Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

1.07.2015
środa

Lepiej wygrywać w więzieniu czy w szpitalu psychiatrycznym?

1 lipca 2015, środa,

„Jest jedna grupa społeczna, w której podczas wyborów PO zawsze wypada znakomicie, gdzie jest wiarygodna. To są zakłady karne i więzienia. Niech tam zorganizuje kampanię, to może się udać” – mówił Marcin Mastalerek w TVN 24.

Rzecznikowi PiS trzeba przypomnieć, że jest taka grupa ludzi, dla której to PiS wydaje się bardziej wiarygodny niż Platforma. Z danych PKW wynika bowiem, że pacjenci szpitali psychiatrycznych chętniej głosują właśnie na partię Jarosława Kaczyńskiego.

W toruńskim szpitalu psychiatrycznym (przy ul. Skłodowskiej-Curie) Andrzej Duda zdobył zaufanie aż 81 proc. głosujących, a w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Radecznicy (woj. lubelskie) zagłosowało na niego 72 proc. pacjentów.

Prezydent elekt większy posłuch zdobył też wśród osób leczących się w Wojewódzkim Szpitalu Psychiatrycznym w Andrychowie (woj. małopolskie): głos oddało na niego 65 proc. tamtejszych pacjentów.

Podobnie w szpitalu psychiatrycznym w Radomiu (68 proc. za Dudą) i w Krakowie (67 proc.). Trzeba też odnotować, że w podwarszawskich Tworkach prezydent Bronisław Komorowski dosłownie jednym głosem (85:84) Andrzeja Dudę pokonał.

W wyborach parlamentarnych wyniki PiS w zakładach psychiatrycznych są zwykle podobnie dobre.

Parafrazując Marcina Mastalerka: PiS zawsze wypada znakomicie i jest wiarygodny w zakładach psychiatrycznych. Tak jak PO w zakładach karnych. To lepiej mieć fanów wśród osób skonfliktowanych z prawem czy wśród tych, którzy mają kłopoty psychiczne?

Przytaczam te wyborcze wyniki z zakładów psychiatrycznych, żeby podkreślić jedno – podobne wartościowanie nie ma większego sensu. Pacjenci szpitali oraz ci, którzy muszą odpokutować winy w więzieniu, mają prawo politycznego głosu i jest on tak samo ważny jak każdy inny. A politykom umniejszanie znaczenia którejkolwiek z tych grup zwyczajnie nie przystoi.

I już na sam koniec, jak słusznie zauważył mój redakcyjny kolega Jacek Kowalczyk, to właściwie po co Marcin Mastalerek radzi PO robić kampanię w więzieniach, skoro rządzący cieszą się tam tak dużym poparciem?

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 15

Dodaj komentarz »
 1. A sprawdzała pani może jakim stanie są ci co oddawali głosy w szpitalach psychiatrycznych. Tak między nam to ja się nie dziwię, że w więzieniach oddają głosy na PO wiedzą chłopaki, że PO to ich koledzy aferzyści i przestępcy.

 2. „Przytaczam te wyborcze wyniki z zakładów psychiatrycznych…”

  Tylko z pięciu? A przecież jest ich 33. W pozostałych 28 kto wygrał?

  A poza tym bardzo mi się podoba, że w Polsce osoby chore psychicznie mają prawa wyborcze. Teraz wiadomo, dlaczego głosują na PiS…

  http://www2.mz.gov.pl/wwwfiles/ma_struktura/docs/zal1_zmienzaklpsych_18012007.pdf

 3. Rozumiem, że zdaniem pani redaktor, osoby przebywające w zakładach psychiatrycznych, to osobniki, które gdyby tylko dać im do ręki topora, to zaraz by dokonali krwawej rzezi. Jest pani niestety w błędzie i to oznacza, że nie odrobiła pani lekcji przed napisaniem tego artykułu. Myślę, że nawet w pani otoczeniu znajdują się osoby chore psychicznie, o czym nawet pani nie wie. I większość z nich ma świadomość swoich wyborów. Odpowiadając na pani pytanie, wolę poparcie chorych psychicznie niż przestępców w więzieniach. Poparcie przestępców w świetle wszechobecnych afer, jest dość wymowne.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Autorytety warto cytować, gdy ich genialne wypowiedzi nadają się do parafrazowania. A więc: Jest jedna grupa społeczna, w której Bezprawie i Niesprawiedliwość zawsze nokautuje pozostałe środowiska elektoratu. Okazuje się, że ta partia najbardziej wiarygodna jest nie tylko dla pacjentów szpitali psychiatrycznych. Także dla milionów innych ludzi, którzy pod wpływem propagandy klęski III RP uprawianej przez sPISek, stracili resztki rozumu, i wierzą w obietnice tej partii przypominające fantazje z bajek o Baronie Münchhausenie. Realizacja hucznych zapowiedzi nowych władców Polski, że migiem przekształcą nasz kraj w raj na ziemi i w światowe mocarstwo, zakrawa na budowanie zamków z piasku. Żeby traktować to poważnie, głosując na autorów takich bezpodstawnych obietnic, trzeba być osobą niespełna rozumu.

 6. Świetne, logiczne i konsekwentnie przeprowadzone rozumowanie. Brawo!
  Wynika z niego, że kto nie kradnie, to musi wariat.
  A kto kradnie, głosuje na PO, bo musi.

 7. Apel Mastalerek pokazuje jedynie żenujący poziom umysłowy jego i wielu polityków PiSu.

  Jego „argumentacja” może przemawiać tylko do ludzi bardzo prymitywnych umysłowo.

 8. Będą atakować ,jak to z największym u wariatów poparciem bywa do oporu.Ciulejman ściemy musi mieć oparcie.Ale największy cios zadał Kukiz.Otóż stwierdził ,że program to obiecanki nie zrealizowane i ściema.Przyjdzie czas ,że drużyna pod posągami z lwami i zarząda 300 miliardów ,obiecanych jak kiedyś 3 miliony mieszkań.

 9. Ta słynna polska, katolicka nienawiść ma się doskonale.

 10. jedyny uprawniony wniosek z tego przeslania: najlepiej lecza w Tworkach!

 11. T1000
  2 lipca o godz. 18:27

  Dlaczego tak okrutnie piszesz o katoliczce Premier Polski Kopacz? Dlaczego tak okrutnie piszesz o katolikach: Prezydencie Polski Komorowskim, Marszałku Senatu Borusewiczu, Marszałek Sejmu Kidawie-Błońskiej? Dlaczego tak okrutnie piszesz o katoliku Tusku Przewodniczącym Rady Europejskiej?

 12. Chodziło może o katolibańską niechęć.A dopiero się zacznie ze wszystkich stron.Bo jak Boga ducha winną panią nazwano czarownica ,to co będzie jak w palcu zamieszka córka żyda.?

 13. Nie w palcu a pałacu.

 14. g-ww
  3 lipca o godz. 10:08

  A czyja córka teraz mieszka w pałacu i co się dzieje?

 15. Pani Dąbrowska,
  Oszalała pani ?

  Ludzie w zakładach psychiatrycznych leczą się bo są chorzy a nie bo są nienormalni.
  To nie są „swiry, idioci, debile…”
  Tak jak uważa Pani przynosząc swoim koltunstwem wstyd całemu elektoratowi PO.

 16. W warszawskim psychiatryku krolowala Platforma:
  http://wybory2007.pkw.gov.pl/SJM/PL/WYN/P/140000/146505_1111.htm
  gdzie indziej tez – przyklad
  Szpital dla psychicznie i nerwowo chorych w Rybniku:
  PO – 48,84%
  PiS – 21,70%
  LiD – 13,18%
  PPP – 2,33%
  LPR – 2,33%
  Samoobrona – 0 głosów
  Ilość oddanych głosów – 129
  Dla porównania ilość oddanych głosów w Andrychowie – 47

css.php