Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

2.06.2015
wtorek

Czy Czarzasty zmartwychwstanie?

2 czerwca 2015, wtorek,

Rada Krajowa SLD zdecydowała, że Włodzimierz Czarzasty będzie szefem sztabu wyborczego SLD w jesiennych wyborach parlamentarnych.

Kiedy trzy lata temu Czarzasty wstąpił do Zarządu SLD, długo rozmawiałam z nim na temat jego politycznej drogi. Mówił, że jego celem jest wrócić na Wiejską jako poseł:

Mandat społeczny, po tym, jak nie zostały mi przedstawione żadne zarzuty prokuratorskie w aferze Rywina, byłby dla mnie zamknięciem tej sprawy raz na zawsze. Bardzo nakręca mnie wyprowadzanie czegoś z kryzysu i w finale sprzedawanie dobrej marki. W polityce ta sprzedaż to dobry wynik wyborczy.

W takim kryzysie jak dziś (po fatalnej decyzji z wystawieniem Magdaleny Ogórek na prezydenta) SLD nie było od dawna. Trzeba odnotować, że Czarzasty trochę się do tego przyłożył, bo był w sztabie wyborczym Ogórek.

Już raz, ponad dekadę temu, pogrążył Sojusz. Gdyby nie on, najprawdopodobniej w ogóle nie byłoby afery Rywina, która skierowała sprawy kraju na inne tory i otworzyła drogę do władzy dwóm nowym, niewielkim partiom: Platformie Obywatelskiej Donalda Tuska i Prawu i Sprawiedliwości braci Kaczyńskich.

Wówczas wpływowy sekretarz Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji uchodził za głównego animatora nowego koncernu medialnego tworzonego pod polityczną pieczą SLD. Miał zepchnąć na dalszy plan „Gazetę Wyborczą” i spółkę Agora oraz roztoczyć parasol ochronny nad rządem Millera.

Te imperialne plany wydawały się całkiem realne, gdyż tworzenie ustaw było wówczas w rękach Sojuszu. Wiele wskazuje na to, że to właśnie Czarzastego kierownictwo Agory postrzegało jako głównego przeciwnika. Pamiętamy, że Rywin przyszedł do Agory po pieniądze, ale też z postulatem, aby „Gazeta Wyborcza” przestała krytykować Millera i partię rządzącą, a przejęty przez nią ewentualnie Polsat i tak – pod prezesurą Rywina – miał wejść w sferę wpływów Sojuszu. W zamian z przygotowywanej ustawy medialnej miał zniknąć blokujący rozwój Agory zapis, zabraniający posiadania jednocześnie ogólnopolskiego dziennika i stacji telewizyjnej.

A potem zaczęła obradować komisja śledcza. To przede wszystkim wystąpienia Czarzastego podczas przesłuchań przyczyniły się do trwającej do dzisiaj zapaści SLD. Kiedy sekretarz KRRiT powtarzał swoją ulubioną formułę, że odpowie na pytanie „z największą przyjemnością”, notowania SLD leciały w dół. Ale ważniejsze od tego, co mówił, było to, jak mówił. Pozostawił po sobie wrażenie aroganckiego przedstawiciela władzy demonstrującego poczucie wyższości. Jego wystąpienia robiły wrażenie, ale odwrotne od zamierzonych przez SLD.

Dziś Czarzastemu, jednemu z głównych grabarzy Sojuszu, powierzono misję wskrzeszenia lewicowej listy, która ma wprowadzić do Sejmu na tyle silną reprezentację, że trzeba się będzie z nią liczyć przy układankach koalicyjnych. Jest zdeterminowany swoją osobistą historią i potrzebą, ale to chyba za mało, żeby Sojusz powstał z martwych.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 12

Dodaj komentarz »
 1. Ciesze się niezmiernie – ,,i/lub czasopisma” na czele SLD czyli nowe wróciło. Każdy gwóźdź do trumny postkomunistycznego wampira jest dobry. Towarzysze już dość, obecny duopol prawacki jakim się ,,cieszymy” zawdzięczamy Wam – postkomunistycznym grabarzom. To dzięki wam słowo LEWICA kojarzy się ze słowami ,,oszustwo wyborcze”, ,,Starachowice” no i słynne ,,i/lub czasopisma”.Przypominam, że sprawa dwóch kartonów z gotówką przybyłych z USA także się nie ,,wyjaśniła”. Dzięki waszej ,,lewicowości” mamy jedne z najbardziej uśmieciowionych stosunków pracy. Miało to obniżyć bezrobocie z 20% do? Mamy ok 11% + 2,5mln wyeksportowanych na emigrację. Czyli o ile bezrobocie spadło?
  Towarzysze – idźcie sprawdzoną przez waszych dawnych współtowarzyszy z sojuszu robotniczo-chłopsko-inteligenckiego – z SD – żyjcie z czynszy, wynajmu reklam na siedzibach. Jakoś główny zrąb waszego aparatu sobie do emerytury dociągnie (pomijam odbiorców kartonów z USA – ci raczej się nie muszą martwić o chleb na starość). ALE NIE RÓBCIE JUŻ LEWICY bo po waszej ,,lewicowości” ta jest sparszywiona do dna.

 2. Nie,nie zmartwychwstanie.PO również już niedługo wyląduje na śmietniku historii – nic nie zdoła już tej partii uratować.

 3. Dosyc smutne.
  Nie dlatego,że Czarzastemu wypomina się Rywina.Te wypominki dowodzą tylko końskiej (w klapkach na oczach) pamięci wypominających.Cóż dzisiaj wynika z tego,że przed dekadą Czarzasty był cwany.SLD istnieje i pewnie się utrzyma w tym „istnieniu” niepewnym.
  Demokratycznie.
  Wedle reguł demokratycznych zawłaszczania substancji przez spółkę „Srebrna”.
  Demokratycznej budowy autostrad przez korporację bez wykonawców w ścisłej kooperacji z inwestorami.Z rezultatem wykiwania i puszczenia na szczaw rzeczywistych wykonawców,oczywiscie w ścisłej kooperacji z inwestorami.W demokratycznym procederze rozwalenia GW oraz PS (przemysł stoczniowy) itd..itp.
  Trzeba miec miarę.Palikot z IQ nadzwyczajnym miary nie miał.Nie zrozumiał demokracji polegajacej na „nuż w brzóch” ,”kopa w jaja” i ten ma rację ,który wykończy,wszystkie chwyty dozwolone ,konkurencję.
  Miller to wie i Czarzasty także.Że są antypatyyczni ? Nie szkodzi… walka poltyczna w demkracji nie jest konkursem pięknosci.
  Także czekam na pięknych,madrych i uczciwych polityków lewicy…

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Ciekawe kto powie „sztandar wyprowadzić”.

 6. Odgrzewanie politycznej kiełbasy wyborczej bawi tylko „koneserów” i celebrytów.
  Wyborcy już pokazali jaki mają stosunek do odgrzewanego towaru.

 7. Tak, tak, doczekamy nowego. Tak jak Republika Weimarska doczekała swoich grabarzy. Żeby tylko Ci nasi kretyni nie wysadzili w powietrze połowy Europy, jak tamte zbiry.

 8. @Podlasie 2012
  No proszę A PiS jakoś przetrwał 9 kolejnych porażek wyborczych…

 9. Jak niewyobrażalnie trzeba być oderwanym od rzeczywistości, żeby swoje osobiste motywy bez żenady pchać na sztandary. Wyłazi nieudolnie skrywana, widoczna na pierwszy rzut beretem, wyryta marszczem na czole i bijąca żółtym pulowerem po oczach tzw. „pustka programowa”

 10. Nie wierzę w sukces Czarzastego. Połączenie buty, drwiącego uśmieszku na twarzy, pewności siebie w każdej sytuacji a więc braku pokory jest obrazem tego człowieka. Bezczelność i brak skromności przypomina mi działaczy z PRL. Typowy aparatczyk. Dopóki Miller i podobni do Czarzastego będą w SLD o sukcesie nie ma mowy.

 11. Szmery, rowery, żółte pulowery…

 12. Pan Czarzasty jak i wszyscy inni z jego generacji, powinien odejść na dawno zasłużoną emeryturę i eventualnie napisać do spółki z panem Michnikiem, n.p. „Jak pogrzebaliśmy lewicę”
  Dzięki nim nie tylko lewica ale i socjldemokracja stała się w Polsce niezbyt przyzwoitymi słowami.

  Jedyna nadzieja w tych od Kukiza.

 13. @sztubak
  Czarzasty ma swoją firmę – dobrze prosperujące wydawnictwo i inne biznesy – na żadną emeryturę go nie poślesz. A wyborcy, zważ, też nie wszyscy są młodzi 😉

css.php