Reklama
Polityka_blog_top_bill_desktop
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot1
Polityka_blog_top_bill_mobile_Adslot2
Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej Polityka z Wiejskiej - Polityczno-sejmowy blog Anny Dąbrowskiej

20.09.2017
środa

Klub PiS powiększa szeregi

20 września 2017, środa,

Była posłanka ruchu Kukiz’15 Anna Siarkowska oraz Małgorzata Janowska wstąpiły do klubu PiS. Wcześniej obie tworzyły sejmowe koło Republikanie.

Siarkowska weszła do Sejmu w 2015 roku z list ruchu Kukiz’15. Janowska nie zdobyła w wyborach mandatu, a objęła go w tym roku po zmarłym tragicznie pośle ruchu Rafale Wójcikowskim, ale do klubu Kukiza nie dołączyła. Janowska pracuje w komisji finansów publicznych oraz komisji ds. energii i skarbu państwa.

Siarowska pożegnała się z klubem Kukiz’15 w lutym tego roku, a wcześniej, w grudniu, pomogła PiS, zebrać kworum w sali kolumnowej podczas pamiętnych głosowań. Tak wyjaśniała wtedy swoją decyzję portalowi wPolityce.pl: „Nastąpiła utrata zaufania wobec klubu, ze względu na postawę kolegów 16 grudnia 2016 roku. Ja uczestniczyłam w głosowaniach w Sali Kolumnowej, ale koledzy nie. To było przyłożenie ręki do próby destabilizacji państwa przez opozycję”.

Potem już jawnie, w wielu głosowaniach, wspierała partię Jarosława Kaczyńskiego. Choć kilka miesięcy temu zapewniała w „Naszym Dzienniku”, że na pewno jej miejsce nie jest w PiS, że nie myśli nawet o przystąpieniu do klubu parlamentarnego ani tym bardziej do tej partii.

Jednak po Sejmie krążyły plotki o tym, że w zamian za wspieranie PiS dostanie stanowisko wiceministra w resorcie Antoniego Macierewicza. Wojsko to jej konik. Anna Siarkowska (posłanka z Siedlec) jest doktorantką Akademii Obrony Narodowej, w Sejmie pracuje w komisji obrony narodowej, a także jest przewodniczącą podkomisji stałej ds. społecznych w wojsku. Siarkowska szczyci się, że stała na czele Młodzieży Wszechpolskiej w Siedlcach. Była pierwszą i jak dotąd jedyną kobietą w zarządzie głównym tej organizacji.

Informacje o tych transferach pojawiały się od kilku dni, ale Siarkowska dementowała je na Twitterze: „Ludzie to mają wyobraźnię”. Dziś Anna Siarkowska ogłosiła, że tworzy własną partię, która będzie częścią Zjednoczonej Prawicy. Ale doświadczenie partii Gowina i Ziobry uczy, że pod skrzydłami Kaczyńskiego nie uda się Siarkowskiej stworzyć poważnej partii.

Od dziś klub PiS ma 236 posłów. PiS potrzebuje nowych szabel, bo Kaczyński nie jest do końca przekonany, że politycy, którzy wspierają prezydenta – jak choćby ludzie Jarosława Gowina czy Łukasz Rzepecki – będą też bezwarunkowo wspierać każdy rządowy projekt. A prezes PiS na taką polityczną niepewność w tę gorącą polityczną jesień, która przed nami, pozwolić sobie nie może. Pod koniec lipca „Rzeczpospolita” donosiła o tym, że PiS poluje na dwóch posłów z PSL, pięciu z Kukiz’15 i dwóch z Platformy Obywatelskiej. Już niebawem mieli trafić do partii Kaczyńskiego. Miało to sprawić wrażenie potęgi i atrakcyjności partii. Przejście do klubu PiS Janowskiej i Siarkowskiej z pewnością takiego wrażenia nie sprawia.

Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_mobile
Reklama
Polityka_blog_bottom_rec_desktop

Komentarze: 9

Dodaj komentarz »
 1. To tylko potwierdza mój nos ,że wybory za progiem a paniusie chcą znaleźć się na liscie.Bo praktycznie nic się nie zmieniło na dziś,głosowały jak prezio kazały.

 2. Najśmieszniejsze jest to, że w tej fake-demokracji obie fake-posłanki mogą być wręcz niemal pewne wyboru do fake-sejmu w feke-wyborach. O ile kaprysy fake-führera na to pozwolą.

 3. Dlaczego przejscie dwóch ( narazie…) posłanek do PiS nie swiadczy o atrakcyjności rządzącej partii tego jakos Pani redaktor nie wyjaśnia.

  A czego jest w takim razie dowodem?

 4. Reklama
  Polityka_blog_komentarze_rec_mobile
  Polityka_blog_komentarze_rec_desktop
 5. @Andrzej Falicz

  Dlaczego puszczanie się dziwek za okupacji z przystojnymi SS-manami nie świadczyło o atrakcyjności i wyższości niemieckiej rasy.

  Tego debil Falicz jakoś nie wyjaśnia.

 6. Opozycja totalna to rowniez totalne chamstwo – patrz snakeinweb

 7. przebojowe kobiety! Umiały zapewnić sobie miejsce przy korycie.

 8. totalne chamstwo to immamentna cecha politykow obecnej wladzy, przeciez polityczna poprawnosc, czyli choc cien dobrych manier (miedzy innymi) to zdaniem Wodza kaganiec i jego przydupasow (jak Falicz) z, snakeinweb przetlumaczyl tylko swoja ciekawa mysl na jezyk zrozumialy dla Falicza i mu podobnych…

  Dzieki Zmijo, kasaj dalej 🙂

 9. To nie już totalna władza.To narodowy socjalizm ,przedsionek faszyzmu w czystym wydaniu.Narazie KK pomaga. Chcą zakazu reklamy alkoholu.Po co czcigodni purpuraci ,żyjący w raju ,zgodnie z życzeniem mordercy Lenina.? – Sprzedawać po godzinach pracy suwerena ,czyli ludu robotniczo -chłopskiego ,co to wszystko kupi,. A spadnie bezrobocie do 4% ,bo babcie będą miały zatrudnienie i zysk,policjańci robotę a gangsterzy święty spokój.

 10. Anna Siarkowska jest znakomicie merytorycznie przygotowana do roli parlamentarzystki – zwłaszcza w dziedzinie obronności.
  Kto raz ją słyszał – wie, o czym mowa.
  Niektórzy szacują (dyskusja na portalu s24), że jej aktywność w mediach sama w sobie może przysporzyć PiS-owi ok. 4 % w sondażach.
  No, ale tutejszym „znaffcom” (jakieś zbyszki, ślimaki, żygi), dla których znajomość sceny politycznej w Polsce to temat równie odległy, jak IQ powyżej 100 punktów pozostają jedynie wysublimowane określenia „dziwka”, „cham” i „debil”.
  Obudzą się, gdy PiS będzie miał większość konstytucyjną…

css.php