Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

9.02.2015
poniedziałek

Nowy senator PiS „blisko związany z Kościołem”

9 lutego 2015, poniedziałek,

Czesławowi Ryszce wystarczyło 8541 głosów, aby odebrać PO mandat senatorski, zostawiony przez Elżbietę Bieńkowską, kiedy ta została unijnym komisarzem. ryszkaKandydat PO Michał Gramatyka zdobył o połowę głosów mniej. Bieńkowska na senatorski mandat zapracowała 40 tys. więcej głosów, niż w ostatnią niedzielę zdobył Ryszka. Jego zwycięstwo nie zmienia układu sił w Izbie Wyższej Parlamentu: PO – 61 mandatów, PiS – 32, PSL – 2, SP – 1 oraz 4 senatorów niezrzeszonych (Kutz, Cimoszewicz, Borowski, Obremski).

Czesław Ryszka (rocznik 1946, ojciec trójki dzieci, był już dwa razy senatorem i raz posłem) z zawodu jest dziennikarzem. Współpracował z katolicka prasą: „Gościem Niedzielnym”, „Katolikiem” i „Niedzielą”. Miał swoje felietony na antenie Radia Maryja. Jest kawalerem Zakonu Rycerskiego Grobu Bożego w Jerozolimie.

Wiele mówią o nim jego senatorskie oświadczenia, które wygłosił w poprzedniej kadencji na następujące tematy (oryginalne tytuły): w sprawie kampanii przeciw Wyższej Szkole Kultury Medialnej i Społecznej w Toruniu; w sprawie obrażającej naród polski książki J.T. Grossa „Strach. Antysemityzm w Polsce po Auschwitz”; w sprawie planów wyeliminowania z polskich szkół wychowania do życia w rodzinie i wprowadzenie w to miejsce edukacji seksualnej; w sprawie finansowania przez Polski Instytut Sztuki Filmowej filmu „Antychryst”.

Jarosław Kaczyński, wspierając Ryszkę w tych ostatnich wyborach, mówił o nim: „Pan Czesław Ryszka to człowiek blisko związany z Kościołem, jest kimś, kto całe życie wspierał coś, co jest fundamentem naszego bytowania”.

Na najbliższych posiedzeniach Senat zajmie się ustawą ratyfikującą tzw. konwencję antyprzemocową. Wygląda na to, że PiS zyskał właśnie mocny i bezkompromisowy głos, który będzie przekonywał, że konwencja to samo zło.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 7

Dodaj komentarz »
 1. Reasumując, pan jest katolickim kawalerem z trójką dzieci?

 2. Czyli, pan Ryszka nie reprezentuje społeczeństwa, w tym nie wierzàcych, tylko własny światopoglàd.

 3. Jeden oszołom więcej jeden mniej. Co za różnica. I tak czeka ich los dinozaurów.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Czyż mam w kółko powtarzać, że w tym kraju niepotrzebna jest jakakolwiek władza oprócz kleru? DOŚĆ TEJ PIEKIELNEJ HIPOKRYZJI !!!

 6. Coś cieniutko panie Ryszka ! Jako publicysta Niedzieli, mocno wspierany z ambon
  uzyskał TYLKO nieco ponad 8 tys. głosów. To porażka. Nie warto być oszołomem
  typu Terlikowskiego. Nawiasem mówiąc pan „kawaler” Ryszka nie dogoni już pana T.
  w płodności, chociaż w publikacjach jest mu niemal równy. Wystarczy przeczytać ze
  dwa numery Niedzieli, aby włos zjeżył się na głowie co ta figura wypisuje i jakie ma
  poglądy Strach się bać !

 7. Jarosław Kaczyński, wspierając Ryszkę w tych ostatnich wyborach, mówił o nim: „Pan Czesław Ryszka to człowiek blisko związany z Kościołem, jest kimś, kto całe życie wspierał coś, co jest fundamentem naszego bytowania”.

  A cóż to za fundament , skoro wymaga wspierania przez taki mur oporowy?

 8. Wnioski.Ślązacy są ponad wyraz religijni.I jak proboszcz kazali to poszli i zagłosowali.A te liczby głosów ,to klęska proboszczów ,biskupów i kardynałów.Wiekszośc nie głosowała i to tylko oznacza , po 25 latach tzw demokracji klęskę 3RP.Jedyna wyjście ,tak jak w Belgii ,obowiązkowe glosowanie.

css.php