Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

20.07.2015
poniedziałek

Zagrywki z pierwszej klasy

20 lipca 2015, poniedziałek,

Kiedy rzecznik rządu Cezary Tomczyk pierwszy raz odnotował na Twitterze, że posłanka PiS jedzie w pociągu pierwszą klasą, pomyślałam, że to drobna, choć mało zgrabna, złośliwość nowego rzecznika:W nocy z niedzieli na poniedziałek znów relacjonował, że tym razem „Antoni Macierewicz jechał tym samym pociągiem, co Ewa Kopacz, ale pierwszą klasą”, widać więc, że to już jakaś strategia Pana Rzecznika.

W pociągach, którymi od kilkunastu dni Polskę przemierza jego szefowa, Cezary Tomczyk wypatruje posłów, którzy jadą pierwszą klasą i jakoś trafia tylko na tych z PiS, o czym z satysfakcją donosi na Twitterze. A czy posłowie PO omijają pierwszą klasę? Nie sądzę.

Platformie wyszło z fokusowych badań, że jej głównym problemem nie jest afera podsłuchowa, tylko wizerunek partii aroganckiej i oderwanej od problemów zwykłych Polaków. To wrażenie oderwania od rzeczywistości wzięło się z restauracyjnych podsłuchanych rozmów, toczonych przy ośmiorniczkach i winach za kilkaset złotych.

Rozumiem, że Cezary Tomczyk, podróżując z premier w drugiej klasie i stołując się w Warsie, chce się do Polaków zbliżyć. A żeby podkreślić tę bliskość, w kontraście pokazuje posłów PiS, którzy podróżują pierwszą (!) klasą.

Nie mam nic przeciw temu, żeby posłowie, a tym bardziej premier rządu, podróżowali wygodnie. Myślę, że nawet lepiej by było, żeby zmęczona po całym dniu wyborczego maratonu Ewa Kopacz wygodnie rozsiadła się w pierwszej klasie i bardziej wypoczęta poprowadziła wtorkowe posiedzenia rządu.

Poza tym rzecznik powinien wiedzieć, że posłowie są uprawnieni do darmowych przejazdów i zawsze mają zapewnione cztery miejsca w pierwszej klasie w Pendolino i we wszystkich innych pociągach. Z pierwszej klasy parlamentarzyści mogą korzystać właściwie bez ograniczeń – wystarczy, że dwie godziny przed wyjazdem pociągu zarezerwują sobie bezpłatne miejsce.

Cezary Tomczyk jest posłem już drugą kadencję, a PO od kilku lat ma swojego marszałka, więc skoro pierwsza klasa tak go oburza, to mógł zaproponować likwidację tego parlamentarnego przywileju. Nie zrobił tego, więc niech przestanie wypatrywać posłów w pierwszej klasie, bo to już wygląda na zagrywki pierwszoklasisty.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 13

Dodaj komentarz »
 1. „Show Kopacz i jej świty. Mają darmowe bilety na pociąg, ale robią „popisówkę”. Akcja jaką serwują nam ostatnio politycy Platformy Obywatelskiej może się im odbić czkawką. Zresztą nie po raz pierwszy. Ewa Kopacz i świta jeżdżą 2. klasą w Pendolino. I chwalą się tym, choć to kiepska zagrywka „pod publiczkę”.

 2. Psiakrew, wiedzialem – Maciarewicz w 1 klasie ! Do czego to dojdzie jak PiS wygra wybory ! Wprowadza pewnie Lux Torpedy – tylko z wagonami 1 klasy. W kazdym przedziale Cygan gra na skrzypcach, z glosników slychac bedzie piesni patriotyczne… 😉 To nam grozi – chyba ze Pani Ania swoim felietonem sprawi ze sie nie sprawdzi !!!!!

 3. Typowa prowokacja Partii Obciachu czyżby połytykan nie dostała łapówki przeprasza dotacji od PO, że nagle o tym piszecie czzyżby chodziło o zabezpieczenie się przed zarzutem że nie patrzyliście władzy na ręce.

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. Ja tam wybieram na ogół drugą klasę. Ze względu na towarzystwo. Gdy zdarzało mi się wybierać pierwszą, zawsze żałowałem. Szczególny to traf, czy prawidłowość?!

 6. Jednakże jeśli poseł jedzie 2. klasą – Sejm zwraca jak za 2. Jeśli jedzie 1. – Sejm zwraca jak za 1. Czy nie jest tak?

 7. Poslowie podrozuja pociagami za darmo.

  Mysle, ze Kopacz osiagnelaby lepszy efekt, gdyby cala podroz stala.
  Albo jeszcze lepiej jezdzila na rowerze po kraju.

  A tak powaznie PO kopie coraz glebszy dol a Misiek Pinoczet Zegarek Kaminski wymyslajac takie akcje podaje im jeszcze szpadel by kopali skuteczniej (glebiej niz na metr…jak widziala Ewka w Smolensku).
  Moze to taki PiS-owski Konrad Wallenrod…

 8. Andrzej Falicz
  20 lipca o godz. 13:27
  „Moze to taki PiS-owski Konrad Wallenrod…”

  Prosze nie obrazac bohatera lektur szkolnych ! Ten wiecznie spocony pendrak z wychodzaca z gaci koszula nie nadawalby sie nawet do roli Sanderusa w „Krzyzakach” ! 😉

 9. A właściwie dlaczego mają darmowe przejazdy ??????
  Ja do pracy muszę się dostać na własny koszt – a mój sługa (poseł, urzędnik, któremu płacę) uwala się w dowolnym środku transporty publicznego za darmo. Bolszewia i feudalizm wiecznie żywe 🙁

 10. a moze by pan Cezary napisal cos o „Misiu”, a zwlaszcza o jego stanie w tym WARSie? Amberek i te sprawy…

  dla mnie ten widok byl bezcenny – wiem dlaczego nie zaglosuje na PO

 11. Niech sobie Macierewicz jeździ dowolną kłasą.

  O wiele istotniejsza jest odpowiedź na pytanie czemu ten bohater od siedmiu boleści na wieść o katastrofie smoleńskiej zasuwał koleją do Polski zamiast do pobliskiego miejsca katastrofy.

 12. Gdyby ci ludzie mieli jakąkolwiek klasę, na przykład umysłową, pierwsza klasa ich biletu kolejowego nie byłaby takim dysonansem, jakim jest dziś. Co za różnica którą klasą jedzie Kopacz, skoro tak czy tak prezentuje, w każdym razie w mediach, żenujący poziom wiedzy jak na premiera? Na przykład na temat makroekonomii.

  Być może tzw. politycy powinni więcej chodzić. Lepiej ukrwiony mózg pewnie nawet u polskiego polityka mógłby więcej, choć potencjał raczej skromny, myślę.

 13. Pani Redaktor, nie opłaca się najeżdżać przed wyborami ani na Tomczyka. ani na Kopacz. Przecież Pani musiała wiedzieć, że zaraz dopadną Pani wpis wszyscy nieprzejednani przyjaciele obecnej władzy. Taka zabawa jest naprawdę konieczna?

 14. To drobiazgi, jeśli w czołówce stołecznej listy PO są takie oto prawie exposłanki:
  http://www.fakt.pl/forum/kandydatka-po-porysowala-cudze-auto-teraz-przepras,2,1256884,0,czytaj-najnowsze.html?cid=132766 (Ewa Czeszejko-Sochacka)
  http://naszeblogi.pl/38750-mazurek-ligia-krajewska-caly-wywiad (Ligia Krajewska)
  To nie PiS czegoś na nie szukał – one tak mają … 😉
  No i teraz niech się Pani postawi w roli stołecznego wyborcy PO!!!

css.php