Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

11.05.2015
poniedziałek

140 darmowych kaw od Andrzeja Dudy

11 maja 2015, poniedziałek,

Andrzej Duda w poniedziałek o 7 rano na popularnej Patelni, czyli placu przed wejściem do Metra Centrum, rozdawał przechodniom kubki z kawą.

Można mówić, że to tani tani chwyt marketingowy. Już dawno wpadli na niego świetnie opłacani ludzie od PR jednej z największej sieci fast foodów, w którym o poranku można dostać darmową kawę. Ale trzeba oddać Dudzie, że był pierwszy, że przed Komorowskim i że znowu pokazał, że ma siły i że mu się zwyczajnie chce.

Bronisław Komorowski dopiero dwie godziny później wystąpił z propozycją zorganizowania referendum m.in. w sprawie JOW-ów.

Oto kilka obrazków z porannej kawy z Dudą:

Jak głosi napis na murze przy metrze: „Są w życiu narodów i państw zmagania…”. Andrzej Duda zmagał się ze zmęczeniem po nocy wyborczej. Wiele razy podkreślał w rozmowie z warszawiakami, że jest zmęczony, ale wstał dla nich rano. Przechodnie to kupili: – Jest taki jak my, też wstaje rano, też pracuje, a nie spoczywa na laurach – mówili.

fot. Anna Dąbrowska

fot. Anna Dąbrowska

Duda i jego wolontariusze rozdali 140 kubków gorącej kawy.

fot. Anna Dąbrowska

fot. Anna Dąbrowska

– Wszyscy idziemy do pracy. I w tym znaczeniu dosłownym, i w tym znaczeniu, że chciałbym, żeby wszyscy poszli do pracy. To znaczy: żeby ta praca była mówił Duda.

fot. Anna Dąbrowska

fot. Anna Dąbrowska

Media o 6.55 w gotowości czekając na kandydata Dudę… a później przeniosły się do Pałacu Prezydenckiego.

fot. Anna Dąbrowska

fot. Anna Dąbrowska

Kilkadziesiąt selfie z Dudą, które za chwilę lądowały na Facebooku. Duda czuje internet i chętnie pozował.

fot. Anna Dąbrowska

fot. Anna Dąbrowska

Nie tylko selfie, były też autografy. Dudzie lepiej wychodzi podpisywanie i fotografowanie się z przechodniami niż luźne rozmowy przy kawie.

fot. Anna Dąbrowska

fot. Anna Dąbrowska

Pracownik Miejskiego Przedsiębiorstwa Oczyszczania nie wyszedł z ciężarówki, ale chętnie przyjął kubek kawy podany przez Andrzeja Dudę. Policjanci i pracownicy metra nie napili się kawy z Dudą. Funkcjonariusze publiczni chcieli pozostać bezstronni.

fot. Anna Dąbrowska

fot. Anna Dąbrowska

Ojciec tej dziewczynki prosił Dudę, żeby zajął się polityką prorodzinną. Na niej samej ani kandydat, ani ta sytuacja nie zrobiły specjalnego wrażenia. – Będziemy działać, będziemy – obiecał Duda.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 10

Dodaj komentarz »
 1. Fajnie. Czekam na niejakiego Maciarewicza, bomby w Smoleńsku i na cały ten cyrk związany z PiS. Horrory tej partii nie odeszły. IV RP z mrokami zemsty jest zupełnie realna. Ludziska zdają się o tym zapominać. Ich wybór. Elektorat Kukiza jeśli poprze tego kandydata- przewiezie się serdecznie. Bo PiS chce władzy i zemsty nie reform. Ale nie będą to pierwsze głupawe wybory w Najjaśniejszej. Sama popularność sławetnych
  JOW-ów świadczy, że ludkowie nie bardzo orientują się, o co chodzi. Wprowadzenie ich skutecznie zabetonuje parlament dla 2-3 partii. Na lata. Wtedy- hulaj duszo! Piekła nie ma!

 2. To są ważne sprawy, bo media z nich robią ważne sprawy. Polityka staje się emocjonalna, bo tak nam w mediach mówią. To się nazywa socjalizacja. Czy ku mądremu? Nie sądzę.

 3. He he he mzak „PiS chce władzy…” a PO nie? Skoro jak to ująłeś JOW-y spowodują to co napisałeś to dlaczego nagle Komorowski widząc 20,5% do zagospodarowania obiecuje im referendum, po co czyż aby nie dla władzy? Śmieszni jesteście Wy zwolennicy PO-PiS-u. Dla Was real jest zero-jedynkowy swoja banda to raj na ziemi a przeciwnik to koniec świata a prawda zaś jest taka, że gdybyś naprawdę chciał normalności szukać to zarówno jednych jak i drugich trzeba byłoby zmieść w pył.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. A dobra była ta kawa?

 6. I co to PO zrobi teraz, gdy p. Komorowski tak ze wszystkim, co mówił Kukiz się zgadza, ze słowami wariata Niesiołowskiego „a kto to ten Kukiz? ” ? No co zrobi?

 7. Tadeusz, racja! Tylko, kogo w zamian? PO-PSL chyba się już nachapali! Przyjdą świeżaki- pustaki, będzie bal. Trzeba zabezpieczyć byt rodzinie i znajomym Królika. Władzę bierze się po to, aby z niej korzystać! Polska patologia władzy jest zupełnie w innych obszarach. One pojawiły się po stanie wojennym. To pomoc ówczesnej opozycji. Nie za darmo. Radzę prześledzić losy wejścia Otwartych Funduszy Emerytalnych. One pokazują, kto w Polsce rządzi…

 8. Przeglądając życiorys dr Andrzeja

 9. Przeglądając życiorys dr Andrzeja Dudy doszedlem do wniosku ,że ma wystarczające wyksztalcenie prawnik co dla polityka jest plusem ,doswiadczenie zawodowe I polityczne.

  Ogladałem urywkowo jego wystapienia.Dopiero jego wystep w Debacie z dziennikarzami w TVN -24 pokazal mi naprawde kim jest I jakie ma możliwosci.Wrażenie na mnie bardzo pozytywne wrecz zdobył moj glos bez wahania.

  Polska w koncu dorobila sie polityka w stylu zachodnim doskonale sie prezentujacego,wyksztalconego ,inteligebtnego wrecz blyskotliwego.Tak mogę napisac gdyż od 30 lat jestem wciagniety w życie polityczne w USA I wiem co tu prezentują politycy I jak to sprzedaja wyborcom.

  Moim marzeniem jest doczekac sie wiecej takich młodych politykow o poziomie dr Andrzeja Dudy I nieważne z jakich partii oni beda.

  Pokoleniu Okragłego stolu czas powiedziec dziekuje I odesłac ich na emeryture .Przykro to powiedziec ale 8 lat rządow tej ekipy położylo na barki mlodego pokolenia taki dług zaciagniety w bankach ,że mlodzi w tym przyszły Prezydent dr Duda beda mieli problem.

  Trudno dalej tolerowac ze zgrani politycy starszego pokolenia dalej zamierzaja siedzieć okopani na stołkach I niewiele w zamian dajac nadzieje na zmiane młodym Polakom.

  Tak wiec wybor dr Andrzeja Dudy powinien byc początkiem I bodżcem do wymiany tego zgranego garnituru polityków poczynajac od Bronisława Komorowskiego we wszystkich ugrupowaniach.

  Wprowadzenie otwartych prawyborow w partiach politycznych na wzor USA process ten znacznie by przyspieszylo.Forsowanie wyłacznie JOW -ów niewiele zmieni zas moze polożyc I zniechecić wyborcow.

  Jerzy Zakrzewski
  Palatine,Illinois

 10. Panie z USA! Słabo z orientacją w sprawach polskich. Szef dr. Dudy Jarosław Kaczyński- plus sześćdziesiąt lat. Wiceszef A. Maciarewicz- pokolenie około Magdalenki! 80 procent elektoratu dr Dudy to szczęśliwi beneficjenci systemu emerytalnego z PRL. Co do długów: skutecznie zaciągają je kolejne ekipy rządzących od czasów L. Wałęsy. Strasznie podoba mi się Pana pomysł wymiany zgranego garnituru polityków! Pis wreszcie odmłodzi kadry. A na poważnie, polska „klasa polityczna” jest do wymiany. Tylko na kogo? Duda, Kukiz i inni młodzi są pionkami. Bez zaplecza geriatrii są niczym. Tak jak prezydent, obojętnie jaki, któremu najlepiej wychodzi rola Wielkiego Strażnika Żyrandola.

 11. ,,Wszyscy idziemy do pracy” – A Pan Panie Duda to jakiej pracy tak ,,aktywnie” rano szedł? Bo na tym zakątku Śródmieścia wszyscy poza kilkoma kloszardami pędzą jak szczury do roboty a Pan miał czas się przechadzać i uśmiechać, robić selfies? Co to za robota?

css.php