Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

26.01.2015
poniedziałek

Kidawa-Błońska szykuje się na rzeczniczkę Kopacz

26 stycznia 2015, poniedziałek,

To Małgorzacie Kidawie-Błońskiej premier Ewa Kopacz zaproponowała, by została rzeczniczką jej rządu. Mimo że chodzą pogłoski, że panie za sobą nie przepadają, zawarły koleżeńską umowę.

Kidawa-Błońska miała obiecać premier, że jeśli ta nikogo innego nie znajdzie, to z bólem serca, ale przyjmie propozycję. Poszukiwania trwają, ale wiele wskazuje na to, że to właśnie była rzeczniczka rządu Tuska zostanie twarzą rządu jego następczyni.

Najpierw Kidawa-Błońska zarzekała się, że „czas na nowe osoby”, że nie będzie rzecznikować. Jednak już w sobotę w TVN24 mówiła, że „premierowi się nie odmawia”. Po zeszłotygodniowej aferze w najbliższym otoczeniu Kopacz i niespodziewanych trzech dymisjach to właśnie jej premier powierzyła tymczasowy nadzór nad Centrum Informacyjnym Rządu.

Małgorzata Kidawa-Błońska jest w partii lubiana i daje gwarancję Kopacz, że nie narazi jej na jakiekolwiek wizerunkowe straty. A to już bardzo dużo, patrząc na doświadczenia Kopacz z Iwoną Sulik.kopacz kidawaTymczasem od początku tygodnia najbliższe otoczenie premier, mocno przewietrzone, rozpoczyna medialną ofensywę. Ewa Kopacz wystąpiła dziś w radiowej Jedynce, Sławomir Nitras w RMF FM u Konrada Piaseckiego, a Michał Kamiński u Moniki Olejnik.

Zrobią wszystko, żeby nadrobić mocne procentowe straty Kopacz i jej rządu. Ta komunikacja jest ważna. Ale główny problem komunikacyjny leży w samej Ewie Kopacz, która talentem i charyzmą Donalda Tuska raczej nie dogania.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 8

Dodaj komentarz »
 1. Niech sie p. Kidawa-Błońska nigdzie nie szykuje, chyba że na emeryturę. Mam nadzieję, że p. Kopacz nie skorzysta z „życzliwej podpowiedzi’.

 2. Pani Aniu.Ja uwazam ze p.Kidawa nie powinna zostac rzecznikiem a to z powodu jej braku umijetnosci rozmowy w trudnych /pyskowkach/ sytuacjach wizerunkowych.Najlepszym bylby Michal Kaminski.Uwazam ze PO powinna wysegregowac osoby zdolne do dyskusji i tylko takich wysylac do nieprzychylnych stacji tV, gdzie nie maja oni szans na przebicie z wiadomych powodow ,lub zabronic im tam udzialu.A tak na powaznie to Wy Kobiety Polskie
  nie za bardzo popieracie Kopacz,bo baba.Ale inna tez Wam by sie nie podobala,to pewne

 3. Ale się będzie działo?
  Polacy wstrzymują oddech.
  Pani Zosia a może Basia…

  PO jak zwykle ma problemy głównie ze sobą.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Konsekwencja do pozazdroszczenia .Dalej prze na kobiety.Uraz jakiś ,czy co?

 6. Posłanka Kidawa – Błońska była już rzecznikiem rządu, przy okazji sekretarzem stanu w kancelarii premiera. Bardzo szybko przestała być rzecznikiem, ale sekretarzem stanu jest nadal. Co tam robi? Może w ramach lojalności powinna wesprzeć Kopacz ?

 7. kamiński – neofita platformiana… jak można tego typa poważnie w tej partii traktować? to niesmaczne!

 8. Michała Kamińskiego nie można nazwac neofitą.Ma za sobą szlak polityczny pełen znaczacych,niekiedy kuriozalnych osiągnięc.Spin doktor.który potrafił zrobic Jarosława Kaczyńskiego premierem RP.Premier Kopacz może wiele skorzystac na jego obrotności i zdolności wylizania każdego „g”.Głownie jednak ,zatrudniajac MK ,likwiduje zagrożenie,że MK mógłby znów uczynic JK premierem RP .

 9. Artykuł jak zawsze najwyższych lotów. Miło coś w pracy przeczytać na temat i rzeczowo opisane. Z niecierpliwością czekam na nowe artykuły 🙂

css.php