Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

5.11.2014
środa

Żony polityków PiS awanturują się w samolocie

5 listopada 2014, środa,

Hofmanowcy, jak nazywa się posłów z frakcji rzecznika PiS, i ich żony awanturowali się na pokładzie tanich linii lotniczych – donosi dzisiejszy „Fakt”. Ale prezes im wszystko wybaczy.

„Towarzystwo, już wsiadając, było podpite” – opowiada tabloidowi jeden z pasażerów Ryanair na trasie Warszawa-Madryt. Chodzi o Mariusza Antoniego Kamińskiego, Adama Hofmana, Adama Rogackiego i europosła Dawida Jackiewicza wraz z żonami.

Ponieważ picie wniesionego alkoholu na pokład jest zabronione, stewardesa zwróciła pasażerom uwagę i poprosiła o oddanie butelek. Anna Jackiewicz z Joanną Hofman miały krzyczeć, że to są ich prywatne rzeczy. Według świadka zdarzenia doszło do przepychanek, a żona europosła Dawida Jackiewicza podobno złapała stewardesę za łokieć. Stewardesa poszła ze skargą do kapitana i dopiero po jego interwencji grupa podróżnych miała się uspokoić.

Joachim Brudziński, poseł PiS, który rywalizuje z hofmanowcami o wpływy u prezesa, określił zachowanie żon polityków jako naganne. – Żony moich kolegów nie powinny się tak zachowywać. Przeprosiły za to zarówno stewardesy, jak i kapitana. Ja mogę wyrazić tylko swój żal, że w ogóle do takiej sytuacji doszło – mówił Brudziński w porannym programie Radia Zet. Ciekawe, że winą za całe zdarzenie Brudziński obarcza tylko żony kolegów, tak jakby panów posłów na tym pokładzie nie było.

Niektórzy po „publikacji Faktu” już wieszczą koniec partyjnej kariery hofmanowców. Ja się pod tym nie podpiszę, bo już nie takie wyskoki były Adamowi Hofmanowi i spółce wybaczane. Przed tą samolotową prezes mocno przymknął oczy na wpadkę Hofmana z jesieni zeszłego roku, kiedy na Podkarpaciu chwalił się pracownicom biura wielkością swojego przyrodzenia. Prezesowi nie przeszkadzało też to, że Mariusz Antonii Kamiński zostawił swoją żonę z dwójką dzieci i ożenił się z byłą pracownicą biura PiS (też leciała tym samolotem).

Po podkarpackim skandalu obyczajowym wielu posłów PiS, oburzonych zachowaniem swojego rzecznika, apelowało do prezesa o podjęcie dyscyplinujących działań. Ale prezes zamiast rozliczyć tamtą aferę, powiedział na posiedzeniu  klubu: „Jako dowódca wolę mieć wojsko rozpite, ale waleczne, niż grzeczne i ostrożne”.

Na pokładzie tanich linii lotniczych wojsko okazało się i rozpite, i bardzo waleczne.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 12

Dodaj komentarz »
 1. Oj, nie mają ci nasi politycy (Rokita, Protasiewicz, Hofman i spółka) szczęścia do podróży samolotami. Może lepiej byłoby gdyby popijali u nas w kraju, przynajmniej kac byłby lokalny a nie międzynarodowy.

 2. Ciekaw jestem reakcji elektoratu PiS – partii w założeniu bogobojnej i kultywującej wartości rodzinne – na fakt, że jej prominentni funkcjonariusze, zamiast wizyt na grobach najbliższych, wybrali weekendową pijatykę w Madrycie

 3. Dlaczego mnie bawią takie historyjki..?? Bo na złość to szkoda sił.. Za pierwsze przewinienie powinna być żółta kartka.. Za drugie – czerwona albo pięć minut poza boiskiem.. Ale nie.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Ale badania profesora Izdebskiego zdają się potwierdzać opinię Hofana wyrażone poprzednim razem

 6. Ciekawe, czy gdyby, któryś z tych rozpitych rycerzy został powalony na ziemię ciosem w ryj przez jakiegoś niepijącego kozaka, to czy prezes dokonałby odpowiedniego replacementu w ramach selekcji pozytywnej (lepszy silniejszy i niepijący) ??? 🙂

 7. Jakie społeczeństwo – tacy politycy. Wybrać lepszych – ale skąd ich wziąść?

 8. I jak tu nie wierzyc w stereotyp Polaka, ktory lansowany jest w zachodnim kinie.

 9. @ sugadaddy: w USA „towarzystwo” bylo aresztowane i wyslane na terapie do Gantanamo 🙂

 10. Szmatlławce szukają durni do czytania.Co napiszą jak prokurator udostępni nagrania z wszystkich kamer ,i wykaże ze policjanci byli trzeżwi a poseł ,ten teraz od Mikkiego ,nawalony jak stodoła.? Nie dziwię się im ,bycie na codzień z psychopopaprańcem doprowadza do dramatycznych przeżyć ,dlatego piją.Natomiast skundlili się do wiwatu ,chlejąc wsamolocie, zamiast być na grobach bliskich.A co na to ojczulek z Torunia i bogobojny poseł z tego miasta.?

 11. Dodam ze smutkiem ,że samolot powinien z nimi lecieć na Wawel a nie uciechy do Madrytu.I co na to Jaroslaw Wielki ?

 12. Dzięki awanturującym się posłom i radykalnym odcięciu się PIS Jarosław zdobył dużo więcej głosów 🙂

css.php