Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

30.01.2015
piątek

John Godson ludowcem

30 stycznia 2015, piątek,

Przejście Johna Godsona do klubu PSL to dość brzydki interes polityczny, więc zamieszani w tę sprawę robią wszystko, by go ładnie opakować.

Przypomnijmy, że John Godson pożegnał się z Platformą Obywatelską latem 2013 roku. Mówił wtedy: „Będę lepiej się czuł jako poseł niezrzeszony niż jako poseł z ramienia Platformy Obywatelskiej”. Odszedł ze względu „na dysonans, szczególnie w sprawach światopoglądowych”.

Teraz, niczym syn marnotrawny, wraca na koalicyjne łono. W PSL w sprawach sumienia nie ma dyscypliny – argumentuje swoją decyzję.

Więc poseł Godson we wszystkich sprawach światopoglądowych (nie czeka nas w tej kadencji zbyt wiele takich rozstrzygnięć) będzie sobie głosował jak zechce. Ale jak się zachowa, jeśli rządząca koalicja przegłosuje coś nie po jego myśli? Choć Godson woli o tym nie mówić, to jako poseł koalicji będzie za te decyzje współodpowiedzialny. Tylko jako poseł niezależny mógłby umywać od nich ręce.godsonJohn Godson pamięta, że już jesienią odbędą się wybory parlamentarne. A bardzo chce być posłem. Ostatni test popularności – kiedy kandydował na urząd prezydenta Łodzi – nie poszedł mu najlepiej. Dostał tylko 4 proc. głosów, postawiło na niego trochę ponad 9 tysięcy ludzi. To za mało, by dostać się do Senatu albo Sejmu. Powiedzmy wprost: John Godson dołączył do klubu PSL, bo dostanie pierwsze miejsce na liście PSL do parlamentu. I powinien uczciwie to przyznać.

A po co ludowcom ten transfer? W tej kadencji otworzyli drzwi aż dziesięciu uciekinierom z Twojego Ruchu. Pamiętamy, z jakimi hasłami ludzie Palikota zaczynali swoją karierę przy Wiejskiej: zdjęcie krzyża, liberalizacja prawa aborcyjnego, legalizacja związków partnerskich. Pod skrzydłami PSL już w tych sprawach zamilkli, ale PiS z pewnością im to w kampanii wypomni.

Ciekawe, jak się John Godson czuje w jednym klubie z Arturem Dębskim (byłym posłem TR), który w ankiecie przeprowadzonej przez TOK FM na pytanie, czy opowiada się za legalizacją związków jednopłciowych i adopcją dzieci przez pary homoseksualne, dwukrotnie odpowiedział – tak.

W kampanii wyborczej PSL będzie Godsona potrzebować – poseł zawalczy o głosy konserwatywnego, wiejskiego elektoratu, któremu ten polityczny zaciąg z Twojego Ruchu wydaje się nie do przyjęcia. Walka o tych wyborców znów będzie zacięta. Ludowcy pamiętają, że w wyborach parlamentarnych w 2011 r. PiS wygrał na wsi niewielką przewagą głosów. John Godson ma te straty zminimalizować.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 8

Dodaj komentarz »
 1. Pani to ma poczucie humoru.
  Godson ma wieś zmobilizowac do głosowania na PSL.
  Czy Pan Godson o tym wie ?
  A przecież wieś odwiecznie prapolsko katolicka wie od zawsze ,że Zielonoświątkowcy to element obcy w prapolskości katolickiej.

 2. Eee tam: ma wzór – p. premier Kopacz: ZSL-UW-PO
  Tusk – KLD-UW-PO

 3. Godson ze srebrna tacka jako fagas Piechocinskiego bedzie teraz wizytówki koalicjantów in spe odbieral i swojemu Panu zanosil !?? Co na to Kosciuszko !??

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Pani Redaktor, pytanie brzmi nie „Co zyska na tym John Godson, a co PSL jako partia?”
  Pytanie brzmi tak: Co zyskają na tym wyborcy?
  Zadając pytanie po swojemu, niestety legitymizje Pani partyjne gierki. Naprawdę nie widzi Pani, że takie kupczenie miejscami pracy w Sejmie, opłacanymi przecież z pieniędzy podatnika, jest delikatnie mówiąc niestosowne?
  Zadajmy też jeszcze inne pytania: Co pan poseł Godson zrobił dla kraju? Dla Sejmu? Dla swojego okręgu wyborczego? Jakie ma podstawy do tego, żeby się ubiegać o kolejną kadencję. Jezus mu tak kazał??
  Czy znaleźliśmy się już w punkcie, w którym dla własnej korzyści partie zaczną na jedynki wystawiać konie?

 6. Jeden poseł m,musi być z mozliwością ściągnięcia do nas w sprawie zwracania nieboszczykowm życia.Problem gdzie indziej.PSL jak Samoobrona przyciąga do siebie wirusy aby go zjadły i rzuciły na śmietnik historii.

 7. Zaściankowy Godson doskonale do PSLu pasuje.

 8. PSL to najlepszy wybór dla każdego złodzieja. Kradną najwięcej, mając zapewnioną pełną bezkarność, bo to od nich zależy, czy PO (lub PiS, jeśli wygra) utrzyma się przy władzy. To PSL rozwaliło polskie górnictwo – większość członków zarządów spółek górniczych wywodzi się z tej złodziejskiej bandy. To PSL rujnuje finanse państwa za pośrednictwem organizacji przestępczej o nazwie KRUS. To PSL poprzez korupcję i nepotyzm trzyma władzę w powiatach i gminach, co umożliwia mu przewały na unijnych dotacjach, których marnotrawienie jest jedyną naprawdę dobrze rozwijającą się dziedziną polskiej gospodarki. To działacze PSL w ciągu najbliższych kilku lat ustawią swoje rodziny do piątego pokolenia naprzód, rozkradając ostatnie miliardy z Unii.

  Tak po ludzku wybór Godsona jest całkowicie zrozumiały – jako kandydat niezależny nie ma szans, a konieczność poszukania sobie uczciwej pracy jest dla polskiego posła gorsza niż śmierć, bo nigdzie poza Sejmem nie da się zarobić 10 tysięcy, nic nie robiąc, na niczym się nie znając i nie ponosząc za nic odpowiedzialności. Tylko jak się ma do tego przykazanie „nie kradnij”?

 9. Zwykły cwaniak ten Godson; w końcu pochodzi z Nigerii, gdzie takich jak on nie brakuje.

css.php