w historii, papieza Jana Pawla II.Czlowiek ten walnie przyczynil sie do wywiedzenia swojej ojczyzny z domu sowieckiej niewoli. Bez niego ani Wy wszyscy, ani Biedron, ani bardzo religijna „Polityka” nie moglibycie sobie tak hasac bezkarnie.Wogole nigdy by do tego nie dopuszczono.Zamiast tego czytalibyscie artykuly o zniwach, wykopkach, imperializmie amerykanskim i o przesladowaniach ludu pracujacego miast i wsi calej Afryki.Nikt sie nie spodziewa po Was zadnej wdziecznosci bo o to zawsze trudno w polityce. Tylko pamietaj czerwona zarazo czym sie skonczylo 50 lat rzadow bardzo niereligijnego ustroju.Czerwona zarazo idz zajmij sie czyms pozytecznym, sadzcie drzewa moze tak jak Wasz Prezydent.Religie i ekonomie zostawcie innym bo inaczej znowu skonczy sie Stalinem, Mao i Pol Potem.

 23. @superdxziad – musisz zrozumieć, że to są twoje przekonania i nie możesz ich narzucać nikomu innemu. Biedroń nie nalega, żebyś zakochał się w mężu sąsiadki i z nim zamieszkał, dlaczego ty nalegasz, żeby każdy szanował Wojtyłę i twoje religijne bajeczki? Nie rób drugiemu, co tobie niemiłe! Choć zdaję sobie sprawę, że to wezwanie zostanie niezrozumiane.

 24. Biedroń boi się krzyża, jak diabeł święconej wody.

 25. Kiedyś przeczytałem, że prezes NIKE miał ambicję by logo tej korporacji ,,swoosh” był jak najbardziej wszechobecne. Najlepiej by było na wszystkim. Spowodowało to reakcję zwrotną – że ów ,,swoosh” jest po to by oznakować wszystkich idiotów. I tak samo z krzyżem – wszystkie ciemniaki, tępackie prawactwo także musi mieć swoje logo. A krzyżyk w swej prostocie i łatwości do zastosowania świetnie do tego nadaje.

 26. Kiedy będą krzyże w sejmowych wychodkach? Przypominałby przecież, że masturbacja to grzech.

 27. A może by tak podzielić kulę ziemską na pół. Na lewo niewierzący na prawo wyznawcy wszelkich bogów i świętości. Na granicy postawi się pastuch elektryczny i niech się dzieje !.

 28. slawczan
  22 sierpnia o godz. 9:32

  „wszystkie ciemniaki, tępackie prawactwo także musi mieć swoje logo”

  Ps. Pozdrowienia od sierpa i młota. A, miło mi, że katolików: Tuska, Kopacz, Borusewicza i Komorowskiego (słowem, pupili „Polityki”) – nazywasz ciemniakami i tępackimi prawactwami.

 29. Sprawa tak poważna ,że aż strach pisać.Fanatyzm religijny ma na całym świecie jeden cel.Udowodnić i wprowadzić do życia państwowego ,że wyznanie jednej grupy ludzi jest jedynie słusznę i popierane przez Stwórcę.Realizacja celu ma różne metody i sposoby..Na wschodzie twarde, z obcinaniem głów niewiernych.Nasz katopolizm na razie tego nie czyni ale nęka dzieci urodzone z in vitro szukaniem bruzd na głowach.I to może być gorsze dla ofiar ,które żyją i doswiadczają upokorzenia.Natomiast nasi katopolicy czują się dobrze pod łaskawym okiem hodowców danieli.Bo pogarda do takiego coś jest w cenie i daje przepustkę do katopolizmiego nieba.

 30. g-ww
  22 sierpnia o godz. 11:16

  Pozdrowienia od Kima, Fidela i Pota.

  Ps. To miłe, że ulubieńca „Polityki” Komorowskiego i Tuska masz za katola.

 31. Atali dostał w podbrzusze i jest jej miło.To podbrzusze to to katopolizm i katopolicy.I gdzie im tam do dżihadzistów.I dlatego mi nie jest miło.Jak nie masz argumentów to atakujesz premiera .Bo tak każe wódz i zbawiciel .Zdrówka i dalszej służby niesłusznej sprawie.

 32. Poprawiam -mi też jest miło.Dopóki nie zapukają o 6 rano.

 33. @Atalia
  Uważasz, że z nimi też pojechałem? To miłe. Bo uważam ich za gorszą kanalię od pisuaru i qrwinizmu. Wolę oglądać prawactwo saute a nie zamaskowaną podróbkę.
  Sierp i młot? Symbol bolszewizmu? Pudło. Przypominam, że Kuronie i Michniki atakowały tzw. komunę z pozycji lewicowych. Za to np. Stowarzyszenie Grunwald i ,,partyzanci” Moczara wydają mi się pre-pisuarami

 34. g-ww
  22 sierpnia o godz. 12:29

  O, pukają, pukają, tyle że „Polityka” milczy, bo teraz swoi pukają. A, zdejmują także buty, jeśli poprosisz…

 35. slawczan
  22 sierpnia o godz. 13:09

  O, to Kuroń nie miał sierpa i młotka? Hm, ale miał za to czerwoną chustkę, było z nią do twarzy, gdy tak sobie się ją zawiązywało na szyi.

 36. Nie dyskutujcie z produktami regionalnymi* typu superdziad itp.
  Z atalią natomiast można – nie za dużo – jego durnota każdemu poprawi samopoczucie; on bije na łeb nawet produkt regionalny.

  * jak ktoś nie wie, odsyłam do Mleczki – tak wygląda superdziad i jemu podobni.

 37. Superdziad
  22 sierpnia o godz. 6:20

  „Dom sowieckiej niewoli” powstał po domu niemieckiego terroru. Mundurowi hitlerowcy (najczęściej katolicy) mieli na klamrach od pasów napis „Got mit uns”.
  Odpowiednik JPII w czasach wojny popierał niemiecką ekspansję.
  W domu niemieckiego terroru, Polaków wytrzebiłoby się, żeby utworzyć „przestrzeń życiową” dla niemieckich chrześcijan. Funkcjonowały już pełną parą kombinaty eksterminacji słowiańskich podludzi.
  Rzeczywistość nie jest taka prosta Superdziadu.

 38. sugadaddy
  22 sierpnia o godz. 14:32

  sugadaddy odważnie, heroicznie, a nawet brawurowo opisuje samego siebie, cytuję: „moja durnota każdemu poprawi samopoczucie; ja biję na łeb nawet produkt regionalny”

  Hm, nie jest z tobą tak źle. W końcu, mógłbyś tak o innych napisać, a ty o sobie. No, ale sam siebie znasz najlepiej… Ja bym tak o tobie nie napisał, bo dobra z ciebie człeczyna i pełna serdeczności.

  Ps. Pozdrowionka od Pota.

 39. Caramba
  22 sierpnia o godz. 14:35

  No, jacy durnie, nie wiedzieli, jak dobrze być u Stalina? A może widzieli, co Stalin robi z takimi, jak oni, więc dlatego woleli Hitlera… Cóż, Stalin nie wybił kilkaset tysięcy niewinnych Polaków, dopiero Hitler…

  Ps. Dedykowane Carambie (Sabaton, „Got mit uns”)

  Spędziliśmy noc w szyku,
  Do bitwy maszerowaliśmy o świcie…
  Gotowi umrzeć za naszego króla
  Na polach Breitenfeld

  Strzelać bez rozkazu!
  Celować w armaty!
  Kontratak!
  Grzmot dział

  Bóg z nami!
  Gdy wszyscy stoimy zjednoczeni
  Wszyscy razem, Bóg z nami!

  W śmierci starego świata
  Zobacz początek imperium
  Sięgającego z dalekiej północy .
  Jesteśmy tu!

  Siódmego września
  Wypełniliśmy ich serca strachem
  Tego dnia atakowali siedmiokroć
  I siedem razy się wycofali

  Szarża kawalerii!
  Za sztandarem!
  Za królem!
  Niesiemy wolność!

  Przełamując linie
  Tysiące żołnierzy
  Walczą o życie życie
  Rodzi się legenda.

 40. Nie, nie uważam żeby warto było dyskutować z atalią. To nie jest dyskutant tylko pyskacz. Nie ma nigdy niczego do powiedzenia, czuje tylko przymus wstrzyknięcia porcji jadu tu i ówdzie. Głównym motywem atalii jest nienawiść do wszystkich i wszystkiego, czego dowodem są jego posty nieskończenie głupie, chamskie, prymitywne, pozbawione poloru, chropowate, niespójne i bełkotliwe. To jest poziom „rozmowy” panów z puszką najtańszego w brudnej łapie, za garażami.

 41. camel
  22 sierpnia o godz. 16:14

  Idealnie siebie samego charakteryzujesz. Ja bym tak o kimś nie potrafił napisać…

  Ps. Pozdrowienia od Pota.

 42. camel
  22 sierpnia o godz. 16:14

  Tak, uważam, że warto dyskutować a camelem. Camel to nie pyskacz jak atalia, a prawdziwy dyskutant. Zawsze ma coś ważnego do powiedzenia. Głównym motywem camela jest miłość do wszystkich i wszystkiego (nawet do atalii), czego dowodem są jego posty nieskończenie genialne, kulturalne, światłe, gładkie, koherentne, zrozumiałe. To jest poziom rozmowy dżentelmenów z lampką najdroższego Château Lafite Rothschild w wykwintnym lokalu.

 43. Sierp – no cóż, pierwotne narzędzie pracy żniwiarza (żeńca). Młot – no cóż, pierwotne narzędzie pracy np. kowala (wg legend ludu Ashanti tamtejsze Genesis wyglądało tak: Na początku Bóg stworzył Myśliwego, Kowala i Dobosza). Krzyż? No cóż, jako jedyny w tym zestawie od początku służył jedynie jako narzędzie egzekucyjne. Pozdrawiam Ataliusza, katolskich wszarzy nie pozdrawiam.
  PS. Czemu Ataliusz przytacza tekst… popierający słowa adwersarza – ni cholery nie pojmę. A przecież z Sabatonem można i tak (fragment):
  Sztorm nad Europą uwolniony
  Świt wojny, ścieżka zniszczenia
  Potęga Rzymu zostanie skruszona
  Spójrz, jak katolicy drżą!
  („Lion form the North”)

 44. PS. I jeszcze jedna zagadka: czemu Atalia pozdrawia od Garnka? Robi się ciekawie.

 45. Żeby jeszcze bardziej podkreślić związek państwa z kościołem zacznijmy wieszać w kościołach godło.

 46. Wlodzimierz
  21 sierpnia o godz. 19:59
  „Czyżby obecność Chrystusa w Polskim Sejmie była niepożądana? Czy być może komuś przeszkadza polskość jego matki Królowej Polski?
  Ależ straciłem tkwiąc lata w ateistycznym otępieniu. Będąc przekonanym, że korzenie polskiego ludu nad Wisłą i Wartą tkwią, aż tu Włodzimierz mnie oświecił, że z ziemi kananejskiej on się wywodzi. I niezrozumiały aramejski przekształcił w polszczyznę. A może źle go zrozumiałem? Czyżby ona, dziewica teraz i na zawsze, nad Wisłą i Wartą, albo na Podhalu niepokalanie poczęta była?

css.php